Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bana geri kafalı diyorlar....

samanyolu

New member
Onlar gibi olmadığım için mi geri kafalıyım?

Batı medeniyetini taklit etmeye çalışarak ve hatta taklit etmeyi bile beceremeyerek ileri gidilemeyeceğini düşündüğüm için mi?

Gerçekten güçlü olabilmek için dinimize sarılmamız gerektiğini ve insanların ancak islamın sarsılmaz temelleri üzerinde ayakta kalabileceklerini bildiğim için mi?

Okumak istediğim sadece örtümle okumak istediğim için mi geri kafalıyım?

Başörtüsünü siyasi bir simge yada birşeylerin sembolü olarak takmadığım sadece emri ve onun rızası için taktığımdan dolayı mı?

Mini etekli kızların girebildiğki okullara başörtümle girmek istediğim için mi geri kafalıyım?

Yaz tatillerinde çocukların? Kuran kurslarına göndermeyi vakit kaybı olarak görüp bu zamanı yaz kampları ve tatil köyleriyle değerlendirmeyi düşünenlerden olmadığım için mi?

Sokakta rahatça yürümek istediğim için mi geri kafalıyım?

Sarmaş dolaş olmuş, birbirlerinin içine düşmüş kız ve erkekleri görünce rahatsız olduğum için mi?

Eğer böyleyse evet ben geri kafalıyım. Ve böyle olmaktan da gurur duyuyorum
vesselam

alıntı

A

adam

Guest
Evet, çok şükr ki geri kafalısınız. Sizin bu yazdıklarınızın şahsında hepimiz geri kafalıyız.
Peki ama geri kafalılık buysa, daha ilerisi nedir ?
Şahsi düşüncem: laikliktir! Hani muasır medeniyete ulaşma zırvalarına, kişiselleştirilmiş ideolojilerin "izm" takıları ile desteklendiği ve taraftar arandığı, biz kaç kişiyiz platformlarında ulusalcılık masalları ile zırvalayanların, imani hezeyenları: laiklik!

Elhamdülillah, laik değilim ve hiç bir zamanda olmayacağım. Geri kafalılığım ile yaşamaktan son derece mutluyum. Bacılarımın başörtülerini kefenimiz olmasını dileyecek kadar da tarafgir düşünceye sahibim...

gelincik çiçeði

New member
Ben de geri kafalıyım..Gafil düşüncelerden uzaklaşıp Hakk arzusuyla dopdolu oldum..Bu güzelliğin adı geri kafalılıksa elhamdülillah..
Hakk'ın razı olacağı hayatı yaşamak geri kafalılıkmış heyhat!!!
Çivisi çıkmış dünyanın arzularına kapılıp ebedi ahiret yurdunu kaybetmek mi ileri kafalılık???
Ben de geri kafalılığım ile yaşamaktan son derece mutluyum..
Ve başımdaki örtünün kefenim olmasını arzulayabilecek kadar iman doluyum,hamd olsun..
Rabbime binlerce kez hamd olsun..
Geri kafalılığım ile gurur duyuyorum!!!

Üst Alt