Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir mektup

samanyolu

New member
Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinden bir yiğit yavru, Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref’e bir mektup yazıyor Mektupta 1 milyon lira (1 YTL) vardır Çocuk bu parayı Pakistanlı depremzedelere yardım için göndermiştir

Mektubu okuyalım:

“Ben fakir bir evin oğluyum Babam yok, annem hasta İki milyon ekmek paramız vardı Bunun size bir milyonunu gönderiyorum Çünkü ben bugün çöpten ekmek buldumAkşam iftarı onunla yapacağızBu bir milyon lira ile depremdeki çocuklara ekmek alınBu para helâldirPul parası da vereceğim için paranın hepsini gönderemedimÖzür dilerim

Kahraman ne ismini yazmış, ne adresini ne okulun

Türkçe bilen Pervez Müşerref mektubu okuyunca ağlamışTalimatıyla Türkiye’den bir çocuğun yazdıkları Pakistan devlet başkanlığı sitesinde yayınlanmaya başlamış

Mektubu tahlil edebiliriz

Bu çocuk, Bedir, Çanakkale, İstiklal Harbi kahramanlarının torunu olduğunu isbat eden bir ruh asaletine sahiptir.Karakteri gereği kendini saklayacak kadar olgundur Hâlbuki babası vefat etmiş, annesi hasta bir çocuktur Hepsi hepsi iki milyon liraları vardır Günlerden Ramazandır.Bu para ekmek paralarıdır Belki de fırına giderken çöpte bir ekmek bulmuştur.O akşamki ekmek ihtiyaçları karşılandığı düşüncesiyle o ân fırın yerine postane yolunu tutmuş ve malum mektubu kaleme almıştır

Türkiye’den insan manzaralarına bakınız:

Bir tarafta tinerci çocuklar Bir tarafta çöpten ekmek toplayanlar Bir tarafta bu milletle hiçbir alâkası kalmamış dejenere tipler

Bir tarafta bütün serveti olan iki milyonunun yarısını paylaşacak kadar cömert ve daha fazlasını veremediği için özür dileyecek kadar asil çocuklar

Pakistan’da kış burayla mukayese olmaz Kış ve Kurban Bayramı Ve yeni yıl

Ve yeni yılda su gibi para harcayanlar Peki, siz ne yapacaksınız Pakistanlı evsizler, barksızlar için, yoksullar açlar, çıplaklar için? Dünya Pakistan’a duyarsızSiz de mi hissizsiniz? Şu kahraman çocuğun yazdıklarını okuyup da hâlâ taş gibi hislerle etrafına bakanlara yazıklar olsun.

BeyazKelebek

New member
Fakir Bir Çocuğun Ağlatan Mektubu

Fakir Bir Çocuğun Ağlatan Mektubu

4x1mekkq2.jpg

OKUYAMIYAN KARDESLERIM, ABILERIM, ABLALARIM VE AMCAM ICIN :

Ben Fakir Bir Evin Ogluyum..
Babam Yok Annem Hasta iki Milyon ekmek Paramiz Vardi
Bunun Size Bir Milyonunu Gönderiyorum
Cünkü Ben Bu Gün Cöpten ekmek Buldum.
Aksama iftari Onunla Yapacaz..
Bu Bir Milyonla Depremdeki Cocuklara Ekmek Alin..
Bu Para helaldir..
Pul parasida Verecegim icin Paramin Hepsini Gönderemedim..
Özür Dilerim !!

Üst Alt