Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bosuna yasamadim diyebileyim...

• Konbuyu başlatan hüma-gül
  • Başlangıç tarihi
H

hüma-gül

Guest

BISMILLAHIRRAHMANIRRAHIM
Bana öyle bir evlat nasip etki Allah'ım,

Zayıf olduğu zamanları bilecek kadar güçlü, korktuğunu kendisine itiraf edebilecek kadar cesur olsun; şerefli bir mağlubiyette mağrur ve dik kalabilsin; zaferde ise mütevazı ve ve şefkatli olabilsin.

Yapması gereken işler sadece birer arzu olarak kalmasın, seni tanıyan bir evlat olsun ve kendini tanımak bilginin temel taşı olduğunu bilsin .

Sana yalvarırım Allah'ım, onu kolay ve rahat yollarda değil, güçlüklerle savaşmanın zevkini duyacağı yollarda yürüt ki, fırtınalarda ayakta kalmayı, ayakta kalamayanlar için de sevgi ve şefkat duymayı öğrensin.

Kalbi temiz olsun, ümitleri yüksek... Öyle bir evlat olsun ki, başkalarına hükmetmeden önce kendine hükmetmesi gerektiğini bilsin, öyle bir evlat ki, geleceğe uzansın ama geçmişi unutmasın.

Ve bütün bunları ona verdikten sonra, yine yalvarırım Allah'ım, yine yalvarırım Allah'ım, ona gülebilme duygusunu ver ki, daima ciddi olduğu halde kendisini fazla ciddiye almasın, ona alçakgönüllülük ver ki daima gerçek büyüklüğün sadeliğini, gerçek zekanın açık sözlülüğünü, gerçek gücün şefkat ve yumuşaklılığını hatırlasın.

Ancak ondan sonra Allah'ım ben, babası boşuna yaşamadım diyebileyim

hikmetimm

New member
hüma-gül kardeşim yazının başında ateşler içinde yanan besmele benim fikrimce onu kaldır çünkü rahman ve rahim olan allahın adıyla diye başlar biliyorsun vede kurban dahi kesildiği zaman sadece bismilleh denir orda bir canlının ölümüne neden olduğu için rahman ve rahim olan ibaresi kullanılmıyor o bakımdan bi dahaki sefere değiştirirsen ii olacak buda benim fikrimdi (ateş denilince cehennem hatırlanır) belki başka manada kullanmışsındır onu bilemem hakkınızı helal edin
haksızsam uyarın lütfen

hannane

New member

BISMILLAHIRRAHMANIRRAHIM

Zayıf olduğu zamanları bilecek kadar güçlü, korktuğunu kendisine itiraf edebilecek kadar cesur olsun; şerefli bir mağlubiyette mağrur ve dik kalabilsin; zaferde ise mütevazı ve ve şefkatli olabilsin.

Yapması gereken işler sadece birer arzu olarak kalmasın, seni tanıyan bir evlat olsun ve kendini tanımak bilginin temel taşı olduğunu bilsin .

Sana yalvarırım Allah'ım, onu kolay ve rahat yollarda değil, güçlüklerle savaşmanın zevkini duyacağı yollarda yürüt ki, fırtınalarda ayakta kalmayı, ayakta kalamayanlar için de sevgi ve şefkat duymayı öğrensin.

Kalbi temiz olsun, ümitleri yüksek... Öyle bir evlat olsun ki, başkalarına hükmetmeden önce kendine hükmetmesi gerektiğini bilsin, öyle bir evlat ki, geleceğe uzansın ama geçmişi unutmasın.

Ve bütün bunları ona verdikten sonra, yine yalvarırım Allah'ım, yine yalvarırım Allah'ım, ona gülebilme duygusunu ver ki, daima ciddi olduğu halde kendisini fazla ciddiye almasın, ona alçakgönüllülük ver ki daima gerçek büyüklüğün sadeliğini, gerçek zekanın açık sözlülüğünü, gerçek gücün şefkat ve yumuşaklılığını hatırlasın.

Ancak ondan sonra Allah'ım ben, babası boşuna yaşamadım diyebileyim

Allah razı olsun ablam büyük bir iştiyakla okudum ..amin lere kattım aminnn lerimi....sağolasın​

hikmetimm

New member
Helal olsun kardesim.Benim amacim duaya besmeleyle baslamakti sadece

illaki herşeyin başı ALLAH (c.c) tır

yanlış anlaşılmak istemem sadece ateşler içinde olması buna neden oldu
selam ve dua ile

ALLAH (c.c) inşaallah sana duandaki gibi bir evlat ihsan eder
ALLAH (c.c) herşeye kadir'dir

sumisali

New member
Bir baba dua ediyor...

Bir baba dua ediyor...

Ancak ondan sonra Allah'ım ben, babası “boşuna yaşamadım” diyebileyim.

Üst Alt