Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ben asker ocağında buldum sünneti farzım...

kahmel

New member
Sayın arkadaşlar HZ ALLAH HER MİLLETİN DİLİ İLE ONLARA KURANI KERİMİ GÖNDERİYOR
kuranı kerimde'de hz ALLAH arapların en iyi anlıyacağı dilleri arapca olduğu için biz anlamınız için kuranı kerimi arapca size gönderdik diye onun için ifade etmektir
Hz Allah hz peygamberimizi sekiz isim üzerine halk etmiştir
bu isimlerin dördü zahirde dir dördü batındır onun için dört kuran dile inmiştir
incil tevrat zebur kuranı kerim herkesin kendi dili ile daha iyi anlaşılması için inmiştir bizede türkce dilinede içmizden HZ ALLAH İmam GÖNDERMEKTEDİR
değişmeyen sadece değişimdir insanın elinin dokunduğu her şey zamanla değişir hatta arapca kuranı kerimi türkceye cevirenlerin arasına büyük anlatım anlam farkılıklıkları vardır onun için HZ Allah her milletin zamanına göre kendi dili ile emrini gönderip kuranı kerimi kendisi korumaktadır
ONLARCA İMAM GELMİŞ MERKEZİ HÜKÜMET BİZİM KURDUĞUMUZ DÜZEN DEĞİŞMESİNbazı zümrelerin menfatı bozulmasın DİYE GELEN HAK İMAMLARINI KESMİŞ ASMIŞ VEYA YOK SAYMIŞTIR
BU İMAMLAR SÜNNETİ FARZ OLARAK BİZE TÜRKCE DİLİNDE GÖNDERİLMEKTEDİRLER
Ben kurban Hancıyam pervazım
Çekildi ya hu atam ona hizmet etmiş hemide yazım
Ben asker ocağında buldum, sünneti farzım

BU İMAMLARIN AĞZINDAN CIKAN SÖZLER HZ PEYGAMBERİMİZİN AĞZINDAN CIKARCASINA GELMEKTEDİR
SİZLERE BENİM RICAM GÜNÜMÜZDE MEVCUT OLAN HAKKIN TELLALININ AĞZINDAN CIKAN KONULARI OKUYUN HER KONUDA HZ ALLAH DERS VERMİŞ İLMİ SONSUZDUR OKUMA YAZMASI DÜNYADA HİÇ KİMSEDEN ÖĞRENMEMİŞTİR TEK ALDIĞI DERS KELAMI KİBRİYADandIR
hak imamına verilen dersteki konular şiirsel bir dille gelmektedir anlatılmaktadır aynı kuranı kerimdeki kısa arapsa şiirsel ayetlergibi hatta tüm kuranı kerim fatiha süresi gibi akıcı şiirsel arapca dili ile inmiş sonrada ezberde kalmıyanlar şirselliğini kayıp etmiştir
hak aşığ kendi niteliğini anlatmaktadır

613.HANCI PERVANE
Asalet kervanının kainata ya
tamam biz fermanıyız
Ademden gelen ruhun biz
Merdiven başında dermanıyız

Kefinen nununan halk olduk cihana
Anaya indik bir cana
Her nebinin böyle gelen irfanıyız biz eey

Tekke türbe yaptık geçtik bir ocaktan
Taah geldik anadan sıyıpcak taştan hanadan

Görüktük çok geldik gittik biz anadan
Her gelen deliye karşı durduk bu zamandan
Gönül bahçesinin fidanıyız biz eeey

Söyledirsen bizi akıl yetmez aleme
Biz çıkmıştık dahi ademden evvel kaleme
Ah hele Cebrail’inen
Durduk suda biz selama
Hak ile hak olduk yerde
Can pahasının ışığı irfanıyız biz

Her gelen ay ile
güneş inen halk olduk taşa
Adem ile indik biz
Bir sıyıpcak heceril esvet taşa
O zaman geldi ruhlarımız
Sağ ile Kevser başa
Doluyla dost oldukda fermanıyız biz eey

Akıl yetmez padışahın işine
Saydırdıkta kendimizi koyduk
Ya hu son zamana düşüne
Feleğin baktık biz işine
Buluttan akan kan yaşıyız biz

Hancıyam diyerim sözümde yok yalan
Ruhu meninden sende dolan
Ah hele üç renk aldıkta anada selam
Har gelen gönülün mahracıyız biz eey

Kadehimiz doludur bade
Akıl yetmez o yar Gürcistan’da
Zöhre Hanım oldu ade
Ben Hancıyım ya hu imanda bade
Şimdi gezmek böyle
gelen kervanıyız biz ey

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bu İmam'ın ne dediği şiirlerinden pek anlaşılmıyor, bize siz, bu şiirlerden ne anladığınızı yazarsanız ancak faydalı olabilecek...

kahmel

New member
arkadaşım senin ana dilin türkcemi eğer türk değil ana dilin türkce değilse acıklamak benim hakkıdır ama türksen kelimleri araştır

sözlükte bul nededinldiğini anlamya calışki hak kazanasın
hak aşığı diyorki ben türk olduğum için
bana türkce verdiler hz Allah o kadar küçükmükü bu toplumun anlıyamadığı sözcükleri bize göndersin

işte türkce bozulmuş hz Allahın cemali nurundaki türkce bu . eğer sen bunu anlamıyorsan demkki kuranı kerimde bozulmuş arapca olan kuranı kerimi temel ala ala kendi dilini unutmuş anlamıyorsunuz

bu kadar araba gelen hak kelamına kafa yoracağınıza kendi dilinizde hakkın gönderdiği aşaıklarına kafa yorsaydınızda kendi öz dilinizi bozmasaydınız

hak aşığı diyorki biz sadece kuranı kerimi korumak için gaönderilmiyoruz dilide korumak için gönderiliyoruz dil bozulunca kuranı kerimin anlatımı bozuluyor kuranı kerim bozuluyor

mavigezegen

New member
Yahu bu şiir Türkçe'den başka herşeye benziyor.
Bize şiir yazacağına ne söylemek istiyor onu söyle. Açıkla hele bir.
Kuran'ı da şiirsel olarak görüyorsun, Allah'ın Peygamberimiz için O'na şiir söylemek yakışmaz dediği ayeti bir araştır bakalım. Daha Kuran'dan haberin yok, Kuran'a şiir yakıştırması yapıyorsun!

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Yani Arablara inen Kur'an bizi ilgilendirmiyor da, bu Pervane'ye gelen Türkçe şiirlerle mi amel edeceğiz. Bunu mu demek istiyorsunuz?..

kahmel

New member
bakın arkadaşlar hz peygamberimiz zuhur edip kuranı kerimi şiirsel akıcı bir dille cevresine söylediğinde hzPeygamberimizde de dediler muhammed şair
söylediğide şiir

ben yukarıda size ilmin ilk nasıl verildiğini yazdım hz muhammed yanıma indi diyor hak aşığı bana ders verdiler hz Allahın verdiği öğrettiği şirr sıtatüsündeki anlatımları bunları ümmetime söyle deği konuları ister hak sayın ister şiir sayın ne sayarsanız sayın hz Allah size akıl vermiş ona göre davranın

Son düzenleme:

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Soruya cevap vermediniz kahmel. Şiir veya şiir türünde ki bu Hancı Pervane'nin aktarımları ile mi amel etmemiz lazım diyorsun?..

mavigezegen

New member
Soruya cevap vermediniz kahmel. Şiir veya şiir türünde ki bu Hancı Pervane'nin aktarımları ile mi amel etmemiz lazım diyorsun?..

Ek olarak; nasıl amel edilmesi gerektiğini de söylerseniz memnun oluruz sayın kahmel...

Size göre ibadet nedir, namaz, oruç, zekat, vs. bunları açıklarsanız seviniriz.

kahmel

New member
sayın arkadaşım bu gün bilinen ibadetlerin isimleri hepsi doğru yani şeriat hocası hz peygamberimz tarigatın hocası hz Ali tarigatı bin yıl önce yok saydılar bir mümin hem tarigat ehli olacak hem şeriat ancak o zaman yaptığı şeriat ibadeti sayılıyor tarigattan toplumun hiç haberi bile yok şeriatta namaz var oruc var hac ibadeti var zekat var ama bunların içeriği değişmiş veya coğaltılmış yani kelime anlamı doğru içi boş hak aşığına verilen sırrı hakikattaki uygulamlar farklı örneğin namazın hepsi iki rekat dört şejda cuma namzı bayram namazı sabah namazı hac namazı cenaze namazı beş adet neden beş ilk hz muhammedin ruhunu hz Allah kendi cemali nurundan halk edince peygamberimizin ruhu hz Allahın nuruna beş şejda yaptı hz Allahın cemali nurundan beş isim halk oldu bu beş isim muhallahtan kandile yani sitretil müntahaya insan şeklinde nur olara indi hz Allah adem alehi selamı dünyadan toprak alıpta cennette halk edince beş isim ademe beş duyu olarak geldi melekler beş isim yüzü gözü hürmetine ademin cemaline beş şejda yaptılar bu beş şejda ibadete beş adet namaz oldu ademe beş duyu oldu beş elin parmakları oldu beş islamın şartı oldu yöne beş kıble oldu beş ehlibyt emirel mümin oldu ahır zaman nebisi gelince beş isim acığa cıktı

insanın başında sekiz kapı vardır ikiye bölünce dörde iner işte dört şejda namaza indi iki rekat namaz bir farz biri sünnet beş adet namazlar bunun için halk olmuştur bayram cuma toplu kılınan namzlar cemal cemaledir yani şimdi ki gibi arka arkaya değil saflar bir birine dönecek hoca kıbleye dönüp önüne kuranı kerimi koyacak

Yeşil kubbenin kapısıyız biz
Hancı derki menerefe sırrının
Her gelen nebinin tapusuyuz biz
Doluyla badenin yapısıyız biz

Son düzenleme:

bekir

sadece bir kul
Yönetici
İyi anlatmışsınız da sayın kahmel, bunlar nerede yazıyor, bu anlattıklarınızı kim nereden öğrenmiş ve bize öğretmeye çalışıyor?

kahmel

New member
arkadaşım aqşağıyı oku hak aşığı kimde4n almış bu bilgiyi idrak et

1 . HANCI PERVANE
Iğdır’ın Başköy’de takip jandarması idim
Atların tavlasının önünde gübreyi alırdım,kapıda cephanelik..
Kapısına bakardım şafak atmadan önce nöbet olarak.
Günün doğduğu yere yukarı baktım,
Gökten bir kapı açıldı başım dolandı silahı kırmayım dedim
Çökeyim dedim gökte acılan kapıdan beş kişi yürüyerek yanıma geldiler o an aklım başımdaydı;sonra bayılmışım
O zaman beş kişi geldiler bana dedilerki üç metre kalarak buraya kimse gelemez
O zaman bu menerefeyi verdiler :
Birinde dünya kuruldu
İkincide üç defa dünyaya su doldu
Üçüncüde o anda cümle ruhları kef’le nun dan halk ettiler
Dördüncüde cümle harabeler ve yapılacak binalar
Beşincide ne kadar alet varsa canlı veya cansız
Altıncıda ne kadar adem ismi varsa hicaplı hicapsız.

Gürcistan’da Zöhre Hanım Kız isminde elli santim yanıma geldi
Benim ismimi de Hancı Pervane koydular
Hakk’ın Cemal-i Nur’undan iki bardağa süte benzer içine bir nesne koydular içine
Doldurup bade dediler .O senin elinden sende onun elinden iç dediler içtik o zaman
Uyandım ki askerler başımda benim yanıma gelemiyorlar
Çök emri vermişler orada duruyorlar atlar da aç geçemiyorlarki atlara yem vereler
Bana üç metre bize doğru gel dediler ama benim üstüm kanla köpük olmuştu.
Silaha yaslanmıştım silah da kan köpük olmuştu
Yüz başının yanına gelince bana bir tokat vurdu o an yüz başının eşi koşarak bağırdı bir daha vurma cocuklar öldü
Asker cenaze kaldırmaya benim yanımdan hepsi o tarafa koştu gittiler
Cenazeyi gömdükten sonra yanıma gelince
Yüzbaşı dediki:ne oldu oğlum sana? - bir şey olmadı bana ben aşık oldum,
Yüzbaşım,o dediki buraya niye geçemiyorduk? buraya ben dedimki:
Burada HZ Muhammed HZ Ali,HZ Fadime imam ,Hasan imam ,Hüseyin vardı ondan geçemiyordunuz.

Gabzeden tuttum beyin altındaki noktaya
Hup oldu kainat cümle
Ya kün ale yar Gürcistan’da
Gördüm hep oldu

Ben de Ağrı dağında sehra
Doldurdu erenler badeyi
Deli gönül ustaz ile yıkandı
İç de yan pek oldu

O zaman beni aldı doktora götürdüler doktora söyledim bana bakma ben iyiyim.
Ben doktordan geldimki bölük dizilmiş adam gözlüyorlar danıştım Ankara’dan diyanet reisi geliyor
Derhal bana dedilerki imtihan olacağım,iki adam karşıma geçti
İki elini uzattı elimdeki ne dedi,ellerini kapatmış -sağ elindeki leilahe illallah Muhamed Resulullah yazılı
Sol elindeki sigara.O zaman bana bir türkü söyle.
ŞÜKÜR OLSUN YARADANA
GÜZEL TERFİ ALANI GÖRDÜM
RAHMET DERYASINDAN YUDUM ALMIŞ
İLİM SORANI GÖRDÜM.
Bana aşık dediler
Bana süresiz izin kağıdı verdiler beni terhis ettiler
Hüseyin ağlu bayram karatay 1341 doğumlu olarak askere gittimIğdırın baş köyde takip Jandarmasıyıdım yüz başım ahmet göktaş

E_QS-dRGORs">E_QS-dRGORs" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350">

Son düzenleme:

sinang

New member
Bende bir alıntı ile katılayım izninizle.İmam malik hazretlerine biri geliyor ve ilmi batın yani kalb ilminden soruyor,nasıl öğrenmeliyim diyor.İmam malik ile bir süre komuşuyor bu tür mevzudan tabi imam anlıyor adamın halini yapısını.Diyor ki sen batıni ilimlerle meşkul etme kendini zahiri ilimlere çalış,öğren.İş ehlinden çıkınca bir değeri olur yoksa ehliyetsiz kişiler ile bir çorbada yapsan içilmez diye düşündüm değerli kardeşim,sürçü lisan ve hattimden fazla konuştuğu isem af ola.Yolun mübarek olsun.

sinang

New member
Bu da çok problemli bir durum.şimdi tamam bir aşığın bir hakikat payı olabilir.Benim saygım var.Yalnız bir fukuhanın haklılık payı niye olmasın.Aziz kardeşim.Aslında güzelde bir sorun var Kuran niçin arapça, kıble niçin kabe.Kardeşimize doyurucu bilgiler verilse veya biraz araştırsak.Çünkü din konusunda sağlıklı bilgi almak gerekmez mi.Bu tür forumların asıl işlevide bu olmalıdır.

kahmel

New member
sayın arkadaşım aşağıdaki konunun orjinalını dinlersen hac kabe hakkında dorusunu anlıyacağını ümit ediyorum
hz Pyegamberimiz cennte gitmedi hz Allahtan ümmeti ile kalmasını istediği için hz Peygamberimizin nuru şehitlerin üzerine dağıldı her köye her şehire yakın geldi kepcenin dozerin bozamdığı ve cuma akşamları ışığın göründüğü yerler hac ibadeti için verilen yerlerdir kabe nasıl kutsal yerse şehitin olduğu yerde aynı kutsaldır ve hac ibadeti yeridir hz peygamberimiz herkese yakın gelmiştir

yarısı aşağıki bölümde okuyun

mavigezegen

New member
Sizin bu dini ya da kutsal yazılarınızın, metinlerinizin olduğu bir kitabınız var mı?
Bu metinleri, şiirleri nereden buraya aktarıyorsunuz?

kahmel

New member
sayın arkadaşım hak aşığının okuma yazması yok videoda gördüğün gibi sesle sonsuz ve asla tekrarsız geliyor biz bu sesi yazıya cevrip 1140 sayfa az miktarda kitap yaptık bu şiirsel gelen konular cok uzun bu sitede bana kota uyguluyorlar fazla yazarsam site kabul etmiyor banlıyorlar liginde uzun konuları ekliyebiliyorum oradan sor oku

esmer

New member
Ne çıkar bahtımıza
Ayrılık varsa yarın (2 defa)
Sanma ki hikayesi
Şu titreyen dalların
Düşen yaprakla biter

Böyle bir kara sevda
Kara toprakta biter (2 defa)

Ağlama olma mahsun
Gülerek bak yarına (2 defa)
Sanma ki güzelliğin
O ipek saçlarına
Dökülen akla biter

Böyle bir kara sevda
Kara toprakta biter ;):p

kahmel

New member
şurya bak önüne gelene hazret kelimesini kullanır hz Allahada HAZRET DER ÖMERDE HZ DER OSMANDA HZ DER ABU BEKİRDE HZ DER FETULLAH GÜLENDE HZ DER BÖYLE BİR CAHLETLE YETİŞEN NESLİNM COUĞUDA EHLİBYTİN İMAMINI BÖYLE HAKİR GÖREREK KARŞILIK VERİR

Üst Alt