Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Böyle Dua Ettiniz mi.......

sumisali

New member
1- Her gün bir köşeye oturun. Hiçbir şey söylemeyin. Yalnız Allahı düşünün. Böyle yaparsanız dimagınızı Allaha açmış olursunuz.

2- Sonra basit cümlelerle sesli olarak dua etmeye başlayın. Kafanızda olan herhangi bir şeyi yaradana söyleyin. Allahla kendi günlük dilinizle konuşun, o sizi anlayacaktır.

3- Her gün işe giderken, trende veya otobüste dua edin. Dua ederken gözlerinizi kapayın, dünyayla ilişkinizi kesip yalnızca Allahın varlıgını hissedin. Bunu her gün yaptıkça Allah’ın varlıgını daha iyi hissedeceksiniz.

4- Dua ederken Allah’tan her gün bir şeyler istemeyin, onun yerine bize bahşettigi nimetler ve yaptıgı yardımlar için teşekkür edin.

5- Dua ederken dualarınızın sevdiklerinize ulaşacagına, Allah’ın da onları sevip koruyacagına inanarak dua edin.

6- Dua ederken aklınıza hiçbir olumsuz düşünce getirmeyin. Yalnız olumlu düşüncelerle ilgili dualar etkili olur, bunu aklınızdan çıkarmayın.

7- Daima Allah’ın sizin için yapacaklarını kabul edeceginizi belirtin. Allah’a isteklerinizi de belirtin, fakat Allah ne yaparsa onu kabul edeceginizi de ifade edin. Onun sizin için yaptıkları, sizin isteklerinizden her zaman daha iyi olur. Bunu da sakın unutmayın.

8- Herşeyi Allah’ın ellerine bıraktıgınızı belirtin. Allah’tan size en iyi şeyleri yapma yetenegi vermesini isteyin. Hareketlerinizin her türlü sonucunu Allah’ın kararına bırakacagınızı belirtin.

9- Sevmediginiz ve size kötü davranan insanlar için de dua edin. Gücenme, manevi gücün ortaya çıkmasında en büyük engeldir.

10- Kendileri için dua edeceginiz insanların bir listesini yapın. Bu listeye sizinle dogrudan ilişkisi olmayan, uzaktan tanıdıgınız insanların ismini de yazın. Ne kadar çok insan için dua ederseniz, duanın faydasını o kadar çok görürsünüz.

sumisali

New member
slm duha yorumlarını bekliyorum allaha emanet ol

yaylalý

New member
10- Kendileri için dua edeceginiz insanların bir listesini yapın. Bu listeye sizinle dogrudan ilişkisi olmayan, uzaktan tanıdıgınız insanların ismini de yazın. Ne kadar çok insan için dua ederseniz, duanın faydasını o kadar çok görürsünüz.

Yakından tanıdığım gazeteci bir ağabeyimiz var. Geçtiğimiz Mevlid Kandilinde bizim fakirhanede misafir etmiştik. Bilgisayarında bir liste gördüm. Acizane benim de içinde bulunduğum 6734 kişinin ismi olan bir liste. O ağabeyimizin dua listesi imiş. O listedeki her kişiyi ismen duasına dahil ediyor ve bunu hemen her mübarek gecede tekrar ediyor.
Çok etkilenmiştim.

Üst Alt