Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir Sorum Var.

Abdullah996

New member
Hayırlı günler merhaba ben Abdullah 13 yasındayım ve Din öğretmenimiz bir ödev verdi yarına yapmam gerekiyor bende sizden yardım almak istedim.. ödev şu

tavaf, say, vakfe, ? >> soru işareti yerine gelicek şeyi bulmamızı istiyor.

ve

kabe, safa-merve, arafat dağı, ? > BURDADA YİNE SORU İŞARETİNE NE GELİCEK ONU BULMAMIZI İSTİYOR

Lütfen yardım edin bana..Allah hep sizinle olsun..:p

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Hayırlı günler merhaba ben Abdullah 13 yasındayım ve Din öğretmenimiz bir ödev verdi yarına yapmam gerekiyor bende sizden yardım almak istedim.. ödev şu

tavaf, say, vakfe, ? >> soru işareti yerine gelicek şeyi bulmamızı istiyor.

ve

kabe, safa-merve, arafat dağı, ? > BURDADA YİNE SORU İŞARETİNE NE GELİCEK ONU BULMAMIZI İSTİYOR

Lütfen yardım edin bana..Allah hep sizinle olsun..:p

tavaf, say, vakfe, veda tavafı (Bu soru sırlaması çok mantıklı değil ama veda tavafı olabilir, başka şeyler de olabilir.

kabe, safa-merve, arafat dağı, Müzdelife
(Bu sıralama bir mantıklı olur.)

radikal

New member
1. sorunun cevabı şöyle olmalı bana kalırsa;

Tavaf, say, vakfe, şeytan taşlama. (Çünkü eylem olarak bakıldığında diğer sayılan 3 eyleme bağlanabilecek akla gelen ilk eylem taşlama olabilir. veda tavafı da eylemdir ama taşlamadan sonra olduğu için sıralamaya o neden daha sonra gireceği düşünülünce cümleye taşlama olarak devam edilmelidir, derim.)

2. sorunun cevabı da mekan olarak zikredildiğinden dolayı Bekir kardeşimizin sıralaması doğrudur.

Üst Alt