Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir inşaatı kim yapar

CCCCCC

New member
Bir inşaatın dizaynını kolonlarının şeklinin tasarımını kapıların odaların şeklini tavana kadar gibi vs. vs. bunları kim tasarlar.

CCCCCC

New member
inşaat mühendisi kaç yıl eğitim alıyor kardeş

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Mimar olan kişiler bu projeleri tasarlarlar.
İnşaat mühendisleri tasarlanan bu binanın statik olarak taşıyıcı sisteminin ne olması gerektiğini hesaplar ve uygulatır.

müh. ve mimarlık eğitimi 4 yıldır.

CCCCCC

New member
Teşekkürler arkadaşlar anladım.Peki Sizce dünyayı sizin bildiğiniz bu mühendisler 8 yıl orta düzey 4 yılda lise 4 de üniversite okuyan mimar ve mühendisler; Dünyanın en geniş ülkesi Rusya'dır. Yüzölçümü: 10.610.083 km2 olan bir ülkenin mimarlığını üstlenseler sizce ne kadar zamanda sadece toprak kısmını diyorum canlılar değil tesadüfe değil mühendise yaptırırlar.Ne kadar zaman da.Eğer bu inşaatı mühendis yapıyor ise dünyayı yapanda varmıdır?

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Bizler yaratılmışlarız. Bizler gibi yaratılmış olan halklar mevcuttur. Cenabı hakkın emr-i Kün üne hiçbir yaratılmış karşı gelemez secde eder.

-İstemesede insan uykusu gelir.
-İstemesede acıkır.
-İstemesede Hacet görür.
-İstemesede Saçı sakalı uzar.
-İstemesede organları iş yapar.
bunlar ol emrine uyanlardır. Tek cüzi iradesine sözünü geçiremeyen nefse sahip olandır. İnsan,

İstemeyenler olsada, Rahman her yanı kuşatmıştır. O Hayy Dır her tür fenadan beridir. Ne bir mimara ne bir mühendise ihtiyaçtan beridir. O ol deyiverir o oluverir. Tıpkı İbrahim A.s için Ateş emr ettiği gibi.

Üst Alt