Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Büyük bir boşluktayım. sapkın ve kendimi kaybetmiş bir haldeyim

degersiz

New member
söze nereden başlasam bilmiyorum. o kadar kötü bir haldeyim ki, o kadar aciz bir haldeyim ki ne yapacağımı bilemez oldum. ben elhamdülillah müslüman biriyim. derseniz ki ne kadar müslümanlığın gerektirdiklerini yerine getiriyorsun maalisef çok az diyebilirim.

asıl sorunum beynimden çıkmak bilmeyen, içimi kemirip düşünmek istemediğim şeylerin kafamda döndüren, sapkın ve size bile anlatmaya çekinebileceğim şeyler. Allahu Teala ve Peygamber efendimiz (SAV) hakkında düşünmek istemediğim ve beynimden atamadığım çok büyük bir sorunum var. son zamanlarda bu düşünceler daha da yoğunlaştı. bir yanda atesit olanlar diğer yandan gerçekten ibadetini yerine getirmeye çalışan müslümanlarla çevrili etrafım. belki de ateist insanların bile düşünmediği şeylerle dolu kafam. bu düşünceler aklıma geldikçe kafamı artık duvarlara vurmak, kendimi öldürmek bile istiyorum. Allah'a yalvarıyorum. Rabbim beni kurtar. Rabbim beni doğru yola ilet. Bana yardım et Allahım. Beni kurtar bu düşüncelerden. Bunları düşünmek istemiyorum. Allah'ı sorgulayacak, peygamber efendimizin yaptığı şeyleri sorgulayacak bu sapkın düşüncelerden nasıl kurtulucam bilemiyorum. Ne olur bana yardım edin. bana yol gösterin. beynime aklıma ve kendime hakim olamıyorum. bazen oturup ağladığım zamanlar oluyor. ve yine o düşünceler... kurtarın beni ne olur kurtarın

mistik_cadi

New member
degersiz,
o düşüncelerden kurtulmak için uğraşmak yerine üzerine git. bütün sorularını çözüme kavuşturmadan hiçbir şey elde edemezsin.

saygı ve sevgiyle...

darth vader

New member
seyfullah kardeşimizin vesvese ile ilgili güzel bir çalışması olacaktı. okumanı tavsiye ederim.(dindar olmayan biri olarak tavsiyemdir).

kardeşim bu olay banada oldu.şeytan vesvese veriyor zihniyeti ile günde 20-30 kez namaz kılıyordum.ama işe yaramadı.
küçücük bir mum alevinin derin karanlığı nasıl parçaladığını düşün.
özgür akıl düşüncesinin kıvılcımı insanın beyninde harekete geçtiği anda artık dinsel düşünceler için sonun başlangıcı başlamıştır.
sadece geciktirebilirsin.Kaçınılmaz olanı engelleyemezsin.
seyfullah kardeşin vesvese yazısını oku ve geciktir.

Aysegul

New member
öncelikle abdest al...Gusül abdestin zaten olmalı...Sağlam kaynaklardan biraz faydalan...İmam gazalinin "Ölüm Ötesi" adlı kitabı var...mutlaka sorularının cevabına ulaşabilirsin

abi

New member
bil ki, o düşüncelerin kaynağı şeytandır.
alimlerden bir alim der ki,
"vesvese neye benzer bilir misin, musibete benzer. önem verdikçe şişer, önem vermezsen söner. ona büyük bir şeymiş gibi bakarsan büyür, küçük görürsen küçülür. "

bu alimin yazdıklarını okumanı tavsiye ederim
http://www.risaleara.com/oku.asp?id=238&a=vesvese&t=2&b=2&k=0&s=10&l=2&p=6 adresinden başlayarak lügat yardımıyla okursan ilaç olur.

ayrıca aklına gelen düşüncelerden kurtulmak için madem bu kadar rahatsız oluyorsun, hem bunları önemseme. hem de ateist düşüncelerden uzak dur. ateist insanlarla bu konuları konuşma, onlar kafanı karıştırır. kafan karışıyorsa uzak dur derim ben.

verdiğim linkten risaleleri okursan lügatle, aradığın pek çok şeyin cevabını bulursun. bu kitapların yazılış nedeni de senin benim gibi insanların bu tip vesveselerine cevap vermek, imanını sağlamlaştırmaktır.

ayrıca namaza başlasan güzel olur. kendini zorlayarak da olsa en azından günde bir defa namaz kılsan, çok faydası olur kanaatindeyim.
aklındaki düşünceleri www.sorularlaislamiyet.com a istediğin gibi sorabilirsin. sabırla cevaplıyorlar.
bu foruma da sorabilirsin. ama çok önemseme bunları şeytanın bir oyunu de geç.
Allah yardımcın olsun, inşallah en yakın zamanda atlatırsın.
Sevgiler.

abi

New member
ayrıca imkanın varsa fethullah gülen - inancın gölgesinde 1-2 yi acilen al ve oku. çok faydalı olacaktır, vesvese üzerine de genişçe durmuş

Enver Ýstek

metin mete
degersiz' Alıntı:
söze nereden başlasam bilmiyorum. o kadar kötü bir haldeyim ki, o kadar aciz bir haldeyim ki ne yapacağımı bilemez oldum. ben elhamdülillah müslüman biriyim. derseniz ki ne kadar müslümanlığın gerektirdiklerini yerine getiriyorsun maalisef çok az diyebilirim.

asıl sorunum beynimden çıkmak bilmeyen, içimi kemirip düşünmek istemediğim şeylerin kafamda döndüren, sapkın ve size bile anlatmaya çekinebileceğim şeyler. Allahu Teala ve Peygamber efendimiz (SAV) hakkında düşünmek istemediğim ve beynimden atamadığım çok büyük bir sorunum var. son zamanlarda bu düşünceler daha da yoğunlaştı. bir yanda atesit olanlar diğer yandan gerçekten ibadetini yerine getirmeye çalışan müslümanlarla çevrili etrafım. belki de ateist insanların bile düşünmediği şeylerle dolu kafam. bu düşünceler aklıma geldikçe kafamı artık duvarlara vurmak, kendimi öldürmek bile istiyorum. Allah'a yalvarıyorum. Rabbim beni kurtar. Rabbim beni doğru yola ilet. Bana yardım et Allahım. Beni kurtar bu düşüncelerden. Bunları düşünmek istemiyorum. Allah'ı sorgulayacak, peygamber efendimizin yaptığı şeyleri sorgulayacak bu sapkın düşüncelerden nasıl kurtulucam bilemiyorum. Ne olur bana yardım edin. bana yol gösterin. beynime aklıma ve kendime hakim olamıyorum. bazen oturup ağladığım zamanlar oluyor. ve yine o düşünceler... kurtarın beni ne olur kurtarın

Sevgi deger kardesim,Degersiz sana sadece bir kac güzel söz yazacagim gerisi Allahin isi.Önce seni tebrik ederim;

Her kapıyı açan tek anahtar vardır: SAMİMİYET !. Biliniz ki, samimiyetin açamayacağı kapı mevcut değildir!. Aldıklarınız kadar basitliğe, verdikleriniz kadar yüceliğe yaklaşırsınız!. Pişmanlığın acılığını tatmak istemiyorsanız, hemen elinizdekileri değerlendirmesini öğreniniz!.

Kaçınılması zarûrî olan hususların başında istismarcılık gelir!.Ayni yukridáki ateis olduklarini söyleyenlerin yaptigi gibi.
Bu hale gelene kadar;Çıkış noktanızı, yolunuzu ve hedefinizi tespit etmiş miydiniz? Biliniz ki, değerlendiremedikleriniz de en az değerlendirebildikleriniz kadardır! Sonsuzluk, algıladıklarını hakkıyla değerlendirebilen ve idrâk ettiklerini tatbik edebilenlerin hakkıdır!Biliniz ki zamanı geldiğinde dahi söylenemeyecek gerçekler vardır!Hak'kın yüzündeki perde, zanna ve şartlanmalara dayanan hükümlerinizdir.

Samimiyetiniz, karşınızdakine açılabilmeniz kadardır(bu nedenle teprik etmistim)Zavallılığın, karşındakinin sözlerini anlamadığın halde, anladım sanmakla başlamıştır.Kusurlarınızı yüzünüze vuranlar biliniz ki sizi sevmektedirler Bazen çekemeseler de!

Sonuc olarak;Her insan mükemmel olarak yaratılmıştır Ancak bazıları, yaşarken mükemmellik kavramından uzaklaşırlar.Aklınıza gelenlerin değil, onları istikâmetlendirişinizin tabiî neticesine katlanırsınız.Sonsuzluk için varolan yeryüzündeki en mükemmelin, sonluluk batağında mahvoluşu ne acıdır. Sevginin kaynağı sendedir!

İhtiyacınızı, hiçbir şeye muhtaç olmayana arzediniz.. Şâyet, O, hâlinizden habersiz ise!+++ Gerçeğe erenin ilk hâli, imânı terktir! Görülen şeye, imân edilemez! Her şey bir inişle-çıkış arasında değişimde Gerçekte ise; ne iniş var, ne de çıkış!

Hüsrâna uğrayanlar, geldikleri yeri unutanlardır!.

Allaha emanet ol,Kelime anahtarları, eğer beyinde düşünce kilitlerini açabilirse, insan tefekkür âleminin sonsuzluğuna kanat çırpar.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
degersiz' Alıntı:

sayın değersiz adlı değerli kardeşim, sizler bizim için çokd eğerlsiniz. ve geçriğiniz bu mevzuyu daha evvel bizlerde geçirdik bize gösterilen yoldan gittiik ve budurumlardan kurtulduk , vesveseler balon gibidir üfledikçe büyür ve bri bakarsınızki sizi yutar. size vesvese ile ilgili yazı yollamak isterim onu okuyun inşallah bu sıkıntılardan kurtulucaksınız. msn adresmi size veriyorum şayet ekler seniz size daha yakında yardım etmiş olabilirm, ve her sorunu daha özel bir şekildede konuşabiliriz ama ben yinede vesvese yazısını tekrar yayınlıyorum..

msn adresim;

[email protected]

(not; sadece derğerli kardeşim değil, dileyen ekliyebilir.)

saygılarımla...

the okuz

New member
değersiz(!) kardeş...
diğer arkadaşlar bazı alimlerin kitaplarını tavsiye etmiş ancak bundan önce tavsiye etmeleri gereken başka bir kitabı unuttular sanırım: Kur'an oku kardeşim...Kur'an oku...Arapçasını değil direkt mealini oku ve okurken etkilendiğin ayetleri bir kenara yaz ve onları ezberlemeye çalış...

Aysegul

New member
the okuz' Alıntı:
değersiz(!) kardeş...
diğer arkadaşlar bazı alimlerin kitaplarını tavsiye etmiş ancak bundan önce tavsiye etmeleri gereken başka bir kitabı unuttular sanırım: Kur'an oku kardeşim...Kur'an oku...Arapçasını değil direkt mealini oku ve okurken etkilendiğin ayetleri bir kenara yaz ve onları ezberlemeye çalış...

Suizan yapmak nekadar doğrudur bilemem ama bir insan...Kur'anı kerimi eline almadan önce bakış açısınıda iyi ayarlamalıdır...Sitede bazı kişiler gibi!!.Müteşâbih ayetlere takılıp yanlışa sürüklenmemelidir...Kur'anı kerimi zaten okumalısınız sayın "değersiz" adlı kardeşim...Ama kur'an ayetlerini ve peygamberimizin hadislerini açıklayan kitapları okumanda , kur'anı anlamanda büyük kolaylık sağlayacaktır...İmam Gazali nin yazmış olduğu kitapları bugünün sadeleşmiş dileiyle olanları al mutlaka ısrarla tavsiye ediyorum...Allaha emanet ol

YOL GÖSTERÝCÝ

New member
Web sitesi
www.yolgosterici.com
Degersiz kardeş,

Aşağıda yazmış olduğum duaları özellikle yatsı namazından sonra loş ve sessiz bir ortamda oku. Ve bunları okurken kafandaki bütün düşünceleri bir kenara bırak, Allah'ın huzurunda olduğunu düşün...

Ve imma yenzeğanneke mineş şeytani nezğun festeız billah innehu hüves semıul alım

Eğer şeytandan gelen kötü bir dürtü seni dürtecek olursa hemen Allah'a sığın! Çünkü en iyi işiten O'dur, en iyi bilen O... FUSSİLET SURESI 36.

Muavezeteyn yani Felak ve Naas sureleri

Eûzü billâhi mineşşeytânir racîym Bismillâhir- rahmânir- rahıym

Kul euuzü birabbinâas * Melikinnâas * İlâahinnâas * Min şerril vesvâasil hannâas * Ellezii yüvesvisü fii sudüürinnâas * Minel cinneti vennâas *

1. De ki: Sığınırım ben insanların Rabbine,
2. İnsanların Melikine (mutlak sahip ve hakimine),
3. İnsanların İlâhına.
4. O sinsi vesvesenin şerrinden,
5. O ki insanların göğüslerine (kötü düşünceler)fısıldar.
6. Gerek cinlerden,gerek insanlardan(olan bütün vesvesecilerin şerrinden Allah'a sığınırım!

Eûzü billâhi mineşşeytânir racîym Bismillâhir- rahmânir- rahıym

Kul euuzü birabbil felak * Min şerri maa halak * Ve min şerri ğaasikın izâa vekab * Ve min şerrin neffâasati fil 'ukad * Ve min şerri haasidin izâa hased *

1. De ki:"Ben ağaran sabahın Rabbine sığınırım,
2. Yarattığı şeylerin şerrinden,
3.. Karanlığı çöktüğü zaman gecenin şerrinden,
4. Ve düğümlere üfürüp büyü yapan üfürükçülerin şerrinden ,
5. Ve kıskandığı vakit kıskanç kişinin şerrinden sabahın Rabbine sığınırım!

Yüz kere okununca korkuları bitiren dua;

"Hasbünallâhü ve nîmel vekiyl"

Bu dua ile ilgili olarak Muhammed şöyle demiş: "Sizden herhangi biriniz, büyük bir hadise (olay) ile (elem-keder, dert-bela, düşman ile karşılaşma gibi) 'Hasbünallâhü ve nîmel vekiyl' duasını okuyunuz. Cenâb-ı Allah, düşmüş olduğunuz belâyı sizden uzaklaştırır."
Yüz defa "Hasbünallâhü ve nîmel vekiyl" deyiniz. Yüzüncü de "Ni'mel'Mevlâ ve ni'men'nasıyr" diye ilave ediniz. Böylece korktuğunuzdan emniyet ve selâmette olursunuz" demek olur.. (Bunu diyen, kitabın yazarı İmam Hatip El'Hacc Hattat Hafız Yusuf Tavaslı)

Üçer kez okununca stres ve sıkıntıyı bitirir dua;
Stresli ve sıkıntılı kimse şu duayı üç kere okumalı ve üçer üçer okumaya devam etmelidir:

"Allâhü, Allâhü, Rabbî lâ üşrikü bihî şey'â"

Üç veya yedi kere okununca stresten kurtarır dua
Bu dua, Yunus'un balık karnında iken okuduğu duadır. Yunus, balığın karnında o sıkıntılı anında bu duayı okumuş ve balığın karnından o şiddetli stresten kurtulmuştur. "Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minez'zalimiyn"
Bu dua dahi 3 veya 7 kere okunur ve okumaya devam edilir. Bu dualar topluca dahi okunmaya devam edilir.

Üç, yedi ya da yüz kere okununca kederi yok eden dua;

"Allahü Rabbî lâ şerikeleh"

Kederli stresli kimseler bu duayı, bu duaları 3 kere, 7 kere veyahutta yüz kere dahi okuması derdinin çabuk gitmesini sağlar. Dualar sıkıntıların gitmesine kadar devam edilir.

Allah Yar ve Yoldaşın olsun.

the okuz

New member
Kur'an'ı anlatan kitaplar da elbette okunmalıdır ancak bu kitaplar insan sözüdür. Oysa Kur'an Allah sözüdür ve Kur'an gayet açık ve objektif olarak okunduğunda başka anlamlara kayması çok zordur. Ayrıca piyasadaki meallerin çoğunda böyle ayetlerin de yanlış anlaşılmaya mahal vermemesi için açıklamaları bulunmaktadır.

Aysegul

New member
Sizn görüşünüzdür o ...Saygı duyuyorum

ibrahimonur

New member
şeytanın hilelerini vesveseye çeviren rabbime hamd olsun...

şeytan apaçık düşman beri durun ondan

mevlüt

New member
Öncelikle "Aysegul" ve "the okuz"un yardım arayan bir arkadaşa destek vermeye çalışırken başka bir konuya değinmeleri ve bu doğrultuda tartışmaları haddi zatında hiç de hoş olmayan bir durum sergilemektedir.

Tavsiye ve yardım arayan arkadaşa buradaki üyeler tarafından çok güzel öneriler sunulmuş. Hepsinden Allah razı olsun. "Degersiz" bir zamanlar benim düştüğüm durumu yaşamış. Benim de çevremde ateist sayılabilecek insanlar vardı. Sonra gün oldu bu kişiler benim aklımı bulandırmaya başladı. O sıralar rabıtamın olduğu bir grup vardı. Ama çok da gittiğim söylenemezdi. Hülasa, insanı değiştiren, çeviren arkadaş çevresidir, bulunduğu ortamdır. Öncelikle bu arkadaşın gözlerini kapatıp ölümü düşünmesini salık veririm. Ailesinden, yakınlarından; en sevdiklerinden ayrılışı... Bu, dünya hayatını önemseyen birisi için kötü bir durum... Ancak o arkadaş şöyle bir durup düşündüğü zaman ölümün soğuk yüzünün yanında güzelliğini de görecek. Sonrasında özellikle cemaatle namaz kılması gayet güzel olur. Ama kalabalık bir cemaatin bulunduğu ortamda. Sonra burada tavsiye edilen kaynaklar yavaş yavaş gözden geçirilirse iyi olur. Ben de kaynaklardan birisi olarak cevşen'i okumasını tavsiye ediyorum. Allah'ı her andığında eminim ki, kalbindeki o vesvese hızla silinecektir.

Allah kimseyi şeytanla başbaşa bırakmasın. Hakkınızı helal edin...

imran268

New member
işte

işte

degersiz' Alıntı:

bence senin yapabileceğin tek bir şley var.....

bırak sağı solu. kalbinin içine bak. orda bişey göreceksin onu al. ve doğruluğunu kaybetme. bak eğer dininden şüphen varsa sen zaten o dinden sayılmazsı.i ve kendine güven neye inanıp neye inanmayacağına kendin karar ver...

ve eminim sen kendi yolunu bulacaksın.. allah kolaylık versi..

kalın sağlıcakla 268

Üst Alt