Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bende Müslümanim!!!

ruhlara

Mesajlari Onaylanacak
53-Al-i imran, Rabbimîz, senin indirdiğine iman ettik ve Peygamberlere uyduk. Bizi, şahitlerle beraber yaz."
Havariler sözlerine devam ederek dediler ki: "Ey rabbimiz, Peygamberin İsaya indirdiğin kitaba iman ettik ve Peygamberin İsaya tabi olup hak yolda ona yardımcı olduk. Sen, bizi de hakka şahitlik eden, Peygamberlerini tasdik eden ve senin birliğine iman eden kişilerle beraber yaz." [122]

Şiir

Benim aklım almıyor.

Mantığıma ters geliyor.

Öyle şey olurmu ,bu zamanda kerdeşim?

Benim aklıma yatmayana, ben inanmam .

Kadere inanmam.

Ama bende müslümanım.

Baş örtüsüne, ne gerek var, kalbi temiz olsun.

Hızsızın eli kesilmez, karşıyım.

Fuhuş yapan ,evli kadın ,erkek rejm edilmez .

Bir kişiyi değil, 30 bin kişiyi öldüren, idam edilmez.

18 yaşına varmayana ceza verilmez.

Hep böyle derler,birde,derler ,bizde müslümanız .

Ergenlik çağına girmişe çocuk denmez.

Allah, namaz kılmaya emir ,ve cezaya ehliyet veriyor.

Sen verme kan gövdeyi götürsün, kap kaçın önü açılsın.

Ön kapıdan girene ,arka kapıdan yol verilsin.

Kadın millet vekili, kapkaça uğramış, hak size bu dahasına hazırlık yapsın.

Allahın emirleri bunlar, binine değil, birine karşı çıkmak, ne iman, ne müslümanlık kor.

Kalbe ulaşmaz, ancak dilinde avuntu olur.

yýldýz

New member
ENFAL SURESİ
72- Gerçek şu ki, iman edenler, hicret edenler ve Allah yolunda mallarıyla ve canlarıyla cihad edenler ile (hicret edenleri) barındıranlar ve yardım edenler, işte birbirlerinin velisi olanlar bunlardır. İman edip hicret etmeyenler, onlar hicret edinceye kadar, sizin onlara hiçbir şeyle velayetiniz yoktur. Ama din konusunda sizden yardım isterlerse, yardım üzerinizde bir yükümlülüktür. Ancak, sizlerle onlar arasında anlaşma bulunan bir topluluğun aleyhinde değil. Allah, yaptıklarınızı görendir.

73- İnkar edenler birbirlerinin velileridir. Eğer siz bunu yapmazsanız (birbirinize yardım etmez ve dost olmazsanız) yeryüzünde bir fitne ve büyük bir bozgunculuk (fesat) olur.

74- İman edenler, hicret edenler ve Allah yolunda cihad edenler ile (hicret edenleri) barındıranlar ve yardım edenler, işte gerçek mü'min olanlar bunlardır. Onlar için bir bağışlanma ve üstün bir rızık vardır.

75- Bundan sonra iman edip hicret edenler ve sizinle birlikte cihad edenler, işte onlar sizdendir. Akrabalar (mirasta) Allah'ın Kitabı’na göre, birbirlerine (mirasta) önceliklidir. Doğrusu Allah herşeyi bilendir.

Üst Alt