Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Büyük Günah

samil

New member
Selamin Aleyküm (Allahın Selamı üzerinize olsun)!

Merhaba arkadaşlar öncelikle bunu okuyup zaman ayırdığınız için teşekkür sunuyoum.
Arkadaşlar ben şuan 15 yaşındayım lise 2 ye gideceğim İnş.
ancak ben 6-8 sınıflar arası bir kötü is yaptım
okulda okuduğum zamanlar markette adam görmediği zaman cips alır izinsiz onu yerdim
kırtasiyede izinsiz göstermeden kalem alıp kullanırdım : (
Allah bana yaptığım bu adaletsizliği hatırlattı Elhamdülillah!
ben üzerimde kul hakkı olmadan gitmek istemediğimden oradan taşınmadan önce sadece bizim okul kantinine demeksizin marketle ve kırtasiyelerle helallestim ama helallesme biçimim su oldu:.... Amca Biz buradan okul sesebiyle taşınacağız üzerinizde ne hakkım varsa helal edin dedim onlarda helal etti ama hırsızlık yaptığımı bilmiyorlardı sanırım bu benim için helale geçermi?

birde okul kantinine söylememistim ama Yaptığım pisliği anladım özür dilemek istiyorum ancak taşındık bulamıyorum onları ne yaparsam helalliğini kazanmış olurum.
3 cevap bekliyeceğim cevap verenlerden ve sözünden emin olanlardan Allah razı olsun..

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bu çocuksu aşırmalardan bu gün pişmanlık duymanız içinizde var olan Allah korkusunun çok önemli bir göstergesidir. Bu işleri yaptığınız da büluğa ermişmiydiniz bilmiyoruz. Helalleştiğiniz bakkalın durumu bilmeden sizinle helalleşmesi hak olmaz. Vicdanınızı ve Allah'ın rızasını kazanmak için aşırdığınız/kullandığınız şeylerin bir derece üst değerini bu insanlara yüzünüz kızarmadan ( mesela "amca size şu kadar borcum vardı buyurun, hakkınızı helal edin" diyerek) ödeyerek bu vebalden vicdanen kurtulun ve inşallah Allah indinde de umulur ki affedilirsiniz. Bu telafinin daha takva hali ise durumu aynen bu kişilere söyleyip, haklarını verip helalleşmenizdir.

Turac_80

New member
Selam;Gönlünü hos tut,Bizim zamaninda yaptigimizi anlatsam bir batman yük olur onuda Esegi birak deve kervani alti ayda osmaniyeden Istanbula tasir inan..Cocuklugun verdigi zaman isidir yani CAG meselesi...Her kes cagini yasayacak eger bir cocuk cagini yasamiyor ve cok uslu ve akilli taniniyorsa ondan kork...Biz gencin DELIsini severiz....

Üst Alt