Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bu gafil çok garip Efendim (s.a.s) bilesin...

muhacir_b

New member
ey rabbim senden başka ilah yoktur,ortağında yok,mülk ve saltanat,güç ve kuvvet,iktidar ve muhteşemlik güzellik senindir ey rabbim.hamd senin hakkın.sonsuz salat ve selamlar alemlerin efedisi s.a.s me.

doğrudur çıkışsız yollarda olduğumuz,haramların ve fitnelerin içinde sevgiye hasret kalışımızda elbette doğrudur.bir avuç sevgiyle dolu selamlara ve başımızın okşanmasına hasret kaldık belki, ne bilim belki bir tomurcuğu anımsatan tebessümlere muhtaç ve hasret kaldık.aklımıza geldikçe içimiz yansada, avuç avuş dolan gözyaşlarımızda eskisi gibi doldurmuyor avuçlarımız.yollarımızda dağlar kadar hatta dağlardan büyük engellere rahmen sevmeye çalışyoz. o sevgiliye s.a.s me nasıl hasret çekilir diye dertten dertlere girdik.onun izinden nasıl gidilir diye gecelerce kendi nefsine karşı çıkıpta allaha boyun bükerek yalvaran ve çırpınan azda olsa bir kalbim olmasına rahmen susuzum gecelerce.uykuları m ya kavustur heycanla kaldırır yahutta bir pişmanlıktı hayellerden uzak hayatımda.açlık çekmek değil yada susuzluk şu bedenimde, bedenim elbette aç ve susuz sanki bir okyanus bir bardak şu gözlerimde, efendime olan hasretimin yanında.baze n seviyorum bazende usanır gibi olunca nefret ediyorum o sevgiyi hep versin diye dua etmeyen, yalvarmayan yakarmayan, semaya açılmayan gözlerimden ve ellerimden.bazzen deftere kaleme ne gerek var kalbindeki sayfalar boşken derken işte secdeye gidip allaha sen benim rabbimsin ben sensiz yapamam allahım demeyen dilimden nefret ediyorum.sen benim rabbimsin beni senden ve peygamberimizden s.a.s den ayırma diye ağlamayan gözlerimden nefret ediyorum.nefret ettiğim rabbimin bana verdiği ayaklarla onun yolunde ölürcesine hiç durmadan koşmayışım.nefret etmekte değilmiş oysa kendi kendinden insan nefret edermi diye düşünürken hadi hadi rabbin seni bekliyor seni af edecek sana ikram edecek diye rabbimi tarif eden dillere hasretim.yakmış benliğim benliğimi,yeşil ravzaya yananlarda vardı, onlar kül oldu gitti oysa ben bir kıvılcım yakamadım daha kalbimde.sahte sahte sevmek değil, gerçekçesine ve ölürcesine sevmek, üveysi sevdalarla ona sevdalanmak.
dertlerimizi bir kenara bırakıp anam babam sana feda olsun diye diyen o yüreklerde yeşermek.meydan okumaktı küfre o yüreklerin işi,işte onlar gerçek sevgiye meydan okumakla başladı. sevenlere baksanıza bir fani için ölü me meydan okuyor oysa ben rabbimin davası için bir kılımı veremediğim nefsimin inadına nefretim.siz sevmek nedir bilirmisiniz diye söylenen sorulara ne gibi cevabımız olabilirki ,ewt bir cavabımız var bir bardak suy kadar sevemedik.susuz olan insan suyu arar serap görür.paki efendisini seven insan günde kaç defa hatırlıyor. efendisi s.a.s seslenirken uhud eteklerinden o garip ümmetine selamını duyabildinmi.duyabildinmi beduzzamn saitnursiyi zindanlardan ümmet için ağıtlarını,araştırdınmı büyük üstadlar neden zindanlarda ve dar ağacında.onlar işkence görürken dava için çalıaşırken allaha hamd ediyorlardı biz ise fazla uyuduğumuzdan dolayı ağıran gözlere bile şikayet edercesine yaşıyoruz.onlar efendisi s.a.s me baktılar baktılarki alemlerin efendisi bir elime güneşi bir elime ayı koysanız yinede davamdan vazgeçmem sevdasına bürünmek için beyaz kefenler taşıdılar başlarında.onlar ölümü beklediler seherlerde ümmet için selamet isterlerken ,biz ise korkuyoruz ölümden faniden ayırır diye.üveys ümmetin gençlerine mesaj verirken haydi haydi ey gençler ümmet için duaya ,şu gençliğimi peygamberimin s.a.s yoluna adayamadığım boş zamnıma sitemkarım.esasında boş zamnımı çalan nefsime nefretim.peygamberimin rengine boyanmak istedim ama bu eskiden kaldı dediler oysa bu laflara alınan dertlerime nefretim.ama ben efendimin yolunda gideceğim kim ne derse desin ben garip bir medine yolcusuyum diyen gönüllere hasretim.ne bilim söylediğim sözler yürğimin özlem çektiği, ölürcesine sevdalanmak mı yoksa sevdalndıktan sonra o uğurda hamd sancağında sevinmekmi.

ey rabbim ümmete yardım et.muhammed s.a.s ümmetine hidayet ver hidayetimizi artır.bizi kimle karşılaştırırsan karşılaştır yüreğimize cesaret dilimize kelamını koy söylet ve söylettiğin kelamına tesirli kıl kalplerle oyna ey rabbim.çeçenya,afganistanda,ırakta ve dünyanın her yerinde yolunda dini mubinin için savaşan mucahitlere yardım et allahım.onların attığı muhimmatı isabetli yap.onları kafirlere karş.ı rezil etme allahım.eyer o mucahitlerin yiyecek ekmek ve suları atacak muhimmatı yoksa allahım sen hesapsız umulmayan yerden rızıklandıransın.o mucahitlere hem dünyada hem ahirette şereflerini ve şanlarını artır.güzellşikler senindir ve bana bu ibadetleri inancıu verende sensin allahım hamdusenalar olsun sana .çirkinlikler nefsimindir ondanda sana sığındım sen bağışlamayı seversin bizi bağışla.

allahım sevdiklerni sevdir baanaa.bana kendini,habibini ve dostlarını sevdir.beni sana kavuştutacak ölümü sevdir.kalbimden mahlukat sevgisini ve korkusunu çıkar sadece senin sevgin ve korkunu ver allahım.
hamd ancak şanlı arşın rabbi olan allaha mahsustur.ondan başka ilah yoktur ve ortağıda yoktur.kibirlenme onun hakkıdır.

Üst Alt