Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bu vatana ŞEHİT oldun mu ya HU !

alem-i ervah

New member
Vatan için ölmek şereftir ER'im.
Levh-i dilin de sevgiydi yerin
Şehitliğe namzet işte bedenin
Bu vatana şehit oldun mu ya Hu !

Göğsünde hançer ,sırtında tüfek
Vatanında ölmek ister her nefer
Yiğit olan kalır mı hiç bu sefer

Şehit olan şerbetini içmiştir.
Kabirinde na-sualle geçmiştir.
Gaziliği değil ,şehitliği seçmiştir.

Duyduğunda yürekleri yaktı mı ?
Sevinçlerin hüzünlere aktı mı ?
Yandı yürek gözyaşların aktı mı ?
Bu vatana şehit oldun mu ya Hu ?

Bir kez değil bin kez ölmek ister her nefer
Can'a değil ,Canan'a dır bu sefer
Hak'ka kurban olmak ister her asker
Bu vatana şehit oldun mu ya Hu ?

24/01/07

emre_uzer

New member
dar-ul harp olan bir ülke için ölen bir asker şehitmidir bilmiyorum ?

mehmet_16

New member
şahsen ben vatan için ölmek istemem.Çünkü ahiret için bir önemi olduğunu düşünmüyorum.

emre_uzer

New member
evet aynı fikirdeyim ama eğer dünyanın diğer ucunda bir müslüman kardeşimin canı yansa ben oraya gitmek için allaha dua ederim

alem-i ervah

New member
Vatan için ölmek istemezsiniz öyle mi ?
O zaman bu vatan topraklarındada yaşamayın....
Nice can'lar sizin için mi vermiş hayatını..eminin kemikleri sızlıyordur sizleri görünce

Bayragı bayrak yapan üstündeki kandır
Toprak eger ugrunda ölen varsa Vatandır...

boşuna yazılmış bu eserler o zaman ,,,yazık çok yazık !!!!

emre_uzer

New member
kardeş sen bizi yanlış anladın,biz vatan haini değiliz yanlızca vatan uğruna değilde allah uğruna ölmeyi tercih ediyoruz ayrıca canlarını veren atalarımızın ne için verdiklerini görüyorsun bizim atalarımız televizyon ekranlarında çıplak kadınlar göbek atsın diye ölmedi bizim atalarımız kim kimin sevgilisyle nerede diye yapılan magazin programları içinde ölmedi bizim atalarımız sadece yaşanabilir bir yurt için öldüler ama şu an eminim öldüklerine çoooookk pişmandırlar sen olsan bunun için ölürmüydün?

T

teslimolan

Guest
Vatan siz din olmaz Dinsiz vatan olmayacagi gibi. Senin vatanin da cogunluk müslümansa birgün biri gelir baska devletten sana savas acar ve dinsiz biri ise bu ve zamanla jenerasyonlar sonrasi o müslüman olan vatan dinsiz olur.

emre_uzer

New member
peki kimin için öleceğiz söyleyin bana bu avrupa kafirinin peşinden koşan devlet içinmi yoksa bir ermeni öldürüldü diye ayaklanan kalabalık içinmi soruyorum ?

T

teslimolan

Guest
cümleni biraz açarmısın anlamadım

Son barikat sensen ve sana bakarak baskalari da bu dogruyu yapiyor diye onlarda barikat olmayi secerler se o vatana bir sey olmaz. Ama cok lu bir barikatdan biri banane derse ve diger leride o gidenin cok rahat oldugunu görüp o vazife basinda durmaktansa onun rahatina erelim diye o barikati terkederlerse vatan diye bir sey kalmaz.

emre_uzer

New member
haklısın ama bişey belirtmek isterim sen hiç bir siyasinin veya ünlü bir gazetecinin veya zengin bir iş adamının oğlunun bu ülkede şehid olduğunu duydunmu ? ben ne diye onlar için gidip öleyim bu benim kanıma dokunuyor,ve bu yüzden bu bana pek cazip gelmiyor...

T

teslimolan

Guest
haklısın ama bişey belirtmek isterim sen hiç bir siyasinin veya ünlü bir gazetecinin veya zengin bir iş adamının oğlunun bu ülkede şehid olduğunu duydunmu ? ben ne diye onlar için gidip öleyim bu benim kanıma dokunuyor,ve bu yüzden bu bana pek cazip gelmiyor...

Peki bir örnek daha vericem sen cok önemli bir insansin cok kisi seni dinliyor sen bir müslüman ülkede yasiyorsun. Sonra ben sehit olmak icin filistine gidecegim diyorsun. Seninle beraber bu gidiyor diye büyük bir cogunluk gidiyor ve bu cogunluk aslinda senin yasadigin ülkenin temel taslari ve hepiniz beraber sehit oluyorsunuz diyelim Filistinde bu arada sizler Filistinde sehit oldugunuz icin vatani savunacak kimse kalmiyor ve bir saldiri oluyor ve bir dinsiz senin vatanini sömürgeliye aliyor. Ordaki halk zamanla dinsizlesiyor. Bunun vebali kimindir ?

emre_uzer

New member
çoook hakılısın abi ama zaten ülkeyi yönetenler idare edenler kafir yada müşrik yönetim değilmidir,müslüman bir ülkede çıplak kadınlar televizyonlarda caddelerde gezebilirmi abi.? ayrıca bu ülke insanları banane diyor hep (banane dışarda gezen çıplak kadından) banane diyen bir milletten kime ne hayır gelir ?

T

teslimolan

Guest
çoook hakılısın abi ama zaten ülkeyi yönetenler idare edenler kafir yada müşrik yönetim değilmidir,müslüman bir ülkede çıplak kadınlar televizyonlarda caddelerde gezebilirmi abi.? ayrıca bu ülke insanları banane diyor hep (banane dışarda gezen çıplak kadından) banane diyen bir milletten kime ne hayır gelir ?

Kuran´i Kerim i iste bunun icin okuyun diyoruz. Kuran´i Kerim seytana karsi bir kalkandir okudukca seytana karsi dahada güclenirsin. Anlamadan okuya okuya türkiye nin ne hale geldigi belli degilmi ?

emre_uzer

New member
çok haklısın abi eli öpülecek insansın ama lütfen banada hak ver !!!

alem-i ervah

New member
kardeş sen bizi yanlış anladın,biz vatan haini değiliz yanlızca vatan uğruna değilde allah uğruna ölmeyi tercih ediyoruz ayrıca canlarını veren atalarımızın ne için verdiklerini görüyorsun bizim atalarımız televizyon ekranlarında çıplak kadınlar göbek atsın diye ölmedi bizim atalarımız kim kimin sevgilisyle nerede diye yapılan magazin programları içinde ölmedi bizim atalarımız sadece yaşanabilir bir yurt için öldüler ama şu an eminim öldüklerine çoooookk pişmandırlar sen olsan bunun için ölürmüydün?

şuan çok fazla vaktim yok ..inşallah bir ara tüm mesajları okuyup öyle yanıtlayayım...
inşallah yanlış anlamışımdır...

V'esSelam

Üst Alt