Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir Sorum Var Kardeşlerim

Uhud daðý

New member
Rabbim bize cennette altından nehirler akan cennet vaad ediyor.Ama bunların kaynakları bir fakat tatları ve rengleri ayrı.Şimdi bunun dünyada bir benzeri varmı kardeşlerim cevaplarınız yanlış olursa biiznillah size söylerim.

Mücahid

New member
Bir kaynaktan akan ama rengi ve tadı farklı olan sudanmı bahsediyorsunuz kardeşim.Şayet kastınız bu ise denizde tatlı ve tuzlu suyun bir çizgi gibi ayrıldığını ve birbirine karışmadığını biliyorum.Ama Rabbimizin kasttettiği ve Kuranda geçen bu nehirleri ve o nehirlerden akan balın,şarabın ve sütün mahiyetlerini hayal bile edemeyiz zira müteşabihtir.Dünyada bulunan herhangi bir şeyin kıyasınında yanlış olacağını düşünüyorum.Dua ile

ibrahim571632

New member
Kaynağı bir ama tadı ve renkleri ayrı ayrı olan bir sıvı tahayyül edemedim ama belki binlerce meyve ve sebzenin kaynağı ve hatta bizimde aslımız TOPRAK değilmi.Mandalina _ Portakal _ Limon _ Greyfurt _ Elma vs...
Burdan kıyas ile o sıvılarında var olduğunu iddia edebiliriz diye düşünüyorum.

Uhud daðý

New member
Allah razı olsun kardeşlerim sizin söylediklerinizde mantıklı ama bakın beyazıdı bestami nediyor.insanın burun suyu göz suyu ağız suyu kulak suyu bunkarın hepsinin kaynağı bir yani beynimizden geliyor fakat farklı tat ve yerlerden çıkııyor.Üstad hz leri boşa dememiş insan kainatı anlamak istiyorsa önce kendi vucuduna baksın buyuruyor.

rusen_alp

New member
Allah razı olsun kardeşlerim sizin söylediklerinizde mantıklı ama bakın beyazıdı bestami nediyor.insanın burun suyu göz suyu ağız suyu kulak suyu bunkarın hepsinin kaynağı bir yani beynimizden geliyor fakat farklı tat ve yerlerden çıkııyor.Üstad hz leri boşa dememiş insan kainatı anlamak istiyorsa önce kendi vucuduna baksın buyuruyor.

İbrahim Hakkı hazretleri der ki :
" Kendini tanıyan Allah'ı tanır, kendini bilen Allah'ı bilir "

radikal

New member
Ama kitapta bundan bahsediyormu bi koşu gidip bakmam lazım. Beyyineler varmı yok mu araştırmam lazım. Bana, O şöyle söyledi bu böyle dedi diye lütfen gelmeyin. :p

"Kasem olsun o Tin'e ve o Zeytun'e ve o Tur-i Sinin'e ve bu Beled-i Emin'e ki biz insanı en mükemmel bir şekilde yarattık" Tin: 1-4

Caferi

Forum Þairi
Web sitesi
www.websitetasarim.com
Bu dünyadaki suların hepsinin kaynağı birdir zaten.

Su çevirimi diye bir hadise var. Isınan sular buharlaşır ve gökyüzüne cıkar. Bulut oluşur ve tekrar yoğunlaştıgında yer yüzüne iner. Kaynak bir ama tadlar farklı

Üst Alt