Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bekir'e cevap

Selim

New member
Madem cevap veriyorsun, benim de karşılık vermemi bekle, konu aramızdaki tartışma bittikten sonra kapanır, senin elindeki yetki ile değil.

Şahsıma onca hakaret etmişsiniz, kendinizce cevaplar vermişsiniz.

Size vereceğim cevap çoktur, bunun zaman ile alakalı olduğunu söyledim, anlamakta güçlük çekiyorsunuz sanırım.

Hem bu konuyla alakalı olsun, ister farklı konu olsun, İslam forum'a kayıtlı kullanıcılarında katılacağı bir konuşma ve ortam düzenliyelim. Hem yüz yüze, hemde elimizin altında bilgi kaynağı olmadan, sadece bildiklerimizle...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Sizin yazdıklarınız, benim yazdıklarım ve yazdıklarıma verdiğiniz cevaplar orada öylece duruyor, kayıp değil, gizli değil, sadece münazara usulünü bozduğunuz için kapatılmıştır. Merak edenler için link aşağıdadır.

http://www.islamforum.net/f4/timurtas-hoca-sozleri-27773/

Sizin hakaretlerinize karşı kimin elpeçe divan durmasını bekliyorsunuz acaba, Forum Admin'inin mi? Benim vazifemdir, sizin gibi münazara edenler müdahale etmek, bunu da anlayın.

Sorulara cevap yok, ilmi açıklama yok, sadece anlayışsızlıkla itham var, hocam demiş var!

Önce İslamForum kurallarını okuyun ve öğrenin bir. Bakın ki orada nasıl bir usul konmuş.Islam Forum Ne Olursan Ol Gel - Forum Rules

Elinizin altında bilgi kaynağı olmadan konuştuğunuz malum yazdıklarınızdan, bizde öyle bir haslet yok, siz onu gidin Çarşamba'da tabureli çay ocaklarında yapın, delilsiz,mesnetsiz olarak.

İlimden noksan, kafanıza göre tevil, dayatma ve münazara usulünden yoksun yazmanız için bir meydan değildir İslamForum, bunu da anlayın!..

Selim

New member
Sizi ilmi münazaraya çağırıyorum, hemde şahitlerle beraber...siz ise buradan ahkam kesiyorsunuz, laf kalabalığı yapıyorsunuz.

Devam edin o zaman...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bizim münazara yerimiz burası. Forum üyeleri şahit, sayfalar şahit, en kıymetlisi Allah şahit. Atışma değil, alimlik taslamak değil ama münazarayı da yapmaya çalışıyoruz, deliller ile inşaallah.

Yaptığımız laf kalabalığımı yoksa usul mü, teamül mü onada okuyanlar karar versin.

Biz işimize devam edeceğiz Allah'ın müsade ettiğince.

A

adam

Guest
Selim kardeşim, yaşınız gördüğüm kadarı ile 24. Eğer üye olurken gerçek yaşınızı yazdıysanız tabi.
Bekir abinin de en az 40 olduğuna inanıyorum. Yazdıkları konunun ağırlığından sadece öyle bir tahminde bulundum. Fazla yazdıysam hoşgörüsüne sığınırım, az yazdıysam cahilliğime versin.

Hocam dediğiniz muhtereme karşı saygısızlık kabul edilecek yazısını görmedim. Sadece "söyledikleri doğru, hemde çok doğru ama kaba bir ifade ile dile getirmiş" anlamında cevap vermiş. Bazen siz ve biz ve hatta Bekir abi de dahil olmak üzere her insan, sinirlenince doğruyu söyleriz ama o anın havasından biraz kaba ifadeler ile söyleriz. Sizin hocanız da doğru söylemiştir ama insanların biraz kaba tabir edeceği uslubu tercih etmiş. Bu sizin hocanızın her zaman kaba olacağı anlamına da gelmez ayrıca. Bazı insanlar tanırım ki, o kadar naif ve nezaket sahibidir ama kendisine değil bir başkasına yapılan haksızlığa dahi çok sert ifadeler ile tepki verirken görmüşümdür. Bu senin içinde geçerlidir.Benim için de, herkes için de.

Yaşınızın küçük olmasından dolayı Bekir abinin böyle bir ifadenizi hak ettiğini düşünmüyorum. O sizin büyüğünüz. Üstelik sizin büyüğünüze ayıp kabul edecek bir ifadede de bulunmamışken.
Herhalde siz de bir an sinirlenip bu konuyu açtınız. Belki de yatışınca Allahualem pişman bile olmuş olabilirsiniz.

Büyüğüne saygı, küçüğüne sevgi sizin ve bütün müslümanların şiarıdır. Ben böyle olduğuna inanıyorum. Bu tabire sizin de bağlı olduğunuza inanıyorum. Güzel şeyler yazan bir insan aynı zamanda güzel görür. Sizin de güzel gördüğünüze, en azından güzel görmeye çalıştığınıza da gerçekten eminim. Bir an sinir ile yazılmış bir yazı desek ?, sanırım öyle.

Size yakışanı bekliyoruz.

Amacım Bekir abiyi savunmak değil, hak etmediği bir usluba maruz kalmış görünce dayanamadım.

Üstelik hocanızın söylediklerinin hepsine ben de katılıyorum.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Hoşgörünüz, kardeşliğiniz, samimiyetiniz için teşekkür ediyorum adam kardeşim.

Yaşım ile alakalı tahminlerinizin tutmaması doğaldır, sayfaları ayna edecek kadar edib değiliz tabii ki, lakin o tahmin ettiğiniz yaşları geride bırakalı uzun yıllar geçti.

Timurtaş Hoca'nın sohbetlerini İslami Multimedia bölümünde liste başına ben koydum, O'na karşı bir sevgisizliğim yok.

Islami Multimedia

Selim kardeşimizin de mensubiyetine oldum olası saygım, sevgim var, bende itibarı var, bu noktada da bir sorun yok.

İslamForum bu Yönetim nezdinde bu günün bir cihad aracı ve İslamForum'u ziyaret edenler ehli sünnet yolunu farklı yorumların, tarafgirliklerin, mensubiyetlerin gözüyle değil, ne ise öyle görmeli gayretindeyiz. Bunun için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Tabii ki çok eksiğimiz var, tabii ki yanlışımız var, tabii ki en doğrusunu Allah biliyor.

Ben, Selim kardeşimizin imzasında var olan " Girdim ilim meclisine eyledip talep, ilim geride imiş, ille de edeb, ille de edeb" sözü ile hal olduğuna inanıyorum. Fakat asabiyetlerimiz, zaman zaman bu gerçeği başta kendim olmak üzere bir çoğumuz için unutturuyor.

Her halukarda yok mesele, biz kardeşiz...

Selim

New member
adam kardeşim Allah Razı olsun, İnşaallah gerçek isminizi öğrenmek nasip olur.

Bekir abimizdir... şahsına yapmış olduğum yanlışlık varsa, özür beyan ederim. Benim şahsıma yapılmış sözlerde de hakkım helal olsun, nefis helal etme der, bizim o pis nefisle işimiz olmamalı. Eksiklikleri İnşaallah Tarikatı Aliyye sayesinde tamamlamaya çalışacağız.

Müminler birbirinin velisidir (tevbe71)

Hepimiz kardeşiz, fikir ayrılıkları olur ama itikadımız aynı elhamdülillah.

Allah c.c. ehli sünnet itikadı taşıyan kardeşlerimizden razı olsun.

Üst Alt