Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bibel de Ahmed ismi vardir

• Konbuyu başlatan teslimolan
  • Başlangıç tarihi
T

teslimolan

Guest
6.Meryem oğlu İsa'nın da şöyle dediğini hatırla: "Ey İsrailoğulları! Ben size Allah'ın elçisiyim. Benden önce Tevrat'ı doğrulayıcı ve benden sonra gelecek Ahmet adında bir elçiyi müjdeleyici olarak gönderildim." Fakat İsa'nın müjdelediği elçi onlara apaçık deliller getirdiğinde: "Bu, katıksız bir büyüdür!" dediler.

Incil deki kanit
-----------------
Johanna 14 Ayet 17
17 τὸ πνεῦμα τῆς ἀληθείας, ὃ ὁ κόσμος οὐ δύναται λαβεῖν, ὅτι οὐ θεωρεῖ αὐτὸ οὐδὲ γινώσκει· ὑμεῖς γινώσκετε αὐτό, ὅτι παρ᾽ ὑμῖν μένει καὶ ἐν ὑμῖν ἔσται.

17 Ben de Baba'dan dileyeceğim. O sonsuza dek sizinle birlikte olsun diye size başka bir Yardımcı, Gerçeğin Ruhu'nu verecek. Dünya O'nu kabul edemez. Çünkü O'nu ne görür, ne de tanır. Siz O'nu tanıyorsunuz. Çünkü O aranızda yaşıyor ve içinizde olacaktır.

τὸ πνεῦμα =Ruh
ἀληθείας= Gercek-Hakikat-Dogru

Tevrat 1 inci kitap 24 üncü bölüm 48 inci ayet
48 ‏וָאֶקֹּ֥ד וָֽאֶשְׁתַּחֲוֶ֖ה לַיהוָ֑ה וָאֲבָרֵ֗ךְ אֶת־יְהוָה֙ אֱלֹהֵי֙ אֲדֹנִ֣י אַבְרָהָ֔ם אֲשֶׁ֤ר הִנְחַ֙נִי֙ בְּדֶ֣רֶךְ אֱמֶ֔ת לָקַ֛חַת אֶת־בַּת־אֲחִ֥י אֲדֹנִ֖י לִבְנֽוֹ׃
Transliteration
48 wā’eqqōḏ wā’ešətaḥăweh layhwâ wā’ăḇārēḵə ’eṯ-yəhwâ ’ĕlōhê ’ăḏōnî ’aḇərâām ’ăšer hinəḥanî bəḏereḵə ’ĕmeṯ lāqaḥaṯ ’eṯ-baṯ-’ăḥî ’ăḏōnî liḇənwō:

48 Eğilip RAB'be tapındım. Efendimin oğluna kardeşinin torununu almak için bana doğru yolu gösteren efendim İbrahim'in Tanrısı RAB'be övgüler sundum.

A-m-th=Elif-Mem-Tav=Amet-Emet=Gercek hakikat dogru.
Gercegin Ruhu=Ruch Amth

Enver Ýstek

metin mete
6.Meryem oğlu İsa'nın da şöyle dediğini hatırla: "Ey İsrailoğulları! Ben size Allah'ın elçisiyim. Benden önce Tevrat'ı doğrulayıcı ve benden sonra gelecek Ahmet adında bir elçiyi müjdeleyici olarak gönderildim." Fakat İsa'nın müjdelediği elçi onlara apaçık deliller getirdiğinde: "Bu, katıksız bir büyüdür!" dediler.

Incil deki kanit
-----------------
Johanna 14 Ayet 17
17 τὸ πνεῦμα τῆς ἀληθείας, ὃ ὁ κόσμος οὐ δύναται λαβεῖν, ὅτι οὐ θεωρεῖ αὐτὸ οὐδὲ γινώσκει· ὑμεῖς γινώσκετε αὐτό, ὅτι παρ᾽ ὑμῖν μένει καὶ ἐν ὑμῖν ἔσται.

17 Ben de Baba'dan dileyeceğim. O sonsuza dek sizinle birlikte olsun diye size başka bir Yardımcı, Gerçeğin Ruhu'nu verecek. Dünya O'nu kabul edemez. Çünkü O'nu ne görür, ne de tanır. Siz O'nu tanıyorsunuz. Çünkü O aranızda yaşıyor ve içinizde olacaktır.

τὸ πνεῦμα =Ruh

48 ‏וָאֶקֹּ֥ד וָֽאֶשְׁתַּחֲוֶ֖ה לַיהוָ֑ה וָאֲבָרֵ֗ךְ אֶת־יְהוָה֙ אֱלֹהֵי֙ אֲדֹנִ֣י אַבְרָהָ֔ם אֲשֶׁ֤ר הִנְחַ֙נִי֙ בְּדֶ֣רֶךְ אֱמֶ֔ת לָקַ֛חַת אֶת־בַּת־אֲחִ֥י אֲדֹנִ֖י לִבְנֽוֹ׃
Transliteration
48 wā’eqqōḏ wā’ešətaḥăweh layhwâ wā’ăḇārēḵə ’eṯ-yəhwâ ’ĕlōhê ’ăḏōnî ’aḇərâām ’ăšer hinəḥanî bəḏereḵə ’ĕmeṯ lāqaḥaṯ ’eṯ-baṯ-’ăḥî ’ăḏōnî liḇənwō:

48 Eğilip RAB'be tapındım. Efendimin oğluna kardeşinin torununu almak için bana doğru yolu gösteren efendim İbrahim'in Tanrısı RAB'be övgüler sundum.

Gercegin Ruhu=Ruch Amth

61/6 “daki “… onun ismi Ahmed’dir” ifadesi. Ayetteki “ Ahmed” sözcüğünün lafzı değil manası murattır. Yani çevirirken “… onun adı Ahmed’dir” demeyip “….adı başkalarından fazla övülen..” diye çevirmemiz gerekir. “Ahmed” sözcüğünün İbranice karşılığı “paraklitos”tur. Bir düşünün ki gelecek peygamber “Ahmed” adıyla bildirilseydi şunu bilin ki İsa’dan Rasülüllah’a kadar herkes çocuğunun adını “Ahmed” koyardı.

Bizim peygamberimizin adı “Ahmed” değildir Muhammed’dir. Doğduğu zaman ailesi bu adı koymuştur. Doğumundan irtihaline kadar da sadece bu adı taşımıştır. Mühürü’nün baskıları bu gün dünya arşivlerinde sergilenmektedir. O günün Arabistan’ında yüzlerce, binlerce Muhammed vardır. Ayrıca Rabbimiz de onu Kur’an’da “Muhammed” olarak yâdetmiştir (Al-i Imran 144; Ahzab 40; Muhammed 2; Fetih 28).

T

teslimolan

Guest
Paraklhtos yunanca Metin abi ibranice degil. Anlami cagrilan ve avukat gibi bir sey.

Enver Ýstek

metin mete
Paraklhtos yunanca Metin abi ibranice degil. Anlami cagrilan ve avukat gibi bir sey.

Zaten incilin yazilim dili Eski grek veya Aremce ikisindede kelime ayni,Yani Ibranice degil...Cagrilan degil anlam olarak Aremcede cok övülen veya en cok övülen anlamlarini tasir.

bekir

sadece bir kul
Yönetici

Incil deki kanit
-----------------
Johanna 14 Ayet 17

τὸ πνεῦμα =Ruh

Transliteration

Gercegin Ruhu=Ruch Amth

Şimdi bu yazınızda ki muradınız nedir, onu anlatırmısınız?

yusufgülmez

New member
anlatamaz çünkü kendisi bibeli okuyo şu anada ne bulacaksa orda kuranı tm okumuş anlamışya bibelin anahtarıda Oymuş ya bırakın adamı ne soruyosunuz bırakın da bibelini okusun kuran yetmez na

Enver Ýstek

metin mete

Şimdi bu yazınızda ki muradınız nedir, onu anlatırmısınız?

anlatamaz çünkü kendisi bibeli okuyo şu anada ne bulacaksa orda kuranı tm okumuş anlamışya bibelin anahtarıda Oymuş ya bırakın adamı ne soruyosunuz bırakın da bibelini okusun kuran yetmez na

Anlamadigim sey su ki;Insanlar paylasim formunda istediklerini(Eger foruma uygunsa)paylasirlar sanirim.Tekfir etmek onu kinamak nedendir?

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net

Incil deki kanit
-----------------
Johanna 14 Ayet 17

τὸ πνεῦμα =Ruh

Transliteration

Gercegin Ruhu=Ruch Amth

Ben bunu kanit olarak görmüyorum ne yazikki. Incil 1 tane olsa ama incilde dikkatimi ceken nokta su olmustu. 1940 öncesindeki cevirmenlerin cevirisi göttes(Tanrilar) olarak idi sonrasinda luther king eleye eleye bunu Gott(Tanri) olarak degisime ugramasidir. Bu degisim dil farkliliklarindan ya da baska seylerden olabilir eminimki su an eski ahit yeni ahit de Ahmed adinda bir Peygamber gelecektir sözü gecmiyor. Yinede yanilma payi vereyim yanilabilirim:)

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Anlamadigim sey su ki;Insanlar paylasim formunda istediklerini(Eger foruma uygunsa)paylasirlar sanirim.Tekfir etmek onu kinamak nedendir?

Tabii ki paylaşmak, bildiklerini veya bilmediklerini öğrenmek güzeldir, burada da bu yapılmaya çalışılıyor. Sadece bu yazının amacını anlamadım ve sordum " bu yazıdan murad nedir?" Doğaldır ki amaç İslam ve ilim adına paylaşım sunmak ise murad edilen ve enforme edilmek istenen mevzu izah edilmelidir.

Aksi takdirde benim konumumda ki insan ne anlar? Şunu anlar, acaba burada üstü örtülü bir şeylerin reklamı mı yapılıyor? Anlatabildim mi?..

Enver Ýstek

metin mete
Ben bunu kanit olarak görmüyorum ne yazikki. Incil 1 tane olsa ama incilde dikkatimi ceken nokta su olmustu. 1940 öncesindeki cevirmenlerin cevirisi göttes(Tanrilar) olarak idi sonrasinda luther king eleye eleye bunu Gott(Tanri) olarak degisime ugramasidir. Bu degisim dil farkliliklarindan ya da baska seylerden olabilir eminimki su an eski ahit yeni ahit de Ahmed adinda bir Peygamber gelecektir sözü gecmiyor. Yinede yanilma payi vereyim yanilabilirim:)

sevgi deger alptraum,Zaten eski ve yeni ahidde böyle bir isim gecmiyor...Sadece anlam olarak kelime tam uyuyor...

T

teslimolan

Guest
Bu yazinin yazilmasinin nedenini daha önce belirttim. Ne bildigimi düsünüyorsam ve inaniyorsam paylasiyorum ki sonra bildigini neden örttün demesinler.

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Incilin eski nüshalari hala varmi bilmiyorum. Orjinal nüshalarinin vatikanda oldugunu biliyoruz. Bilinen o kadar. Stigmata filmini hatirlarmisiniz. Orada Isa a.s elinden degil bileklerinden carmiha gerilmistir, cünkü ellerinden carmiha gerilseydi elleri o vücudu tasimazdi diyor ve incile dikkat cekiyor. Vatikandaki incildeki bu durumun izahatina ve gösterilmeyisine. Cok yargilanmis bir filmdi. Hakikatte Isa a.s. Ahmed gelecek demis olsada bu durum görüldügü üzre ispatlanma noktasinda o hakikat gibi su durumda bir hristiyana ispatlanir gecerlilikte degil.

Yani su an en dinci hristiyan millet varmidir bilmiyorum. Bizlerin durumu gibi bir nebze. Aciklanamaz sekilde körlestirilmis, monotonlasmis, ne gelirse onu her sekilde kendine kabul eden Bir millet haline gelmisiz. Onlardan farkimiz sükür olsunki iman noktasinda. Ben bu sene Türkiye iznimde gezdim dolastim. Her ne olursa olsun ne kadar günahkar olursa olsun bu millet dini degerleri üzerinde oynanmasina acik alenen izin vermiyor.

radikal

New member
Beş adet incilin hiç birinde Ahmed ismi geçmez. Sevgili metin mete'nin dediği gibi anlam olarak yer alır. Göklerde ve yerlerde övülmüş kişi olarak geçer.

Evet, burası forum insanlar herşeyini (bilgi bazında) paylaşmalı. Lakin; şavat dualarının yapıldığı ağlama duvarı Kudüs'te.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Beş adet incilin hiç birinde Ahmed ismi geçmez. Sevgili metin mete'nin dediği gibi anlam olarak yer alır. Göklerde ve yerlerde övülmüş kişi olarak geçer.

Evet, burası forum insanlar herşeyini (bilgi bazında) paylaşmalı. Lakin; şavat dualarının yapıldığı ağlama duvarı Kudüs'te.

La havle vela kuvvete illa billahil aliyyül azimi Sübhanallah...

Şükür ya hu... Sanki başka kimse yok...

Üst Alt