Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir yöneticinin dikkat etmesi gereken hususlar ???

hikmetimm

New member
arkadaşlar akıl akıldan üstündür ben 30 mağazalı yerel marketlerin birinde mdr yrdmcısı oldum ve amacım ileride iyi bir yönetici olabilmek.
Onun için sizden fikir alabilirmiyim her türlü görüş ve öneri bildirebilirsiniz artı markette göze güzel hitap etmeyen konulardanda bahsedebilirsiniz daha doğrusu markete girdiğinizde neler hissetmek istiyorsunuz konuyu bağlıyamadım kusura bakmayın
vesselam

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
arkadaşlar akıl akıldan üstündür ben 30 mağazalı yerel marketlerin birinde mdr yrdmcısı oldum ve amacım ileride iyi bir yönetici olabilmek.
Onun için sizden fikir alabilirmiyim her türlü görüş ve öneri bildirebilirsiniz artı markette göze güzel hitap etmeyen konulardanda bahsedebilirsiniz daha doğrusu markete girdiğinizde neler hissetmek istiyorsunuz konuyu bağlıyamadım kusura bakmayın
vesselam

bu konuda size yardım edebiliceğimi düşünüyorum bir dönem iki mağzanın sorumuluğunu yaptım sahibi bana teslim ederdi anahatarları da dahil, mağzalara ait tüm bilgiler bende dururdu, ve mal sahibi sadece belli zaman aralıklarla gelir, ona kazandığım net geliri verirdim. bence yöneticilik hususunda yapılması gereken Altınızda çalışan elemanların sevgisini ve saygısını kazanmak, onlar ile patron arasında iyi uyum sağlamak , patron düşünmez elemanı bu sizin işiniz, elemanlar mümkün derecde hak hukuk bilenler olmalı onların hatası sizi bağlıcak onun için teftişi programlı yapmalısınız. markete girdiğinizde ilk sağa dönersiniz bunu istan istemeden yapar sizlerde bu insan psikolojisini kullanın, çok rabet gören ürünleri mağzanın soluna alın böylelikle ona giderken gözü çarpan müşteri diğer mallarıda incelemiş olur. buda onun tüm mazayı gayrı ihtiyari gezmesini sğalarki, unutcağı ve almakta terddüt ediceği şeyleri almasını sağlar. bunun gibi detaylara önem verirseniz, satışınız artıcaktır. birde müştrenn en çok istediği güzel yüzle diyalog biz türk halkının berberi, bakkalı, yada ona benzer ihtiyacını giderdiği yerler sabittir, yani hep aynı berberde traş olur hep aynı marktten alış veriş yapmaya özen gösterir, bunun sebebide diyaloğu severiz alış veriş yapacağımız yemek yiceğimiz yerin bizim ailemiz gibi rahat edebilicek bir eyr ararız, onun için gelen müşteriye bu diyalaog veriliip mümkün olduğu sürece aklımıza gelen müşterileri kazıyabilrisek ve geldiğinde ismiyle hitap ettiğiniz taktirde buda verimi arttırıcaktır. zahmeti ama bir o kdarda hoş detay bunlar. böylelikle hem verim artıcak hem sizin çevreniz inanılmaz derecede genişlicek ve hedeflediğiniz noktalara daha emin ve daha hızlı bir şekilde yükselebilirsiniz.. şimdilik bu kadar . :)

saygılarımla...

hikmetimm

New member
teşekkür ederim syfullah kardeş paylaştığın için tabiki cümlenize

Üst Alt