Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Batılın Mantığı

hanif_bir_kul

New member
Toplumda oldukça yaygın olan bu görüş, gerçekte batıl inançtan başka bir şey Değildir. Çünkü hiçbir Kurani temeli yoktur. Kuran'ın hiçbir yerinde bir süre Cehennemde ceza görüp, sonra bağışlanarak cennete alınanlardan söz edilmez. Tam tersine, konu ile ilgili tüm ayetlerde, kıyamet günü müminlerin ve kafirlerin kesin Bir biçimde ayrılacakları, müminlerin ebediyen cennete girecekleri, kafirlerin ise Ebediyen cehennem aşağılık bir azabın içine sürülecekleri bildirilmiştir: Dediler ki: "Sayılı günlerin dışında, ateş asla bize değmeyecektir." De ki: "Allah katından bir Sözmü mı aldınız? ki Allah asla sözünden dönmez- Yoksa Allah'a karşı bilmediğiniz Bir şeyi mi söylüyorsunuz?" Hayır; kim kötülükler işler de günahı kendisini kuşatırsa, Artık

onlar, ateşin halkıdırlar, orada süresiz kalacaklardır. İman edip salih amellerde Bulunanlar ise cennet halkıdırlar, orada süresiz kalacaklardır. (Bakara Suresi, 80-82) Bir diğer ayette şöyle denir: Bu, onların: "Ateş bize sayılı günler dışında kesinlikle Dokunmayacak" demelerindendir. Onların bu iftiraları, dinleri konusunda kendilerini Yanılgıya düşürmüştür. (Al-i İmran Suresi, 24) Cehennem, insanın hayal gücünün Alamayacağı kadar büyük acıları yaşayacağı bir yerdir. cehennem Allah'ın "Kahhar", "Cebbar" sıfatlarının en şiddetli tecelli ettiği ve dünyadaki hiçbir azapla Kıyaslanamayacak azaplarla dolu, korkunç bir ortamdır. Parmağının ucu yanınca bile Canı çok acıyan aciz bir insanın rahat ve umursuz bir şekilde böyle bir azabı göze Aldığını söylemesi,

akletmediğinin açık bir göstergesidir. Allah'ın azabını hafife alan, Rahatlıkla karşılayan bir kimse gerçekte Allah'ın kadrini gereği gibi takdir Edemeyen, akledemeyen bir insandır.kur'anı kerimde inananların ve inanmayanların Durumları çok açık bir şekilde belirtilmiş olmasına rağmen islam inancı diye anlatılan Bilgiler farklıdır.şöyleki iman dil ile ikrar kalp ile tasdikdir ibadetler imandan değildir. Ne kadar günah işlersen işle imanın olduğu için cehennemde ebedi kalmayacaksın Derler ve kitaplarında yazarlar bu konu ile yapılan araştırmalarda en baştada Yazdığımız gibi bu inanç tamamen islama terstir.oysa müslümanların nasıl inanıp Neleri yapıp neleri yapmazsa müslüman kalamayacakları çok net açıklanmıştır.konu İle ilgili diğer sure ve ayetler aşağıda

yazılmıştır.

BAKARA SURESİ

23. Eğer kulumuza indirdiklerimizden herhangi bir şüpheye düşüyorsanız, Haydi onun benzeri bir sûre getirin, eğer iddianızda doğru iseniz Allah'tan Gayri şahitlerinizi (yardımcılarınızı) da çağırın. 24. Bunu yapamazsaniz -ki Elbette yapamayacaksınız- yakıtı, insan ve taş olan cehennem ateşinden Sakının. Çünkü o ateş kâfirler için hazırlanmıştır. 38. Dedik ki: Hepiniz Cennetten inin! Eğer benden size bir hidayet gelir de her kim hidayetime tâbi Olursa onlar için herhangi bir korku yoktur ve onlar üzüntü çekmezler. 39. İnkâr edip âyetlerimizi yalanlayanlara gelince, onlar cehennemliktir, onlar Orada ebedî kalırlar. 119. Doğrusu biz seni Hak (Kur'an) ile müjdeleyici ve Uyarıcı olarak gönderdik. Sen cehenmemliklerden
sorumlu değilsin. 134. Onlar bir ümmetti, gelip geçti. Onların kazandıkları kendilerinin, sizin Kazandıklarınız sizindir. Siz onların yaptıklarından sorguya çekilmezsiniz. 159. Indirdiğimiz açık delilleri ve kitapta insanlara apaçık gösterdiğimiz Hidayet yolunu gizleyenlere hem Allah hem de bütün lânet ediciler lânet Eder160. Ancak tevbe edip durumlarını düzeltenler ve gerçeği açıkça ortaya Koyanlar baskadır. Zira ben onların tevbelerini kabul ederim. Ben tevbeyi Çokça kabul eden ve çokça esirgeyenim161. (Ayetlerimizi) gizleyen ve kâfir Olarak ölmüşlere gelince, işte Allah'ın, meleklerin ve tüm insanların lâneti Onların üzerinedir.162. Onlar ebediyen lânet içinde kalırlar. Artık ne azapları Hafifletilir ne de onlaıin yüzlerine bakılır. 165. Insanlardan

bazıları Allah'tan Başkasını Allah'a denk ilahlar edinir de onları Allah'ı sever gibi severler. Iman edenlerin Allah'a olan sevgileri ise (onlarınkinden) çok daha fazladır. Keşke zalimler azabı gördükleri zaman (anlayacakları gibi) bütün kuvvetin Allah'a ait olduğunu ve Allah'ın azabının çok şiddetli olduğunu önceden Anlayabilselerdi. 166. İşte o zaman (görecekler ki) kendilerine uyulup Arkalarından gidilenler, uyanlardan hızla uzaklaşırlar ve (o anda her iki taraf Da) azabı görmüş, nihayet aralarındaki bağlar kopup parçalanmıştır. 167. Kötülere uyanlar şöyle derler: Ah, keşke bir daha dünyaya geri gitmemiz Mümkün olsaydı da, şimdi onların bizden uzaklaştıkları gibi biz de onlardan Uzaklaşsaydık! Böylece Allah onlara, işlerini, pişmanlık ve üzüntü kaynağı

Olarak gösterir ve onlar artık ateşten çıkamazlar.174. Allah'ın indirdiği Kitaptan bir şeyi gizleyip onu az bir paha ile değişenler yok mu, işte onların Yeyip de karınlarına doldurdukları, ateşten başka bir şey değildir. Kıyamet Günü Allah ne kendileriyle konuşur ve ne de onları temize çıkarır. Orada Onlar için can yakıcı bir azap vardır. 175. Onlar doğru yol karşılığında Sapıklığı, mağfirete bedel olarak da azabı satın almış kimselerdir. Onlar Ateşe karşı ne kadar dayanıklıdırlar! 254. Ey iman edenler! Kendisinde artık AlIş-veriş, dostluk vede şefeat bulunmayan gün (kıyamet) gelmeden önce, Size verdiğimiz rızıktan hayır yolunda harcayın. Gerçekleri inkâr edenler Elbette zalimlerdir.

AL'İ İMRAN SURESİ

79. Hiçbir insanın, Allah'ın kendisine Kitap, hikmet ve peygamberlik Vermesinden sonra (kalkıp) insanlara: Allah'ı bırakıp bana kul olun! demesi Mümkün değildir. Bilakis (şöyle demesi gerekir): Okutmakta ve öğretmekte Oldugunuz Kitap uyarınca Rabbe hâlis kullar olunuz. 80. Ve size: Melekleri Ve peygamberleri ilâhlar edinin, diye de emretmez. Siz müslüman olduktan Sonra hiç size kâfirliği emreder mi? 81. Hani Allah, peygamberlerden: "Ben Size Kitap ve hikmet verdikten sonra nezdinizdekileri tasdik eden bir Peygamber geldiğinde ona mutlaka inanıp yardım edeceksiniz" diye söz Almış, "Kabul ettiniz ve bu ahdimi yüklendiniz mi?" dediğinde, "Kabul ettik" Cevabını vermişler, bunun üzerine Allah: O halde şahit olun; ben de sizinle Birlikte şahitlik

edenlerdenim, buyurmuştu. 82. Artık bundan sonra her kim Dönerse işte onlar fasıkların ta kendileridir.[yoldan çıkmış]

hanif_bir_kul

New member
Batilin'mantiği'2

Batilin'mantiği'2

NİSA SURESİ

136. Ey iman edenler! Allah'a, Peygamberine, Peygamberine indirdiği Kitab'a Ve daha önce indirdiği kitaba iman (da sebat) ediniz. Kim Allah'ı, meleklerini, Kitaplarını, peygamberlerini ve kıyamet gününü inkâr ederse tam manasıyle Sapıtmıştır.137. İman edip sonra inkâr edenleri, sonra yine iman edip tekrar İnkâr edenleri, sonra da inkârlarını arttıranları Allah ne bağişlayacak, ne de Onları doğru yola iletecektir.147. Eğer siz iman eder ve şükrederseniz, Allah Size neden azap etsin! Allah şükre karşılık veren ve her şeyi bilendir. 137. İman edip sonra inkâr edenleri, sonra yine iman edip tekrar inkâr edenleri, Sonra da inkârlarını arttıranları Allah ne bağişlayacak, ne de onları doğru Yola iletecektir.13. Bunlar, Allah'in (koyduğu)
sınırlardır. Kim Allah'a ve Peygamberine itaat ederse Allah onu, zemininden ırmaklar akan cennetlere Koyacaktır; orada devamlı kalıcıdırlar; işte büyük kurtuluş budur. 14. Kim Allah'a ve Peygamberine karşı isyan eder ve sınırlarını aşarsa Allah onu, Devamlı kalacağı bir ateşe sokar ve onun için alçaltıcı bir azap vardır. 17. Allah'ın kabul edeceği tevbe, ancak bilmeden kötülük edip de sonra tez Elden tevbe edenlerin tevbesidir; işte Allah bunların tevbesini kabul eder; Allah her şeyi bilendir, hikmet sahibidir. 18. Yoksa kötülükleri yapıp yapıp da İçlerinden birine ölüm gelip çatinca "Ben şimdi tevbe ettim" diyenler ile kâfir Olarak ölenler için (kabul edilecek) tevbe yoktur. Onlar için acı bir azap Hazırlamışızdir. 64. Biz her peygamberi -Allah'ın
izniyle- ancak kendisine İtaat edilmesi için gönderdik. Eğer onlar kendilerine zulmettikleri zaman Sana gelseler de Allah'tan bağışlanmayi dileseler, Resûl de onlar için istiğfar Etseydi Allah'ı ziyadesiyle affedici, esirgeyici bulurlardı.65. Hayır, Rabbine Andolsun ki aralarında çıkan anlaşmazlık hususunda seni hakem kılıp sonra Da verdiğin hükümden içlerinde hiçbir sıkıntı duymaksızın (onu) tam Manasıyla kabullenmedikçe iman etmiş olmazlar. 82. Hâla Kur'an üzerinde Gereği gibi düşünmeyecekler mi? Eğer o, Allah'tan başkası tarafından Gelmiş olsaydı onda birçok tutarsızlık bulurlardı.83. Onlara güven veya Korkuya dair bir haber gelince hemen onu yayarlar; halbuki onu, Resûl'e Veya aralarında yetki sahibi kimselere götürselerdi, onların arasından işin
İçyüzünü anlayanlar, onun ne olduğunu bilirlerdi. Allah'ın size lütuf ve Rahmeti olmasaydı, pek azınız müstesna, şeytana uyup giderdiniz. 122. İman eden ve iyi işler yapanları, içinde ebedî kalmak üzere, zemininden İrmaklar akan cennetlere koyacağız. Allah, (bu söylenenleri) hak bir söz Olarak vâdetti. Söz verme ve onu tutma bakımından kim Allah'tan daha Doğru olabilir? 136. Ey iman edenler! Allah'a, Peygamberine, Peygamberine İndirdiği Kitab'a ve daha önce indirdiği kitaba iman ediniz. Kim Allah'ı, Meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini ve kıyamet gününü inkâr ederse tam Manasıyle sapıtmıştır.137. Iman edip sonra inkâr edenleri, sonra yine iman Edip tekrar inkâr edenleri, sonra da inkârlarını arttıranları Allah ne Bağışlayacak, ne de onları doğru yola

iletecektir.

147. Eger siz iman eder ve şükrederseniz, Allah size neden azap etsin! Allah Şükre karşılık veren ve her şeyi bilendir. 167. Inkâr eden ve (başkalarınıda) Allah yolundan alıkoyanlar şüphesiz doğru yoldan çok uzaklaşmıslardır.

168. Inkâr edip zulmedenleri Allah asla bağişlayacak değildir. Onları (başka) Bir yola iletecek de değildir. 169. Ancak orada ebedî kalmak üzere Cehennem onların yoluna (iletecektir). Bu da Allah'a çok kolaydır.

MAİDE SURESİ

116. Allah: Ey Meryem oğlu İsa! insanlara, "Beni ve ananı, Allah'tan başka iki İlah bilin" diye sen mi dedin, buyurduğu zaman o, "Hâşâ! Seni tenzih Ederim;hakkım olmayan şeyi söylemek bana yakışmaz. Hem ben Söyleseydim sen onu şüphesiz bilirdin. Sen benim içimdekini bilirsin, Halbuki ben senin zâtında olanı bilmem. Gizlilikleri eksiksiz bilen yalnızca Sensin. 117. Ben onlara, ancak bana emrettiğini söyledim: Benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan Allah'a kulluk edin, dedim. Içlerinde Bulunduğum müddetçe onlar üzerine kontrolcü idim. Beni vefat ettirince Artık onlar üzerine gözetleyici yalnız sen oldun. Sen her şeyi hakkıyle Görensin.

EN'AM SURESİ

51. Rablerinin huzurunda toplanacaklarindan korkanları onunla (Kur'an ile) Uyar. Onlar için Rablerinden başka ne bir dost, ne de bir şefaatçi vardir; Belki sakınırlar.155. işte bu (Kur'an), bizim indirdiğimiz mübarek bir kitaptır. Buna uyun ve Allah'tan korkun ki size merhamet edilsin.

hanif_bir_kul

New member
Batilin'mantiği'3

Batilin'mantiği'3

ARAF SURESİ

3. Rabbinizden size indirilene (Kur'an'a) uyun. O'nu bırakıp da başka Dostların peşlerinden gitmeyin. Ne kadar da az ögüt alıyorsunuz! 28. Onlar Bir kötülük yaptıkları zaman: "Babalarımizı bu yolda bulduk. Allah da bize Bunu emretti" derler. De ki: Allah kötülügü emretmez. Allah'a karşı Bilmediğiniz şeyleri mi söylüyorsunuz?

ENFAL SURESİ

20. Ey iman edenler! Allah'a ve Resûlüne itaat edin, işittiğiniz halde O'ndan Yüz çevirmeyin.21. işitmedikleri halde işittik diyenler gibi olmayin.

TEVBE SURESİ

67. Münafik erkekler ve münafik kadınlar (sizden degil), birbirlerindendir. Onlar kötülügü emreder, iyilikten alıkor ve cimrilik ederler. Onlar Allah'ı Unuttular. Allah da onları unuttu! Çünkü münafıklar fâsıkların kendileridir.

68. Allah erkek münafıklara da kadın münafiklara da kâfirlere de içinde ebedî Kalacakları cehennem ateşini vâdetti. O, onlara yeter. Allah onlara lânet Etmiştir! Onlar için devamlı, bir azap vardır.71. Mü'min erkeklerle mü'min Kadınlar da birbirlerinin velileridir. Onlar iyiliği emreder, kötülükten alıkorlar, Namazı dosdoğru kılarlar, zekâtı verirler, Allah ve Resûlüne itaat ederler. işte Onlara Allah rahmet edecektir. şüphesiz Allah azîzdir, hikmet sahibidir.

72. Allah, mü'min erkeklere ve mü'min kadınlara, içinde ebedî kalmak üzere Altından ırmaklar akan cennetler ve Adn cennetlerinde güzel meskenler Vâdetti. Allah'ın rızası ise hepsinden büyüktür. işte büyük kurtuluş da Budur.

73. Ey Peygamber! Kâfirlere ve münafiklara karşı cihad et, onlara karşı sert Davran. Onların varacakları yer cehennemdir. O ne kötü bir varış yeridir!

80. (Ey Muhammed!) Onlar için ister af dile, ister dileme; onlar için yetmiş kez Af dilesen de Allah onları asla affetmeyecek. Bu, onların Allah ve Resûlünü İnkâr etmelerinden ötürüdür. Allah fâsıklar topluluğunu hidayete erdirmez.

111. Allah mü'minlerden, mallarıniıve canlarını, kendilerine (verilecek) cennet Karşılığında satın almıştır. Çünkü onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler, Ölürler. (Bu), Tevrat'ta, Incil'de ve Kur'an'da Allah üzerine hak bir vaaddir. Allah'tan daha çok sözünü yerine getiren kim vardır! O halde O'nunla Yapmış olduğunuz bu alış verişinizden dolayi sevinin. işte bu, (gerçekten) Büyük kazançtır.112. (Bu alış verişi yapanlar), tevbe edenler, ibadet edenler, Hamdedenler, oruç tutanlar, rükû edenler, secde edenler, iyiliği emredip Kötülükten alıkoyanlar ve Allah'ın sınırlarını koruyanlardır. O müminleri Müjdele!

İSRA SURESİ

73. Müşrikler, sana vahyettiğimizden başka bir şeyi yalan yere bize isnat Etmen için seni, nerdeyse, sana vahyettiğimizden saptıracaklar ve ancak o Takdirde seni candan dost kabul edeceklerdi.74. Eğer seni sebatkâr Kılmasaydık, gerçekten, nerdeyse onlara birazcık meyledecektin.

75. O zaman, hiç süphesiz sana hayatın ve ölümün sıkıntılarını kat kat Tattırırdık; sonra bize karşı kendin için bir yardımcı da bulamazdın.

hanif_bir_kul

New member
Batilin'mantiği'4

Batilin'mantiği'4

NUR SURESİ

47. (Bazı insanlar:) "Allah'a ve Peygamber'e inandık ve itaat ettik" diyorlar; Ondan sonra da içlerinden bir gurup yüz çeviriyor. Bunlar inanmiş Değillerdir.

51. Aralarında hüküm vermesi için Allah'a ve Resûlüne davet edildiklerinde, Müminlerin sözü ancak "Işittik ve itaat ettik" demeleridir. işte asıl bunlar Kurtuluşa erenlerdir.52. Her kim Allah'a ve Resûlüne itaat eder, Allah'a saygı Duyar ve O'ndan sakınırsa, işte asşl bunlar mutluluğa erenlerdir.

54. De ki: Allah'a itaat edin; Peygamber'e de itaat edin. Eğer yüz çevirirseniz Şunu bilin ki, Peygamber'in sorumluluğu kendisine yüklenen (tebliğ Görevini yapmak), sizin sorumluluğunuz da size yüklenen (görevleri yerine Getirmeniz)dir. Eğer ona itaat ederseniz, doğru yolu bulmuş olursunuz. Peygamber'e düşen, sadece açık-seçik duyurmaktır.55. Allah, sizlerden İman edip iyi davranışlarda bulunanlara, kendilerinden öncekileri iktidar ve Hakim kıldığı gibi onları da yeryüzüne iktidar ve hakim kılacağını, onlar için Beğenip seçtiği dini (Islâm'i) onların iyiliğine yerleştirip koruyacağını VeGgeçirdikleri korku döneminden sonra, bunun yerine onlara güven Sağlayacağını vâdetti. Çünkü onlar bana kulluk ederler; hiçbir şeyi bana eş Tutmazlar. Artık

bundan sonra kim inkâr ederse, işte bunlar fasıklardır.

FURKAN SURESİ

27. O gün, zalim kimse (pişmanlıktan) ellerini ısırıp şöyle der: Keşke o Peygamberle birlikte bir yol tutsaydım! 28. Yazık bana! Keşke(şeytanı) Kafirleri dost edinmeseydim! 29. Çünkü zikir (Kur'an) bana gelmişken o, Hakikaten beni ondan saptırdi. şeytan insanı (uçuruma sürükleyip sonra) Yüzüstü bırakıp rezil rüsvay eder.30. Peygamber der ki: Ey Rabbim! Kavmim Bu Kur'an'ı büsbütün terketti der.63. Rahmân'ın(has) kulları onlardır ki, Yeryüzünde tevazu ile yürürler ve kendini bilmez kimseler onlara laf Attığında (incitmeksizin) "Selam!" derler (geçerler);64. Gecelerini Rablerine Secde ederek ve kıyam durarak geçirirler. 65. Ve şöyle derler: Rabbimiz! Cehennem azabından bizi koru. Doğrusu onun azabı gelip geçici değil, Devamlıdır.

68. Yine onlar ki, Allah ile beraber başka bir ilaha yalvarmazlar, Allah'ın Haram kıldığı cana haksız yere kıymazlar ve zina etmezler. Bunlari yapan, Günahı (nın cezasını) bulur;69. Kıyamet günü azabı kat kat arttırılır ve onda Azapta alçaltılmış olarak devamlı kalır.

ŞUARA SURESİ

208. Bununla birlikte hangi memleketi, helak ettikse muhakkak onu uyarıcı Peygamberleri olmuştur.209. (Onlar)ihtar edilmiştir ve biz zulmetmiş Değilizdir.

KASAS SURESİ

50. Eğer sana cevap veremezlerse, bil ki onlar, sırf heveslerine Uymaktadırlar. Allah'tan bir yol gösterici olmaksızın kendi hevesine Uyandan daha sapık kim olabilir! Elbette Allah zalim kavmi doğru yola İletmez. 59. Rabbin, kendilerine âyetlerimizi okuyan bir peygamberi Memleketlerin ana merkezine göndermedikçe, o memleketleri helâk edici Değildir. Zaten biz ancak halkı zalim olan memleketleri helâk etmişizdir.

ANKEBUT SURESİ

45. (Resûlüm!) Sana vahyedilen Kitab'i oku ve namazı kıl. Muhakkak ki, Namaz, hayâsızlıktan ve kötülükten alıkoyar. Allah'ı anmak elbette İbadetlerin en büyüğüdür. Allah yaptıklarınızı bilir.

RUM SURESİ

31. Hepiniz O'na yönelerek O'na karşi gelmekten sakının, namazı kılın, Müşriklerden olmayın.

hanif_bir_kul

New member
Batilin'mantiği'5

Batilin'mantiği'5

SECDE SURESİ
12 - Ey Muhammed! Günahkârların, Rablerinin huzurunda başları öne Eğilmiş olarak: "Ey Rabbimiz! Gördük ve dinledik, şimdi bizi geri çevir de Salih ameller işleyelim, çünkü biz artık kesin bir şekilde inanıyoruz." Derlerken bir görsen! 13 - Eğer biz dilemiş olsaydık her nefse hidâyetini Verirdik. Fakat benden: "Bütün insanlar ve cinlerden cehennemi elbette Dolduracağım." sözü hak olmustur. 14 - "O halde bu gününüzle Karşılaşmayı unuttuğunuzdan dolayı tadın azabı! işte biz de sizi unuttuk. Yapmakta oldugunuz işler yüzünden tadın ebedî azabı!" 15 - Bizim Ayetlerimize öyle kimseler iman eder ki, onlarla kendilerine ögüt verildiği Zaman secdelere kapanırlar ve Rablerine hamd ile tesbih ederler de Büyüklük taslamazlar. 16 - Onların yanları yataklardan uzaklaşır, korku ve Ümid içinde Rablerine dua ederler ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan Hayra sarfederler. 17 - şimdi hiç kimse kendileri için, yaptıklarına karşılık Gözler aydınlığı olacak şeylerden neler gizlenmiş olduğunu bilemez. 18 - Öyle ya iman eden kimse, fâsık olan gibi olur mu? Onlar eşit olamazlar. 19 - Evet, iman edip de salih amelleri işleyen kimselerin, yaptıklarına karşılık bir Konukluk (ağırlanma) olarak me'vâ cennetleri vardır. 20 - Ama fâsıklık etmiş Olanların barınakları ateştir. Oradan her çıkmak istediklerinde oraya geri Çevrilirler ve kendilerine: "Haydi tadın o ateşin yalanlayıp durdugunuz Azabını!" denir.21 - şu bir gerçek ki, onlara o en büyük azabdan önce yakın Azabdan da tattıracağız. Umulur ki, (kötülükten) dönerler. 22 - Rabbinin Ayetleriyle kendisine ögüt verilip de, sonra onlardan yüz çeviren kimseden Daha zalim kim olabilir? Gerçekten biz, günahkârlardan intikam alacağız.
AHZAP SURESİ
36 - Bununla beraber Allah ve Resulü bir işe hükmettiği zaman, gerek Mü'min bir erkek ve gerekse mü'min bir kadın için, o işlerinde başka bir Tercih hakkı yoktur. Her kim de Allah ve Resulüne âsi olursa açık bir sapıklık Etmiş olur. 64 - şu muhakkak ki, Allah kâfirleri lânetlemis ve onlara çilgin bir Ateş hazırlamiştır.65 - (Onlar) orada ebedî kalırlar ve ne bir dost bulabilirler, Ne de bir yardımcı. 66 - O gün yüzleri ateş içinde çevirilirken: "Ah keşke Allah'a itaat etseydik, peygambere itaat etseydik!" derler. 67 - Yine derler ki: "Ey Rabbimiz! Biz beylerimize ve büyüklerimize itaat ettik de bizi yanlış yola Götürdüler." 68 - Ey Rabbimiz! Onlara azabın iki katını ver ve kendilerini Büyük bir lânet ile lânetle." 69 - Ey iman edenler: Sizler Musa'ya eziyet Edenler gibi olmayın. Eziyet ettiler de Allah onu, onların söylediklerinden Temize çıkardı. O, Allah yanında mevki sahibi idi. 70 - Ey iman edenler! Allah'tan korkun ve sağlam söz söyleyin, 71 - Ki (Allah) işlerinizi yoluna Koysun ve günahlarinizi bağışlasın. Her kim Allah'a ve Resulü'ne itaat Ederse, o gerçekten büyük murada ermiştir.
YASİN SURESİ
69 - Biz ona şiir ögretmedik. Bu ona yaraşmaz da... O sadece bir öğüt ve Apaçık bir Kur'ân'dır.70 - (Bu), diri olanları uyarmak ve kâfirlere de azab Sözünün hak olmasi içindir.
SAFFAT SURESİ
56 - Ona şöyle der: "Allah'a yemin ederim ki, doğrusu sen az daha beni Helak edecektin."57 - "Rabbimin nimeti olmasaydi, ben de bu Tutuklananlardan olacaktım." 58-59 - "Nasılmış bak. Biz ilk ölümümüzden Başka bir daha ölmeyecek miymişiz? Biz azaba uğratılmayacakmıymişız? 60 - işte bu büyük kurtuluştur.61 - Çalışanlar işte böyle bir kurtulus için Çalışsınlar
ZÜMER SURESİ
17 - Tağuttan, ona kulluk etmekten kaçınıp da tam gönülle Allah'a Yönelenlere gelince, müjde onlaradır. Haydi müjdele kullarımı. 18 - O Kullarımi ki, onlar sözü dinlerde , sonra da en güzeline uyarlar. işte onlar, Allah'ın kendilerine hidayet verdiği kimselerdir. işte temiz akıllılar da onlardır. 19 - Ya üzerine azab kelimesi hak olmuş kimse de mi (böyledir)? Artık o Ateşteki kimseyi sen mi çıkaracaksın? 20 - Fakat o Rablerine sığınarak Korunanlar için altlarından ırmaklar akan, üzerlerinden şehnisinler yapılmış,balkonlu) köşkler vardır. Bu, Allah'ın vaadidir. Allah vaadinden Caymaz. 41 - Biz bu kitabı sana, insanlar için hak ile indirdik. O halde kim Doğru yola gelirse kendi lehinedir. Kim de saparsa, sırf kendi aleyhine Olarak sapar. Sen onların üzerine vekil değilsin.53 - De ki: "Ey haddi aşarak Nefislerine karşı zulmetmiş kullarım! Allah'ın rahmetinden ümid kesmeyin. Çünkü Allah, bütün günahlari bağişlar. şüphesiz ki O, çok bağıslayıcıdır, çok Merhamet edicidir." 54 - Onun için ümidi kesmeyin başinıza azab gelmeden Önce tevbe ile Rabbinize yönelin ve O'na teslim olun. Sonra Kurtulamazsınız. 55 - Haberiniz olmayarak ansızın başınıza azab gelmeden Önce samimi- müslüman olun da, Rabbinizden size indirilenin en güzelini Takib ve tatbik edin. 56 - (O günden sakının ki günahkar) nefis şöyle Diyecektir: "Allah'ın yanında yaptığım kusurlardan dolayı yazık bana! Doğrusu ben ibadet etmeyenlerdendim." 57 - Yahut şöyle diyecektir: "Allah'ın doğru yoluna uysaydım, her halde ben müttakilerden olurdum." 58 - Veya azabı gördüğü zaman şöyle diyecektir: "Bana bir geri dönüş olsaydı Da ben de o iyilik yapanlardan olsaydım." 59 - (Ona): "Hayır sana âyetlerim Geldi de onlara yalan dedin, kibirlendin ve kâfirlerden oldun." (denir.) 60 - Hem o kıyamet günü görürsün ki, Allah'a karşı yalan söyleyenlerin yüzleri Kararmıştır. Kibirlenenlerin yeri cehennem değil mi? 61 - Kötülükten sakınan Müttakileri ise Allah başarılarından dolayı kurtuluşa çıkarır. Onlara fenalık Dokunmaz ve onlar üzülecek de değillerdir. 70 - Herkese ne amel yaptıysa Karşılığı tam olarak ödenmiştir. O (Allah), onlarin yaptıklarını en iyi şekilde Bilmektedir. 71 - inkâr edenler bölük bölük cehenneme sevkedilmektedir. Nihayet oraya vardıklarında kapıları açılır ve bekçileri onlara: "içinizden size Rabbinizin âyetlerini okuyan, bu gününüzle karşılaşacağınıza dair sizi Uyaran peygamberler gelmedi mi?" derler. Onlar da: "Evet geldi" derler. Fakat kâfirler üzerine azab kelimesi hak oldu. 72 - (Onlara): "Ebedî olarak İçinde kalmak üzere girin cehennemin kapılarından" denir. Bak, ibadet Etmeyenlerin yeri ne kötüdür! 73 - Rablerinden korkanlar da bölük bölük Cennete sevk edilmektedir. Nihayet oraya vardıkları zaman kapıları açılır ve Bekçileri onlara: "Selâm sizlere, ne hoşsunuz! Ebedî olarak içinde kalmak Üzere haydi girin oraya!" derler.74 - Onlar da: "Hamdolsun o Allah'a ki, bize Vaadini doğru çıkardı ve bizi cennet arzına varis kıldi. Cennette istediğimiz Yerde oturuyoruz" derler. Bak ne güzeldir mükafatı o iyi amel işleyenlerin! 75 - Meleklerin de arşin etrafını kuşatarak, Rablerine hamd ile tesbih Ettiklerini görürsün. Artık halk arasında hak ile hüküm icra edilip "âlemlerin Rabbi Allah'a hamdolsun" denilmektedir.
MÜ'MİN SURESİ
51 - Biz peygamberimize ve inananlara hem dünya hayatında hem de Şahitlerin şahitlik edecekleri günde (kıyamette) elbette yardım edeceğiz. 52 - O gün zalimlere özür dilemeleri fayda vermez. Onlara lanet vardır, onlara Yurdun kötüsü (cehennem) vardır. 59 - Herhalde o saat kıyamet muhakkak Gelecektir. Onda şüphe yok. Fakat insanların çoğu inanmazlar. 60 - Halbuki Rabbiniz: "Bana yalvarın, dua edin ki size karşılık vereyim. Çünkü bana İbadet etmekten kibirlenip yüz çevirenler yarın horlanmış olarak cehenneme Gireceklerdir." buyurdu
FUSSİLET SURESİ
30 - "Rabbimiz Allah'tır" deyip, sonra da doğrulukta devam edenlere Gelince, onların üzerine melekler iner ve derler ki: "Korkmayın, üzülmeyin, Size vaad edilen cennetle sevinin." 31 - "Biz dünya hayatında da, ahirette de Sizin dostlarınızız. Cennette sizin için canınızın çektiği ve istediğiniz her şey Vardır."32 - Bunlar çok bağışlayıcı ve çok merhametli olan Allah tarafından Bir ağırlamadır.33 - Allah'a davet eden, salih amel işleyen ve: "Ben Gerçekten müslümanlardanım" diyen kimseden daha güzel sözlü kim Olabilir? 34 - Hem iyilik de bir değildir, kötülük de. Kötülüğü en güzel bir Şekilde sav. O zaman seninle kendi arasında bir düşmanlık olan kişinin, Sanki samimi bir dost gibi olduğunu görürsün. 35 - Bu olgunluğa ancak Sabredenler kavuşturulur, buna ancak hayırdan büyük bir pay sahibi olan Kavuşturulur. 36 - Eğer şeytandan gelen kötü bir düşünce seni dürtecek Olursa hemen Allah'a sığın. Çünkü O her şeyi işitir ve bilir. 40 - Âyetlerimiz Hakkında doğruluktan ayrılıp inkâra sapanlar bize gizli kalmazlar. O halde Ateşe atılacak olan mı daha hayırlıdır, yoksa kıyamet günü güven içinde Gelecek olan mi? istediğinizi yapın. şüphesiz ki Allah, yaptığınız şeyleri Hakkıyla görür. 41 - Kur'ân kendilerine geldiğinde onu inkâr edenler, Mutlaka cezalarını çekceklerdir. O gerçekten çok değerli bir kitaptir. 42 - Ona Ne önünden, ne de ardından batıl gelemez. O hüküm ve hikmet sahibi, Öğülmeye layık olan Allah tarafından indirilmiştir.
ŞURA SURESİ
37 - O iman edenler, büyük günahlardan ve hayasızlıktan kaçınırlar. Onlar Öfkelendikleri zaman da kusurları bağışlarlar. 51 - Allah bir insanla ancak Vahiy yoluyla veya perde arkasından konuşur. Yahut da bir elçi gönderir de İzniyle ona dilediğini vahyeder. şüphesiz ki O çok yücedir, hüküm ve hikmet Sahibidir.52 - işte biz böylece sana da emrimizden Kur'ân'ı vahyettik. Yoksa Sen kitap nedir? iman nedir? bilmiyordun. Fakat biz onu bir nur kıldık. Onunla kullarımızdan dileyeni doğru yola iletiyoruz. Süphesiz ki sen de İnsanları doğru bir yola götürüyorsun. 38 - Onlar, Rablerinin davetini kabul Ederler ve namazı dosdoğru kılarlar. Onların işleri de kendi aralarında bir İstişare iledir. Kendilerine verdiğimiz rızıktan onlar Allah yolunda harcarlar. 39 - Onlar, bir zulüm ve saldırıya ugradıkları zaman birbirleriyle Yardımlaşırlar.
ZUHRUF SURESİ
67 - O gün Allah'tan korkanlar hariç dost olanlar birbirlerine düşmandırlar. 68-69 - Allah, takva sahiplerine şöyle nida eder: "Ey âyetlerimize imân edip Müslüman olan kullarım! Bugün size hiçbir korku yoktur ve siz Üzülmeyeceksiniz. 70 - Siz ve eşleriniz cennete girin. Orada ağırlanıp Sevindirileceksiniz." 71 - Onların etrafında yiyecek ve içecekler altın tepsiler Ve kadehlerle dolaştırılır. Orada canların çektigi ve gözlerin hoşlandiği Herşey vardır. Siz orada ebedi olarak kalacaksınız. 72 - işte yaptıklarınıza Karşılık size miras verilen cennet budur.74 - şüphesiz ki suçlular, cehennem Azâbında ebedi olarak kalacaklardır. 75 - Onların azâbı hafifletilmez ve onlar Azab içersinde ümitsizdirler.76 - Biz onlara zulmetmedik, fakat onlar Kendileri zâlimler oldular.77 - Onlar cehennem bekçisine: "Ey Mâlik! Rabbin Artık bizi öldürsün." diye seslenirler. Mâlik de: "Siz böylece kalacaksınız." Der.78 - Andolsun ki biz size hakkı getirdik. Fakat sizin çoğunuz haktan Hoşlanmıyorsunuz.
AHKAF SURESİ
18 - işte onlar kendilerinden önce gelip geçmiş olan cin ve insan toplulukları İçerisinde haklarında azab vaadi hak olmuş kimselerdir. Onlar gerçekten Hüsrana uğramişlardır.19 - Herkesin yaptıklarına göre dereceleri vardir. Allah onlara yaptıklarının karşılığını tam olarak verir. Onlara haksızlık Edilmez. 20 - inkâr edenler ateşe arzedilecekleri gün onlara: "Siz dünya Hayatınızda bütün güzel şeylerinizi harcadınız, onların zevkini sürdünüz, Artık bugün yeryüzünde haksız yere büyüklük taslamanız ve fasıklar Olmanızdan dolayı aşağılayıcı bir azabla cezalandırılacaksınız." (denir).32 - Her kim Allah'ın davetçisine uymazsa bilsin ki, yeryüzünde Allah'ı aciz Bırakacak değildir. Onun Allah'tan başka dostları da yoktur. işte onlar Apaçık bir sapıklık içerisindedirler.35 - Ey Muhammed! Azim sahibi Peygamberlerin sabrettikleri gibi sen de sabret! Onlar için (azab hususunda) Acele etme. Sanki onlar kendilerine vaad edilen azabı gördükleri gün Dünyada sadece gündüzün bir saati kadar kaldıklarını sanırlar. Bu bir Tebliğdir. Hiç yoldan çıkan fasıklar topluluğundan başkası helak edilir mi?
MÜCADELE SURESİ
5 - Allah'a ve Resulüne karsı gelenler, kendilerinden öncekilerin alçaltıldığı Gibi alçaltılacaklardır. Biz apaçık âyetler indirmişizdir. Kâfirler için küçük Düşürücü bir azap vardır.20 - Allah'a ve Resulüne düşman olanlar var ya, Onlar en alçaklar arasındadırlar.21 - Allah: "Elbette ben ve elçilerim galip Gelecegiz." diye yazmıştır. şüphesiz Allah güçlüdür, galipdir. 22 - Allah'a ve Ahiret gününe inanan bir milletin, babaları, oğulları, kardeşleri, yahut Akrabaları da olsa Allah'a ve Resulüne düşman olanlarla dostluk ettiğini Görmezsiniz. Onlar o kimselerdir ki Allah kalblerine iman yazmış ve onları Kendinden bir ruh ile desteklemiştir. Onları, altlarından ırmaklar akan Cennetlere sokacak, orada ebedî kalacaklardır. Allah onlardan razı olmuş, Onlar da O'ndan razı olmuşlardır. işte onlar Allah'ın hizbi (dininin Yardımcıları)dir. iyi bil ki, kurtuluşa ulaşacak olanlar, Allah'in hizbidir.
MÜMTEHİNE SURESİ
8 - Allah sizi, din hakkında sizinle savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan Çıkarmayan kimselere iyilik etmekten, onlara adaletli davranmaktan men Etmez. Çünkü Allah adalet yapanları sever. 9 - Allah sizi, ancak sizinle din Hakkında savaşan, sizi yurtlarinızdan çıkaran ve çıkarılmanız için yardım Eden kimselere dost olmaktan men eder. Kim onlarla dost olursa işte Zalimler onlardır
CİN SURESİ
5 - Doğrusu biz insanları ve cinleri Allah'a karşı asla yalan söylemez Sanmışız.26 - O bütün gaybı bilir. Fakat gaybını hiç kimseye açmaz. 27 - Ancak seçtiği elçiye açar. Çünkü onun önünden ve ardından gözetleyiciler Salar. 28 - Bilsin diye ki, onlar Rablerinin elçiliklerini yerine getirmişlerdir. Allah onlarda bulunan her şeyi kuşatmış ve her şeyi bir bir saymıştır
BU AYETLERİN BELGELENMESİNİN SEBEBİ CEHENNEME GİRİP ÇIKMAK VAR DİYENLERE KARŞI YAPILAN ARAŞTIRMALARIN SONUCUDUR BU İDDAA ALLAH' A ATILAN BİR İFTİRA OLDUĞU İÇİN İFTİRA ATANLARA KARŞIDA BİR UYARIDIR BELKİ VAZGEÇERLER DİYE.BU İDDAADA OLANLAR İSE KESİNLİKLE EBEDİ CEHENNEM AZABINA ÇARPILACAKLARDIR
AŞAĞIDAKİ AYETLER BUNUN ÇOK AÇIK DELİLLERİDİR.
"Ateş bize sayılı günler dışında kesinlikle dokunmayacak" demelerindendir. Onların Bu iftiraları, dinleri konusunda kendilerini yanılgıya düşürmüştür. (Al-i İmran Suresi, 24) İFTİRAYI ATANLARIN HALLERİDE AŞAĞIDA YAZDIĞI GİBİ OLACAKTIR..
159. Indirdiğimiz açık delilleri ve kitapta insanlara apaçık gösterdiğimiz Hidayet yolunu gizleyenlere hem Allah hem de bütün lânet ediciler lânet Eder160. Ancak tevbe edip durumlarını düzeltenler ve gerçeği açıkça ortaya Koyanlar baskadır. Zira ben onların tevbelerini kabul ederim. Ben tevbeyi Çokça kabul eden ve çokça esirgeyenim161. (Ayetlerimizi) gizleyen ve kâfir Olarak ölmüşlere gelince, işte Allah'ın, meleklerin ve tüm insanların lâneti Onların üzerinedir.162. Onlar ebediyen lânet içinde kalırlar. Artık ne azapları Hafifletilir ne de onların yüzlerine bakılır. (BAKARA SURESİ,159,160,161,162)
SADAKALLAHÜLAZİYM
SAYGILARIMLA

Üst Alt