Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bilmek ve yapamamak??

unzurna

New member
Ne acı değil mi kardeşler Allah'ın emirlerini okuyup ya da bilip yapamamak. Bu nasıl bir şeydir tam anlamıyla çözemedim. Bir de acaba ne kadarını niye yapıyorum da diğerlerini yapmakta acele etmiyorum. Bir düşünün. Adilmiyiz, dedikodu yapıyormuyuz, malımızı diğer kardeşler ile paylaşma yürekliliğini gösterebiliyormuyuz!!
Hayır yapamıyoruz, yapsak bile istediğimize ,işimize geldiğine. Kendimize zülüm ede ede.
:( :( :(

unzurna

New member
Hiç bir yorum yazmamanız çok şey ifade etti.
:4_13_13:

mhmt

New member
evet..şuna benziyor..sigara sağlığa zararlıdır..ama yak bi sigara..atın ölümü arpadan olsun...enteresandır..neye güzeniyoruz ki..günah işlerken..allahın rahmeti var nasıl olsa afferder mi diye kandırıyoruz kendimizi..Allah'ın gazabıda var..bunu pek düşünmüyoruz..dediğiniz doğru..herkesin öz eleştiri yapacağı bi yazı olamuş..selametle...

unzurna

New member
Arkadaşım bana cevap yazdığın ve dikkate aldığın için sağolasın. İşte bu öz eleştriyi yapmamız için ve uyanmamız, tövbe etmemiz için yazdım. İnşallah muhaffak olmuşumdur. Ülkemizin, daha geniş bakarsak dünyanın her yerinde bunu düşünmeden yaşayan insanlar var. Bundan dolayı toplumumuz ve de toplumlar hep böyle parçalanıyor.
Daha iyi yaşamak istiyorsak ve gerçek bir müslüman olmak için bu boşver dediğimiz detayları es geçmememiz lazım diye düşünüyorum. Zaten bir başlasak düzeleceğiz ve gerçek bir medeniyet gerçek bir müslüman olacağız.
Allah toplumumuza bunu nasip etsin. Ama herşeyi Allah'dan beklemeden başarmalıyız.
:) Saygılarla,

mhmt

New member
Ama herşeyi Allah'dan beklemeden başarmalıyız.

öncelikle kardeşim..yanlış anlama..niyetinin samimi olduğundan eminim..sadece burdaki tabirde bi sıkıntı var galiba..herşeyi allahtan beklemeliyiz..onu şöyle çevirsek olurmu.."allahın bize verdiği akıl güç irade gibi özelliklerimizi onun yolunda kullanmalıyız ki..onun rızasına mazhar olalım inş." uyarmı ne dersin??

ayrıca:
dedikleriniz çok doğru güzel biyere temas etmişsiniz böyle bi konu atlanılmazdı..

unzurna

New member
Doğrusun kardeş. Ben yanlış anlattım. Aynen dediğin gibidir. Kusura bakmayın.
:rolleyes:

Asya

New member
evet inandığımız bir çok şeyi yaşayamıyoruz.

Z

zeynep_hearty

Guest
ve onun içindirki yaşanılan gibi inanılmaya başlanıyor paylaşım için rabbim razı olsun yerinde bir tespit.. içten içe yapıcı itiraflarda bulunmak gerekiyo tedavi için şifa için bu şart söylemde kalması sadece zaman kaybıdır zaman kaybıda ebediyet kaybıdır rabbim itiraflarında samimi olanlardan ve nasibini alanlardan etsin...selam ve dua ile...

Asya

New member
iinşallah efendim inşallah.Allah yaşadığımız gibi inandırmasın inşallah.

unzurna

New member
Zaman kayıpsız hiç bir şey olmaz. Burada önemli olan zamanı en kısa şekilde kullanmak. Çabuk farkına varmak.
:11_1_203:

Üst Alt