Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bana büyü yapıldı mı?

saQulad

New member
selamünaleyküm,

19 yasindayim, okuyorum.
cevremde fal, astroloji, kader/kismet ve büyü ile ugrasan cok insan oldugu icin bende artik bu virüs ile hastalandigimi düsünüyorum. problemlerimi cözecegime kadermis/kismetmis degip geciyorum. son zamanlarda istedigim seyleri yapamiyorum ... istiyorum, cok istiyorum ama nasilsa yapamiyorum - sebebini bilmiyorum ama cok cagresizim... olsa olsa sebep olarak cevremin aklima soktugu büyü aklima geliyor. aslinda öyle seylerle ugrasan birisi degilim, herseyi mantik ile anlatmaya calisirim...

sorum : bana büyü yapilip yapilmadigini (hocalara falan gitmeden) nasil ögrenbilirim ?

vesselam

bekir

sadece bir kul
Yönetici
selamünaleyküm,

19 yasindayim, okuyorum.
cevremde fal, astroloji, kader/kismet ve büyü ile ugrasan cok insan oldugu icin bende artik bu virüs ile hastalandigimi düsünüyorum. problemlerimi cözecegime kadermis/kismetmis degip geciyorum. son zamanlarda istedigim seyleri yapamiyorum ... istiyorum, cok istiyorum ama nasilsa yapamiyorum - sebebini bilmiyorum ama cok cagresizim... olsa olsa sebep olarak cevremin aklima soktugu büyü aklima geliyor. aslinda öyle seylerle ugrasan birisi degilim, herseyi mantik ile anlatmaya calisirim...

sorum : bana büyü yapilip yapilmadigini (hocalara falan gitmeden) nasil ögrenbilirim ?

vesselam

Bu tür işleri çok dinlemek, ilgilenmek insanda psikolojik bir takım olumsuzluklar oluşturur. Yani ciddi bir vesvese hastalığına düçar eder. Vesvese şeytandan gelir. Şeytandan gerek Euzubillahimineşşeytanirracim diyerek yani mealen "Allah'ım, şeytanın şerrinden sana sığınırım" diyerek, gerekse Felak ve Nas surelerini sık sık okuyarak kurtulursunuz inşallah. Ayetel Kürsi de bu gibi hallerde şeytanın şerrinden azad olmak adına önemli bir ayettir, onuda sık sık okuyun.

Öncelikle bu çevreden kopun ve bunları dinlemeyin, ilgilenmeyin. Bir zaman sonra bu sıkıntıdan inşallah kurtulursunuz.

Şunu da unutmayın ki, insan her istediğini muhakkak ki yapamaz. Bazen olur, bazen olmaz.

Sihir/büyü Hakk'tan olan işler değildir. Bu konu üzerinde de durmayın. Durdukça üzerinize gelir.

En iyi korunma yolları, Allah'ın ve Rasülü'nün tavsiye ettiği yollardır. Bunlardan da yukarıda bahsettim.

En doğrusunu bilen Allah (cc) dır.

Üst Alt