Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Belediye otobüsüne molotof atanlar kürt değildir.

Kalpteniman

New member
Web sitesi
www.kalpteniman.com
Bu akşam haberlerinde izlemişsinizdir: İstambulda belediye otobüsüne
molotof kokteyi atıldı ve yolcular şoka girdi ve bir genç kız yandı.
Malesef her zaman olduğu gibi olayı gerçekleştiren caniler yakalanmadan
kaçmış. Devletin açtığı barış ve şefkat kucağına ateş atan bu zalimlerin
ALLAH cezasını versin İnşaallah.
Onların yaptıkları bu zulümlerden dolayı bütün kürtler zan altına giriyorlar.
Kesinlikle bunlar kürt milletinden olamazlar.
Bu çok iyi bilinmelidir ki yüzyıllardır bu topraklarda beraber yaşayan türkler
ve kürtler birbirlerine kız alıp vermiş akraba olmuşlardır.
Bu yakınlığı kimsenin bozmaya gücü yetmeyecektir.
H.z Allah bölücülerin şerrinden Vatanımızı ve cümle vatandaşlarımızı
muhafaza etsin İnşaallah..

gönül dostu

New member
Bu akşam haberlerinde izlemişsinizdir: İstambulda belediye otobüsüne
molotof kokteyi atıldı ve yolcular şoka girdi ve bir genç kız yandı.
Malesef her zaman olduğu gibi olayı gerçekleştiren caniler yakalanmadan
kaçmış. Devletin açtığı barış ve şefkat kucağına ateş atan bu zalimlerin
ALLAH cezasını versin İnşaallah.
Onların yaptıkları bu zulümlerden dolayı bütün kürtler zan altına giriyorlar.
Kesinlikle bunlar kürt milletinden olamazlar.
Bu çok iyi bilinmelidir ki yüzyıllardır bu topraklarda beraber yaşayan türkler
ve kürtler birbirlerine kız alıp vermiş akraba olmuşlardır.
Bu yakınlığı kimsenin bozmaya gücü yetmeyecektir.
H.z Allah bölücülerin şerrinden Vatanımızı ve cümle vatandaşlarımızı
muhafaza etsin İnşaallah..

Haklısınız abicim asırlardır Türkler ve Kürtler birlikte yaşamış kimimizin komsusu kimimizin manav abisi kimimizin bakkal amcası olmuş.Ama bir gerçek varki abicim insanın en büyük düşmanı cehalettir.Siz daha iyi bilirsiniz bundan bi 20 30 sene önceye gidildiğinde o topraklardan herhangi bir kürt vatandaşı yolda çevirip desenki pkk nedir?bundan haberinin olmadığını size söyleyecekti.o dönemde pkk yokmuydu vardı ama halkın içinde değil sadece dağlarda vardı. Şimdi o bölgede yaşayan insanları ya evlatlarıyla ya canlarıyla yada yalan yanlış bilgilerle terörist yapıyorlar dağa çıkarıp askere kursun sıktırıyorlar.Hani bir söz vardırya korkunun kaynağı bilgisizliktir .İşte onların cehaletinden yararlanarak bunları yaptırıyorlar.O molotofu atan belkide kürttür ama bu demek değiildirki her kürt teröristtir. İslamiyetten uzaklaştığı müddetce cehaletimiz geçmeyecek ,cehalet yok olmadığı müddetçede kan kan dinmeyecek...Rabbim askerlerimizin ve hepimizin yar ve yardımcısı olsun .Selam ve duayla...

Kalpteniman

New member
Web sitesi
www.kalpteniman.com
Haklısınız abicim asırlardır Türkler ve Kürtler birlikte yaşamış kimimizin komsusu kimimizin manav abisi kimimizin bakkal amcası olmuş.Ama bir gerçek varki abicim insanın en büyük düşmanı cehalettir.Siz daha iyi bilirsiniz bundan bi 20 30 sene önceye gidildiğinde o topraklardan herhangi bir kürt vatandaşı yolda çevirip desenki pkk nedir?bundan haberinin olmadığını size söyleyecekti.o dönemde pkk yokmuydu vardı ama halkın içinde değil sadece dağlarda vardı. Şimdi o bölgede yaşayan insanları ya evlatlarıyla ya canlarıyla yada yalan yanlış bilgilerle terörist yapıyorlar dağa çıkarıp askere kursun sıktırıyorlar.Hani bir söz vardırya korkunun kaynağı bilgisizliktir .İşte onların cehaletinden yararlanarak bunları yaptırıyorlar.O molotofu atan belkide kürttür ama bu demek değiildirki her kürt teröristtir. İslamiyetten uzaklaştığı müddetce cehaletimiz geçmeyecek ,cehalet yok olmadığı müddetçede kan kan dinmeyecek...Rabbim askerlerimizin ve hepimizin yar ve yardımcısı olsun .Selam ve duayla...

H.Z Allah razı olsun gönül dostu kardeşim: Bu olayı ekrana asmam can sıkıntımı üzüntümü paylaşmak içindi. İki gün oldu yazıyı astığım her gün
vaktim olduğu müddetçe ekrana baktım bir kardeş iki kelime yazar okurum
da teselli olurum diye. Allah razı olsun ismine layık oldun gönlüme dost
oldun içime su serptin derdimi paylaştın. Allah razı olsun .
h.z. ALLAH c.c. devletimizi bölücülerin şerrinden Muhafaza etsin Amin..

h-a-m-z-a

New member
H.Z Allah razı olsun gönül dostu kardeşim: Bu olayı ekrana asmam can sıkıntımı üzüntümü paylaşmak içindi. İki gün oldu yazıyı astığım her gün

Belediye otobüsüne molotof atan değil bir kavme mensup olmak,insan bile değildir !

gönül dostu

New member
Abicim Allah sizdende razı olsun .aslında okuyup geçeçektim abicim cevab yazmayı düşünmüyordum ama o kadar içtenlikle yazmıştınız ki cevab yazmadan duramadım . benim bu yazıyı okumamı ve size cevab yazmamı sağlayan Rabbim ne büyüktür ki size derdi verdi beni bilmeden dertinize ortak etti .İçinize bir nebzede olsa su serpebilmişsem ne mutlu bana.
Selam ve duayla

Kalpteniman

New member
Web sitesi
www.kalpteniman.com
Abicim Allah sizdende razı olsun .aslında okuyup geçeçektim abicim cevab yazmayı düşünmüyordum ama o kadar içtenlikle yazmıştınız ki cevab yazmadan duramadım . benim bu yazıyı okumamı ve size cevab yazmamı sağlayan Rabbim ne büyüktür ki size derdi verdi beni bilmeden dertinize ortak etti .İçinize bir nebzede olsa su serpebilmişsem ne mutlu bana.
Selam ve duayla

Gönül dostu kardeşim: Size aynen katılıyorum. Bunlar kürt olamaz demekteki maksadım bunlar insan olamaz idi. Ben kürtleri çok iyi
tanıyorum 1961 Yılında askere gittim ankara mamakta askerlik yaptım.

Kürt kökenli arkadaşlarım çavuşlarımızın kimisi izmirli kimisi sakaryalı kimisi doğu illerindendi. Fakat hiç bir zaman ayrıcalık yoktu üstteğmenimz kürttü.
Tek millettik.
Sonradan çıktı bu ayrılıklar terhis olduktan bu yaşıma kadar
ki halen kürt arkadaşlarımız ile can ciğeriz. onlar da üzülüyorlar tabii
bu isyankar satılmışlara. Ben kürt vatandaşı değilim fakat bu satılmış
çapulcuların yüzünden kürtleri suçlamıyorum.

Sayın Başbakanımızın kürt açılımı yaptığı onlara kucak açtığı bu günlerde
bu azgınların yaptıklarına devlet hesap sormadan onların ana babaları
akrabaları yakınları engel olması lazım.
H.Z. Allah c.c. Sayın başbakanımızı bölücülere verdiği tavizlerden dolayı
cezaya uğratmasın İnşaallah.. Çünkü bu azgınlar doğru yola geleceğe
benzemiyorlar..

H.Z. Allah c.c Akıbetimizi hayırlı eder inşaallah.

gönül dostu

New member
Abicim benim yaşım sizin kadar değil ama ben arap asıllı bir doğuluyum ve bu olayın nerden çıktığını idrak edebilenlerdenim .Doğrusunu sölemek gerekirse herkesi Aynı kefeye koymak yanlış.Ama içimize müslümanım die girip onların tabiri caizse cahil beyinlerini yıkayıp onları terörist yaptıklarını biliyorum.Yada insanları sevdiklerine zarar vermeyle korkutup baskıyla içlerine alıyolar.En basiti bir tanıdığımızın kızı istanbulda okuyordu .tek erkek kardeşleri vardı ve o ve bütün kardeşleri o erkek kardeşlerine o kadar düşkündükü.Herneyse bir gün kız okula gidiyor ve birde bakıyolarki kız gelme saati gecmesine rağmen gelmiyor.sonra kızı bayağı arıyorlar.taki bir tel gelene kadar .kızın bizim elimizde merak etmeyin onun eline silah verip dağa çıkaracak değiliz onun bize kalemi lazım die belki hatırlarsın abicim bundan bir kaç sene önce istanbulda hiç kimsenin olmadığı bir alanda insanlara zarar vermeden üstündeki bombayı patlattı.Annesinin hala gözü yaşlı ama bir okadarda içi acıyo .Demem o ki abicim siz daha ii bilirsiniz ama bu kürt_ türk olayı değil bunların altında daha derin mevzular var.
Rabbim inş.ülkemizi bölmeye çalışanlara fırsat vermez...
A.e.olun ..Selam ve duayla...

Kalpteniman

New member
Web sitesi
www.kalpteniman.com
Abicim benim yaşım sizin kadar değil ama ben arap asıllı bir doğuluyum ve bu olayın nerden çıktığını idrak edebilenlerdenim .Doğrusunu sölemek gerekirse herkesi Aynı kefeye koymak yanlış.Ama içimize müslümanım die girip onların tabiri caizse cahil beyinlerini yıkayıp onları terörist yaptıklarını biliyorum.Yada insanları sevdiklerine zarar vermeyle korkutup baskıyla içlerine alıyolar.En basiti bir tanıdığımızın kızı istanbulda okuyordu .tek erkek kardeşleri vardı ve o ve bütün kardeşleri o erkek kardeşlerine o kadar düşkündükü.Herneyse bir gün kız okula gidiyor ve birde bakıyolarki kız gelme saati gecmesine rağmen gelmiyor.sonra kızı bayağı arıyorlar.taki bir tel gelene kadar .kızın bizim elimizde merak etmeyin onun eline silah verip dağa çıkaracak değiliz onun bize kalemi lazım die belki hatırlarsın abicim bundan bir kaç sene önce istanbulda hiç kimsenin olmadığı bir alanda insanlara zarar vermeden üstündeki bombayı patlattı.Annesinin hala gözü yaşlı ama bir okadarda içi acıyo .Demem o ki abicim siz daha ii bilirsiniz ama bu kürt_ türk olayı değil bunların altında daha derin mevzular var.
Rabbim inş.ülkemizi bölmeye çalışanlara fırsat vermez...
A.e.olun ..Selam ve duayla...

H.z. Allah c.c. Razı olsun canım kardeşim içtenlikle paylaşımın için.
Muhterem bekir kardeşim, Mümkünse sizin ve diğer kardeşlerimizin de yorumlarını bekliyoruz. Sağlıcakla kalın İnşaallah.

muhacir_b

New member
le ilahe illah muhammed resulallah diyen kardeştir.kardeşim allah razı olsun senden.

h-a-m-z-a

New member
le ilahe illah muhammed resulallah diyen kardeştir.kardeşim allah razı olsun senden.

Dilde olması yetmez gönülde de olması lazım...

Girmeden bir millete tefrika düşmaz giremez.
Toplu attıkça sineler onu top sindiremez.

M.AKif Ersoy

muhacir_b

New member
s.a kardeşim
hakkını helal et 3 ay önce ben şırnaktaydım .şırnakta birbuçuk senem geçti.onları çok iyi ve yakından gördüm.şırnak ve cizre olsun maşallah ablalarımızın hepsi çarşaflı takva ablalara benziyo.bir tane hayasız bir kadına rastlamadım.insanları ise namazında .nerden baksan yüzde 90 diyebilirim.ama ne kadar terörle karşılaştıysam YA ÜNİVİRSİTELİ YAHUT ERMENİ ASILLI.anlayacan hac felan oluyodu kızlardada erkeklerde çok karşılaştım.var müstesnalarda vardı ama onlarda çocuk tu.çocuğu kim kandurmazki.abdullah öcelan bile ermeni asıllıdır kürt değil.yaa evliyaullahlara baktığında beduzzaman sait nursi oda kürttü şimdi seyyid abdulbaki hz de kürt .ya kardeşlerim tasa etmeyin.ne belliki kürt olan kardeşimin hürmetine cennete girmeyeceğim.siz hakka bakın kardeşim.allah bir insana hak etmediği bişey göndermez.sa

Kalpteniman

New member
Web sitesi
www.kalpteniman.com
s.a kardeşim
hakkını helal et 3 ay önce ben şırnaktaydım .şırnakta birbuçuk senem geçti.onları çok iyi ve yakından gördüm.şırnak ve cizre olsun maşallah ablalarımızın hepsi çarşaflı takva ablalara benziyo.bir tane hayasız bir kadına rastlamadım.insanları ise namazında .nerden baksan yüzde 90 diyebilirim.ama ne kadar terörle karşılaştıysam YA ÜNİVİRSİTELİ YAHUT ERMENİ ASILLI.anlayacan hac felan oluyodu kızlardada erkeklerde çok karşılaştım.var müstesnalarda vardı ama onlarda çocuk tu.çocuğu kim kandurmazki.abdullah öcelan bile ermeni asıllıdır kürt değil.yaa evliyaullahlara baktığında beduzzaman sait nursi oda kürttü şimdi seyyid abdulbaki hz de kürt .ya kardeşlerim tasa etmeyin.ne belliki kürt olan kardeşimin hürmetine cennete girmeyeceğim.siz hakka bakın kardeşim.allah bir insana hak etmediği bişey göndermez.sa

Bizde öyle olduğunu zannediyoruz kardeş Allah c.c. Razı olsun paylaşımın için Allaha emanet ol.

Üst Alt