Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bazi seyleri unutmayalim

Nurgül

New member
uzun zamandir Televizyon izlemiyordum (özellikle Alman televizyonunu...malum...reklamlari bile insani Estagfirullah dedirtecek sekilde tasarlanmis..) ama ne oldu oldu dün actim TV yi ....ve bir Programa baktim kisaca anlatmak isterim: Sorunlu Ailelere bir Kadin Terapist(ayni zamanda Programin Moderatörüde kendisi) gidiyor izliyor ve cözüm bulmaya calisiyor
Bu haftanin sorunlu ailesi ise bir Anne, Bir Anne-anne bir "Büyük" Erkek cocuk 11-12 yas arasi ve bu Ailenin Basrolü 5 Yasinda bir Erkek Cocugu idi...ismi Hanny... Anne psikolojisi bozulmus ve cogu Alman-Kadinlar gibi Esinden Ayrilmis bir Kadin. Anne-Anne("anne-anne demeye bin sahit lazim"-sekilde....genc kiz gibi ama iyi birine benziyor.) Büyük Erkek Cocuk hic konusmayan bir Ögrenci ve evin en kücügü (Hanny) ise ...Allah muhafasa bir Problem: Bicakla Annesine zarar vermeye calisiyor, bagirmasi hic durmuyor ve kücücük bir meselede Aggressivlesip (zati hep Aggressiv) tekme tokat insanlara saldirabiliyor. Ellerini ayaklarini tuttun, tükürüyor. onlari bos veriyosun Agiza alinmayacak Küfürler söylüyor....Shok olmamak mümkün degil....Anne-anne ne yapacagini sasirmis (Kizinin iki cocukla eve gelmesi yetmiyormus gibi bir de bu velet...kadin cildiracak) Büyük Oglan hayretle olup biteni izliyor ve Anne olan "Tanya" nin bazen sabri tasiyor ve bir sille yapistirabiliyor (Kamera oldugu halde) bu cocuga...dedigim gibi Psikolojisi bozulmus ve bir ERKEGE dönüsmeyi düsünüyor...(zati erkek tipli) Ama Anne anne karsi geliyor: Cocuklarin olmasa diledigini yap ama cocuklarin var asla izin vermem (cocuklar Anne derken birden Baba mi desin yani? Estagfirullah)Tanya: ben kendimi düsünseydim zati kacip giderdim ama cocuklarim icin bunu yapmiyorum zati.."... Terapist bi kac gün izliyor bunlari (tabi evden Kovuyor onu Hanny...o 5 Yasinda! unutmayin) Bu arada Terapist ögreniyorku Tanya onunla hic oyun oynamamis.......Bunu cok dikkate aliyor neden? Anne: iste isim gücüm var iste onunla mi ugrasacam..ben cocuklarin dünyasini anlamiyorum onlara nasil davranacagimi bilmiyorum...Gercekten Anne olmayi bilmeyen ama ÖGRENMEYI isteyen bir kadin.....herneyse sonra Terapist Hany e bir sinir Topu veriyor...Cocuk onu sinirli bir aninda (zati ne zaman sinirli degilki?)patlatiyor ve "Bir zamanlaaar bir Top vaarrdiiii" Diye haber ediyor magfiretini...Cocuk zeki belli.....Ama her an bir zarar pesinde...Cocuk gösteriyor birde "bak sunu sunu yaptim" biliyor annenin sinirlenecegini..... anliyacaginiz evde hep kavga gürültü ve nedeni bu 5 Yasindaki Hanny...Nerden geliyor bu kadar Nefret Annesine? bu kadar Kin neden? Niye böyle olmus Cocuk?..............Izledi.......izledi......En sonunda Terapist Hanim Aksama dogru Hanny-yi kucagina aldi (...biraz sakinlesmis demekki ama her an tetikte) Anne-de karsisinda..... yere oturdular... sirf 3 ü var odada....Cocuk o arada Annesine yine kinli kinli bakiyor bir seyler mirildaniyor.....VE Terapist söyle diyor(!!!!!!):"Tanya........*bir seyler fisildiyor*..... Tanya: "canim sanki bilmiyormu bunu..." "Olsun sen söyle lütfen....." diyor Kadin biraz cekiniyor ama sonra Terapistin dedigini tekrarliyor(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!): "HANNY" diyor cocugun yüzüne bakarak "SEN BENIM ICIN ÖNEMLISIN,........ SEN BANA AIT SIN!!!!"......Hanny boncuk gözleriyle Annesine bakiyor..........ve basliyor HÜNGÜR HÜNGÜR aglamaya...ellerini yüzüne vuruyor....bagira bagira agliyor....Terapist hanim onu aliyor annesinin kucagina veriyor...bir Güzel aglayarak sariliyor Annesine... Eli ayagi bosalmis bir vaziyette....................Iki cümleyle...................................................6 Ay sonra Terapist yine gidior o eve...ve manzara olaganüstü: Hanny annesini öpüyor, Annesi Hannyyi öpüyor, Hanny büyük adam gibi sakin sakin sohbet ediyor. Annesiyle diyalog kurup derdini anlatiyor anneside onun gözünün icine bakarak dinliyor.....cevap veriyor.... BU IKI Kelime aralarindaki buzu eritiyor.....bu nedir?? Anne Erkege dönmekten vaz geciyor ve Hayatindan oldukca memnun cünkü artik biliyor: Cocuk sevgiden mahrum kalinca herkesi düsman olarak görüyor. Sevgi ne kadar önemli özellikle Cocuklara karsi olan sevgi.....Bu Hikaye beni oldukca etkiledi: Durum ne olursa olsun ister Baba olmasin veya Anne omasin (Allah Korusun, Allah kimsenin Basina vermesin) SEVGI olduktan sonra Cocuk mutlu olabiliyor.... Kalbimizden Sevgi Merhamet ve Sefkat eksik olmasin.............AMIN

asikkulun

New member
çok ilginç birşey.gerçektende sevgi ve saygı her şeyin üstesinden gelebiliyormuş.çocuların gerçek amacı ilgi çekebilmek.mesala benim kardeşim.hep ilgi çekmeye çalışır.ve kendine oyun oynayacak birilerini arar.ta b bulamayınca bana kızar ve küser.:):):) TAbi gönlünü alıncaya kadar.

Rahmet4

New member
o sorun bendede var oglumla ben hic anlasamiyoruz 14 yasinda nasil davranacagimi bilemez hale geldim yardimci oluraniz sevinirm

Üst Alt