Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir adam aranıyor.

saadete özlem

New member
öncelikle Allah'ın selamı üzerinize olsun... sevgi, saygı ve muhabbetle...

Efendimiz hazretlerinin "öyle bir zaman gelecek ki kişi yattığında müslüman kalktığında kafir, kalktığında müslüman yatarken kafir olacak" hadisi serifini hatırlıyor olmalısınız... -yanlışım varsa düzeltmenizi istirham ediyorum-

Akıp giden, dur durak bilmeyen bir bir zamanın içindeyiz hepimiz, bizden öncekilerin içinde bulunduğu hal gibi...

dün de aranan bu gün de aranıyor umulur ki bulunur. umulur ki herkes kendinde bulur o arananı biraz da olsa...

Peki aranan kim?

işte cavap:

Yer işgal eden değil, yer dolduran,harcadığından çok üreten liyakatli olan,ahlaklı,vefalı,sabırlı,zor zamanın adamı... arandı ve aranıyor...

Kendisinden çok ümmeti düşünen , insan olmanın insan dışındaki mahluklardan farklılığını idrak eden, Allah'tan korktuğu her halinden belli olan,şehvetler önünde erimeyen, sözüyle eylemi aynı olan, dik ve cesur,yalpalamayan adam...

O'nunla buluşma günü için titreyen ve ürperen. cennete girecek bir tek adam varsa o da benim diyen, cehenneme girecek tek bir insan varsa oda ben olabilirim incelliğinde olan. toprağın üstünde iken altındaki heyecanı ve endişeyi hisseden...

adam gibi bir adam aranıyor

-bu arada adam kelimesinin genel bir tabir olduğunu hatırlatayım. bayanlara da söz var- :)

sonuç olarak kardeşlerim ümidim o ki inşallah aranan adam olamasak da aranan adam olmaya talipli olanlardan oluruz. tabi bizim vazifemiz aranmakta olan "o adam" olmak, sözde değil özündeki insanlığı yaşayan...

affınız a sığınarak... son olarak bu güzel paylaşımlar için çaba gösteren arkadaşlarımdan Allah razı olsun dileklerimi iletmek istiyorum bildiğiniz gib yeni bir üyeyim ve bunlar yazabildiğim ilk satırlar. çünkü; uzun zamandır üyeliğimin onaylanıp yazma hakkına sahip olmayı arzuluyordum. ilgilerinden dolayı teknik kurula sevgiler...

hasret

New member
Rabbim razı olsun kardeşim...
inş. paylaşımlarının devamı gelir...
selametle....

saadete özlem

New member
inşallah kardeşim arzum ve isteğim doğru yerde doğru insanlarla güzel şeyler paylaşmak. umarım herrşey herkesin istediği gibi olur - herkesten kasıt insanlığı bilenler, insanca yaşamayı, nerede olduğunu ayrılığı ve kavuşmayı hakkıyla bilen, yalnızca hakkı savunan...

gönüldostuelif

New member
Rabbim razı olsun kardeşim paylaşımın için..
selam ve dua ile..

Üst Alt