Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bakara suresinin son ayeti

samanyolu

New member
arkadaşlar dua bölümünde sizlerle bakara süresinin son ayetini paylaşmak istedim.hep beraber amin diyelim.
Allah hiç kimseye gücünün yeteceğinden başka yük yüklemez. Herkesin kazandığı hayır kendisine, yaptığı kötülüğün zararı yine kendisinedir. Ey Rabbimiz, eğer unuttuk ya da yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme! Ey Rabbimiz, bize bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme! Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmeyeceği yükü de yükleme! Bağışla bizi, mağfiret et bizi, rahmet et bize! Sensin bizim Mevlamız, kâfir kavimlere karşı yardım et bize.

Enver Ýstek

metin mete
arkadaşlar dua bölümünde sizlerle bakara süresinin son ayetini paylaşmak istedim.hep beraber amin diyelim.
Allah hiç kimseye gücünün yeteceğinden başka yük yüklemez. Herkesin kazandığı hayır kendisine, yaptığı kötülüğün zararı yine kendisinedir. Ey Rabbimiz, eğer unuttuk ya da yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme! Ey Rabbimiz, bize bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme! Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmeyeceği yükü de yükleme! Bağışla bizi, mağfiret et bizi, rahmet et bize! Sensin bizim Mevlamız, kâfir kavimlere karşı yardım et bize.

Icerik olarak cok tevekkür edilmesi gereken bir ayet,Söyle inanclarimizi irdelersek belkide buluruz..Paylasim icin tesekkür ederim...

Ferrar_

New member
Bu yük senden Allahım,çekeceğim,naçarım.Senden sana sığınır,senden sana kaçarım,.....
@samanyolu

hakiki insan yük taşımaz kardeşim
Allah öyle diyor.. sen niye yük taşıyorsun ben seni kendime muhattap tuttum. konuşturdum... sen niye taşıyorsun ..yüklesene imana diyor... o taşısın
sende elini kolunu salayarak mükemmel yaşa

ama işte İman yok bizde
iman senin elinde değil kardeşim
iman ufak bir kovarcasına bir muamele gördümü derhal çekilir gider miş
irtikap etmiş olduğun haller dolayısıyla... o iman o kalbten ikrah etti... kendi kendine çekildi gitti der Allah büyük kitapta
....
kella der : yani haşa demektir
haşa hayır hayır ! kalbleri pas tutuda o iman nuru çekildi der

samanyolu

New member
ferrar sen her halde necip fazıl şiirlerini hiç okumadın o yazıda benim singanürüm. dua ile ilgili bir paylaşımın olursa daha iyi olur.

Üst Alt