Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bin üç yüz yıldır zorla silahla yanlış savunuluyor

y oglu

New member
sayın arkadaşlar uzun yıllardır mevcut şeriat yanlış da olsa tek görüş tek anlayış her ne pahasına olursa olsun savunuluyor yanlışı silah zoruyla ekonmi gücüyle doğru olarak gösterilmeye calışılıyor halbuki bir ilmin bir fikrin alternatifi olmadan onun yanlış ve doğru olduğu tartışılır
örneğin mevcut kuranı kerimin ıkrarı var bu canlı kuranı kerimin ıkrarına el değmez bu bilgiyi tarih boyunca halka duyurmadılar hakkın gönderdiği imamları ceşitli iftiralarla katlettiler örneğin pir sultanı astılar nesimiyi yüzdüler yunus emren,in yazıtlarının bu günkü anlayışa uymayan kısımlarını yırtıp kayıp ettiler
işte islam ülkeleri sonunda hırıstıynlara köle oldu cünkü erenler evliyalara düşman bir ulus helak olmaya müstaptır şimdi benim yazdığım konuları ya kilitliyorlar yahut siliyorlar eğer fazla ileri gidersem sitedende atarlar
hani nerde o söylemin kesin uygulaması ne olursan ol bize gel

313

New member
y oglu' Alıntı:
sayın arkadaşlar uzun yıllardır mevcut şeriat yanlış da olsa tek görüş tek anlayış her ne pahasına olursa olsun savunuluyor yanlışı silah zoruyla ekonmi gücüyle doğru olarak gösterilmeye calışılıyor halbuki bir ilmin bir fikrin alternatifi olmadan onun yanlış ve doğru olduğu tartışılır
örneğin mevcut kuranı kerimin ıkrarı var bu canlı kuranı kerimin ıkrarına el değmez bu bilgiyi tarih boyunca halka duyurmadılar hakkın gönderdiği imamları ceşitli iftiralarla katlettiler örneğin pir sultanı astılar nesimiyi yüzdüler yunus emren,in yazıtlarının bu günkü anlayışa uymayan kısımlarını yırtıp kayıp ettiler
işte islam ülkeleri sonunda hırıstıynlara köle oldu cünkü erenler evliyalara düşman bir ulus helak olmaya müstaptır şimdi benim yazdığım konuları ya kilitliyorlar yahut siliyorlar eğer fazla ileri gidersem sitedende atarlar
hani nerde o söylemin kesin uygulaması ne olursan ol bize gel

Bak y oglu, sen diyorsun ki, sonunda hiristiyanlara köle olmusuz.

1300 sene boyunca senin iftira attigin sistem ISLAMi savunmus ve yasatmistir.

Aleviler dans edip icki icerken, bizim mübarak atamiz viyana ya dayandi.

Siz ne yaptiniz??? Sadece isyan, devleti arkadan vurmak!!!

Eger Osmanli size hosgörü göstermeseydi kökünüz kururdu!!!

Insaf et, tarihi iyi oku, sonra da ISLAM ol!!!

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Yine yeni yine yeniden hep gider bu tren,

Yine yeni yine yeniden hep gider bu tren,

Gaflet ve delalet bürümüş seni. Bu sitede varmı ikrar etmeyen kuranı ki,

Bir kişiye endekslemektesin? Sen şehvetinin kurbanısın bunu anlaman sanırım imkansız.

Gereksiz ve kurani olmayan bir tartışmaya çekmek istemektesin Yazdıklarınla.

-Gel ne olursan ol yine gel
-Tüm evradı hayalinden sıyrılda gel
-Ney gibi boşalda gel

Bu gelişle boş dönmezsin

y oglu

New member
sayın 313 nikli arkadaşım sen tarihten bahsediyorsun sana şu bilgiyi tarihten araştırmanı dilerim selcuklu devleti orta asyadan gelen türkmen boyunu bizans sınır boyuna yerleştirdi
kendini bizans saldırılarından korumak için o beyliğin kurucusunun ismi ilk ismi ali ydi ve selcukluyu moğollar dağıttıktan sonra selcuklu sunni inancındaydı sunni halkını yanına cekmek için ismini ali osman olarak değişti osmanlının ismi osmanlı devleti değil ilk ve esas ismi aliyul osmanlı devletidir yani osmanlıyı kuran beylik alevidir cumhuri kuran yine atatürkte alevidir viyana kapılarına giden ordunun sancağını zahmet ette gitte hacı bektaşı veli türbesinde gör
viyana kapılarına giden ordunun piri önderi yine hacı bektaşı velidir sen eğer alevinin kimliğini anlamak sitiyorsan oku düşün bölümünde alevi laik değildir konusunu oku osmanlı ne zaman hacı bektaşı tekkelerini yıktı hacı bektaşı veli inanc birliğini değiştirdi yeni ceri ocağını topa tutu her gelen padişah gayri müslüm kızılarını aldı ondan sonra hırıstıyanlara kul oldu senin anlıyacağın osmanlıyı kuranda alevilerdi cumhuriyeti kuranda aleviler kıyamete kadar müslümalığı koruyacak olanda aleviler olacak

karababa arkadaşıma gelince arkadaşım sende otur düşün bu gün dinayetin cıkardığı mevcut kuranı kerimlerde matbağının ayetleri eksik cıkardığını haberlerde veriyorlar eğer sizlerin teziniz doğruysa neden hz allah doğru cıkması için yazanlara ve matbaya müdale etmedi
bununcevabını sende otur düşün yaz

kimi hala kabul etmediğini nalamak için bu sesi dinle karababa arkadaşım
Your Download-Link: http://rapidshare.de/files/27182951/hanc_.zip.html

yareeb amamn
vedduha vekinde ve şemsi dalında gizli
Du cihanda gördüm haticetil kibradır kibradır
Fadimeti zöhreyle du cihana eyledik
Yedi kat yer yedi kat gök carkı semavatta söyledik

menerefe sırrında la mekanda dür ettik
sini sufatında hancı dediler bana
yaraabe amaaan

313

New member
y oglu' Alıntı:
sayın 313 nikli arkadaşım sen tarihten bahsediyorsun sana şu bilgiyi tarihten araştırmanı dilerim selcuklu devleti orta asyadan gelen türkmen boyunu bizans sınır boyuna yerleştirdi
kendini bizans saldırılarından korumak için o beyliğin kurucusunun ismi ilk ismi ali ydi ve selcukluyu moğollar dağıttıktan sonra selcuklu sunni inancındaydı sunni halkını yanına cekmek için ismini ali osman olarak değişti osmanlının ismi osmanlı devleti değil ilk ve esas ismi aliyul osmanlı devletidir yani osmanlıyı kuran beylik alevidir cumhuri kuran yine atatürkte alevidir viyana kapılarına giden ordunun sancağını zahmet ette gitte hacı bektaşı veli türbesinde gör
viyana kapılarına giden ordunun piri önderi yine hacı bektaşı velidir sen eğer alevinin kimliğini anlamak sitiyorsan oku düşün bölümünde alevi laik değildir konusunu oku osmanlı ne zaman hacı bektaşı tekkelerini yıktı hacı bektaşı veli inanc birliğini değiştirdi yeni ceri ocağını topa tutu her gelen padişah gayri müslüm kızılarını aldı ondan sonra hırıstıyanlara kul oldu senin anlıyacağın osmanlıyı kuranda alevilerdi cumhuriyeti kuranda aleviler kıyamete kadar müslümalığı koruyacak olanda aleviler olacak

karababa arkadaşıma gelince arkadaşım sende otur düşün bu gün dinayetin cıkardığı mevcut kuranı kerimlerde matbağının ayetleri eksik cıkardığını haberlerde veriyorlar eğer sizlerin teziniz doğruysa neden hz allah doğru cıkması için yazanlara ve matbaya müdale etmedi
bununcevabını sende otur düşün yaz

kimi hala kabul etmediğini nalamak için bu sesi dinle karababa arkadaşım
Your Download-Link: http://rapidshare.de/files/27182951/hanc_.zip.html

yareeb amamn
vedduha vekinde ve şemsi dalında gizli
Du cihanda gördüm haticetil kibradır kibradır
Fadimeti zöhreyle du cihana eyledik
Yedi kat yer yedi kat gök carkı semavatta söyledik

sini sufatında hancı dediler bana
yaraabe amaaan

Minareyi calan kilifini hazirlar tabi, siz isinize geleni kafaniza göre alevi yapiyorsunuz. Osman Gazi ve Haci Bektasi Veli Sünni müslümanlardi. Sizin ki ayni hiristiyanlarin isine benziyor, onlar güya Hz. Isa´yi a.s. seviyormus!!!

Siz de güya Hz. Ali r.a. ve Haci Bektasi Veli gibileri seviyorsunuz, ölünce gercekleri görürsünüz, o mübarekler de yakaniza yapisirlar. Onlari sevseydiniz onlara uymaniz gerekirdi. Insan sevdigine özenir, asigin derdi neyse zikri de odur.

ISLAM, namaz, oruc, zekat, hac vs. dir, sizin gibi icki icip, gecmistekilere sövüp, kendisinden baskasini düsünmeyenlerden hic birsey olmaz.

Itikadda küfre düsmeyenler kardesimizdir, gerisini de ALLAHÜ TEALA islah etsin, amin.

y oglu

New member
sayın arkadaş 313 görüyorumki işi polemiğe getiriyorsun sen daha aleviyi tanımıyorsun sana yazdımki oku düşün bölümünde alevi kime denir diye aleviyi tanıtıcı yazı yazdım onu oku sende kırk dereden daha su getiriyorsun
eğer hacı bektaşı veliye sahip cıkıyorsanız gidinde oradaki aliyul osman ordularının sancağına bir yüzünüzü sürün

313

New member
y oglu' Alıntı:
sayın arkadaş 313 görüyorumki işi polemiğe getiriyorsun sen daha aleviyi tanımıyorsun sana yazdımki oku düşün bölümünde alevi kime denir diye aleviyi tanıtıcı yazı yazdım onu oku sende kırk dereden daha su getiriyorsun
eğer hacı bektaşı veliye sahip cıkıyorsanız gidinde oradaki aliyul osman ordularının sancağına bir yüzünüzü sürün

ALLAH icin sen nasil alevilik adina konusursun, kac cesit alevi var, hepsini ayni kefeye koyamazsin???

Hangisi adina konusuyorsun??? Ehli Kibleyi kardes biliriz dedik ya!!!

Tarihe gelince hersey ortada, ister inan ister inanma.

Not: Polemik degil, seviyeli münazara taraftariyiz (aslinda laftan anlamayanlarla pek münazara da etmezdim ya, yalan yanlis yazilar cevapsiz kalmasin diye ugrasiyoruz)...

y oglu

New member
sayın arkadaşım tabiki aleviler dağıldı baskıcı emevilerin ve sünni coğunluktan dolayı her alevi topluluğu öndersiz mürşitsiz rehbersiz kaldı herkes kendine göre bir yol buldu ben ise ehlibeyitin nurunu taşıyan hakkın tellalının menerefe sırlarına göre müslümanlığı yazıyorum alevilik sadece bir deyim yani hz ali ve ehlibeyiti seven demek alevi lik ne messep ne de din esas olan kuranı kerime dayalı olan ehlibeyitin yolu işte aşağıda hakkın tellalı acıklıyor kendini
HANCI PERVANE
Ne sorarsan sen beni
Mububetin altından geçtim
Ya dedim elife dahayı seçtim
Her kubbeden bir kapı mahallahtan geçtim

Edreyi nun dedim bağın altından geçtim
Mürşide hizmet ettim sesi seçtim
Tecellaha gösterdi anada tevellehı seçtim
Şükür yar edene anada kırklarda dolu içtim

Hancı koydular ismimi Zühre yarı seçtim
Temennah varırsak yaşımda
Esmayı kudret i başımda