Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Biz Kimiz?

Elifnisa

New member
Biz Hz. Muhammed (sav)'den bu güne kadar islam'ı savunup, islam'ı yaşayan, yaşamaya çalışan, '' kolaylaştırın, zorlaştırmayın, mücdeleyin, nefret ettirmeyin '' düsturuyla hareket edenleriz.
Bizim hedefimiz Kur'an-ı Kerim'e sarılıp, iyi ile kötüyü ayıklayarak iyi olanı halka hak için sevdiren, sevdirmeye çalışanlarız. Biz halkımızı refah ve felaha kavuşturacak, karanlık geceleri islam güneşiyle nurlandıracak bir zincirin halkalarından biriyiz.
Konuşacağız, anlatacağız, ama karşımızdaki kişi kim olursa olsun, fikri ne olursa olsun, asla fikrinin tesirlerinde kalmayacak, islami düşünce içinde nurlu ufuklara doğru yılmadan gidecek ve bu yolda hicbir engel tanımayacak olanlarız.
İslam için kılıc sallayan, can veren, şehid olan muhterem zaatların arkasından gidenleriz.
Biz azmimizi ecdadımızdan, gücümüzü Allah'dan alarak çıktığımız bu yolda yorulmak bilmeden gidecek islam'ın ve Kur'an'ın yolcularıyız.
Biz Fatihlerin, Yavuzların, Mehmet Akiflerin, Ulubatlı Hasanların, Süleyman Hilmi Tunahanların, bu dinin yıldızlarının arkasındayız.
Biz, dünyanın neresinde olursa olsun, ırkı, dili, rengi ne olursa olsun, müslüman müslümanın kardeşidir düsturuyla hareket eden ve:
Bana ırkımı sormayın
Kah beyazım kah siyah
Bazen Türküm bazen Kürdüm
Müslüman kardeşim yeter bana... diyenleriz.

Biz Akif'in deyişiyle:
Kızımın iffeti batmaktadır rezilin gözüne
Acırım tükrüğe billahi tükürsem yüzüne
diyerek, inancımız gereği başörtüsü yasağına tepkimizi koyanlarız.

Biz, Necip Fazıl'ın deyişiyle:
Surda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes
Ey kahbe rüzgar artık ne yönden esersen es.... diyenleriz.

Yine Necip Fazıl'ın deyişiyle biz:
Mehmedim sevinin başlar yüksekte
Ölsekte sevinin eve dönsekte
Sanma bu tekerlek kalır tümsekte
Yarın elbet bizim elbet bizimdir
Gün doğmuş gün batmış ebed bizimdir...
diyerek, ümitsizliğe düşmeyenleriz

Kısacası biz, gayesi Allah olan, önderi Resulullah olan, kitabı Kur'an, yolu cihad olan, gerekirse bu yolda canını dahi feda edecek olan islam neferleriyiz...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Evet, çok güzel. Zaman zaman ruhumuzu bu yönü ile aydınlatan ve şaha kaldıran ifadelere ihtiyacımız var. Burada, hepberaber olmanın bir gayeside İslamı ve müslümanları onore etmektir. Aynen yazdığın gibi olacağız evelallah...

Sağol Elifnisa

Üst Alt