Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bizi Cinlerden Koruyan Melekler Var Mi?

ÇAPANOÐLU

New member
Ey kardeşim HİÇ BİR MELEK SENİ KORUYAMAZ.BİZLERİ KORUYAN SADECE ALLAH C.C TIR.
On üç yaşına kadar Efendimiz (s.a.v)’in yanında kalan Abdullah b. Abbas, Efendimizin “Ergenlik Dönemine” erişen çocuklara muamelesini ise şöyle rivayet ederek bildirmiştir.
Bir gün Peygamber Efendimiz (s.a.v) devesine binmiş, ben de O’nun terkisindeydim. Bana şöyle buyurdu.
“Abdullah! Öncelikle sana şunları söylemek isterim.
- Genişlik zamanında kendini Allah’a sevdir ki, O da seni sıkıntılı zamanında sevsin.
- Allah’ın emir ve yasaklarına önem ver ki, Allah da sana önem versin.
- Allah’ın hakkını gözet ki, O’nu yanı başında bulasın.
- Bir şey istediğin zaman Allah’tan dile. Şunu bil ki, bütün varlıklar el birliği ile sana zarar vermek isteseler, Allah’ın takdir ettiğinden başkasını yapamazlar.
- Kaderi yazan kalemin işi bitmiş, yazılanlar ise kurumuştur. Bilmiş ol ki, Allah’ın yardımı ancak sabredenler içindir ve her zorlukla beraber mutlaka bir kolaylık vardır.”

Efendimiz (s.a.v) çocuklara “Meleklere İmân” konusundan bahsederken “Onların Varlığı” ve özellikle onların “Sevecenlik ve Koruyuculuk Sıfatları” üzerinde durarak “Oğulcuğum, abdestini tam ve güzelce al ki, ömrün uzun olsun. Koruyucu Melekler de seni sevsin ve korusun”.

Sanırım şu konuda bir yargıya varabildik.Bir şey istediğin zaman Allah’tan dile. Şunu bil ki, bütün varlıklar el birliği ile sana zarar vermek isteseler, Allah’ın takdir ettiğinden başkasını yapamazlar. Evet bu cevap yeterli olabilir siz nedersiniz ?

maviye aldığım yorum bile yeterliydi, gerisine gerek yoktur diyebilirim, çünkü, herşeyi yerine öyle bir güzel oturtmuşki, kutlarım kardeşim..

Enver Ýstek

metin mete
kardeslerim benim eksikligimi tamamlayici olmuslar allah onlardan razi olsun

bu hayatta onlar oldugu sürece nedense yenilmek gibi bir korkum kalmadi allah yeniden razi olsunki düsmanimiz atesten dahi olsa dostlarim atesdende enginlermis allah razi olsun onlardan yeniden

Selam,Yenilgi bu nebicim bir yargi sadece yazinda bunu belirtmeni istedim hemde rica ederek ayip etmisim gibi veya düsmanca yazmisim gibi bir ifade tarzi size yakistiramadim....

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Selam,Yenilgi bu nebicim bir yargi sadece yazinda bunu belirtmeni istedim hemde rica ederek ayip etmisim gibi veya düsmanca yazmisim gibi bir ifade tarzi size yakistiramadim....

size karsi yazilmis bir yazi degildi sadece kardeslerime olan sevgimi belirtmek icin kullandigim bir üslup olup size karsi hitaben yazilmamistir
saygilarla

Enver Ýstek

metin mete
size karsi yazilmis bir yazi degildi sadece kardeslerime olan sevgimi belirtmek icin kullandigim bir üslup olup size karsi hitaben yazilmamistir
saygilarla

Selam,samimiyetinize inanmayi cok isterdim ama ne yazikki sizin gibi bu forumda mütavazi yazilarda imzasi bulunan birinin bu sekilde rencide ettikten sonra bunu sadece usluba baglamasi fikrimi degistirmeme yardimci olmamistir yasen sizden büyük olmama ragmen ben sizin icin ´degil devamli tartistigim insanlara böyle bir yazi yazmak icin günlerce muhasebe yaparim o nedenle bu hitaba karsi cevap yazmak istemiyorum.Allaha emanet ol.

CCCCCC

New member
Selam,samimiyetinize inanmayi cok isterdim ama ne yazikki sizin gibi bu forumda mütavazi yazilarda imzasi bulunan birinin bu sekilde rencide ettikten sonra bunu sadece usluba baglamasi fikrimi degistirmeme yardimci olmamistir yasen sizden büyük olmama ragmen ben sizin icin ´degil devamli tartistigim insanlara böyle bir yasi yazmak icin günlerce muhasebe yaparim o nedenle bu hitabba karsi cevap yazmak istemiyorum.Allaha emanet ol.

Olsun be kardeş insan kusursuz değil ki sen yinede darılma kimseye be kardeş bak ALLAH C.C IN PEYGAMBERİ A.S.M BUYURDULARKİ

"Cehennem haramdır yumuşak huylu canayakın kimselere diye" biz hep iyi düşünelim kişiler kötü düşünsede iyi düşünsede.

Yaratılanı sev yaratandan ötürü...

Üst Alt