Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bak yüregim Bak ve dinle....

berfut

New member
Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden ibarettir. Ve ahiret yurdu ise Allah’tan sakınanlar için daha hayırlıdır.(Enam 32)

Siz geçici dünya hayatını istiyorsunuz.,halbuki Allah ahreti kazanmanızı diliyor…!!!
(Enfal 67)

Yoksa ahiretten vazgeçip dünya hayatına mı razı oldunuz? Fakat ahiretin yanında dünya hayatının zevk ve faydası çok az birşeydir.(Tevbe 3

Üzerimde bütün bir mustazaf ümmetin, mağdurun, Asr-ı Saadet’in, Hamza’nın, Ömer’in, Ebubekir’in,Osman’ın ve en önemlisi Muhammed’imin,cennetin burcu burcu koktuğu örtüm.Düğün günü “Baba Allah’tan bana da ahrette ümmetine şefaat etme hakkını vermesini dile.” diye ağlayan Fatıma’nın nişanesi.

Onun o gözyaşlarını üzerinde barındıran,kula kul değil,Allah’a kul olduğunun işareti örtüm…!!!Eğer seni çıkartırsamiHz. Fatıma’nın gözyaşları ayaklar altına dökülmez mi?

Eğer seni çıkartırsam,saf ve beyaz bir kağıt parçası misali,alnına süürlen leke,ahiret günü bütün yaptıklarımıniAllah’ı aldatmaya çalıştığımın ,sen çekil önümden Allah’ım geleceğimi feda etmektense seni feda etmeyi yeğlerim dedirten,şeytana uyduğumun işareti olmaz mı?

O gün utanıyorum Allah’ım diye feryat etmektense,Hz. Muhammed(sav) ile el ele cennet kapılarından girmek için dünyamı feda etmişim çok mu?Allah kitabında “Benim ayetlerimi az bir hasislik pahasına satmayın,asla zalimlere rıza gösterip boyun eğmeyin” emrini vermemiş midir?
Ey nefsim!!!Sana köle olamam,cennette beni bekleyenler var.Ebedi kalmak üzere…Rableri için tekrar tekrar can vermeye hazır olanların mekanı mı,yoksa keşke toprak olsaydım diye feryat edenlerin mekanı mı daha hoş geliyor sana?

Dayan yüreğim dayan,sabret!Şahsiyet ve onurunu ayaklar altına aldırmamak için başındaki örtünle dayan,sabret!il ki başarı ancak inançlı insanlarındır.

Düşün,düşün ve dayan!Dayanmadığın sürece başında bekleyen melekleri aldattığını,Rasulu darılttığını unutma.Susma söyle yüreğim buna hakkın var mı?İslamın kıyamete kadar devam etmesi için,senin ve diğer insanların özgürlüğünün,huzurun doruklara ulaşması,rahmet yağmurlarıyla yeşeren merhamet ve adaletin bütün dünyaya yayılması için mücadele veren ve çile çeken Rasulun,ensarın,şehitlerin,Filizlerin,Havvaların ahirette yakana yapışmayacağının garantisini verebilir misin?
Bir yanda şeytan ve askerleri,bir yanda Allah ve yarenleri…
Bu iki yoldan birini seç artık.

Bak yüreğim,bek ve dinle:
Haydin felaha diyerek ezan okuyan Bilal’in sesini duyuyor musun……?
ZULMEDENLER NE HALE DÜŞECEKLERİNİ PEK YAKINDA GÖRECEKLER…!!!(şuara 227)

say_min44

New member
Başörtüsü Bu kadar Önemli

Başörtüsü Bu kadar Önemli

Bismillahirrahmanirrahim

Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden ibarettir. Ve ahiret yurdu ise Allah’tan sakınanlar için daha hayırlıdır.(Enam 32)

Siz geçici dünya hayatını istiyorsunuz, halbuki Allah ahreti kazanmanızı diliyor.!!(Enfal 67)

Yoksa ahiretten vazgeçip dünya hayatına mı razı oldunuz? Fakat ahiretin yanında dünya hayatının zevk ve faydası çok az birşeydir.(Tevbe 3)

Üzerimde bütün bir mustazaf ümmetin, mağdurun, Asr-ı Saadet’ in, Hamza’ nın, Ömer’ in, Ebubekir’ in,Osman’ ın ve en önemlisi Muhammed’ imin, cennetin burcu burcu koktuğu örtüm. Düğün günü “Baba Allah’tan bana da ahirette ümmetine şefaat etme hakkını vermesini dile.” diye ağlayan Fatıma’nın nişanesi.

Onun o gözyaşlarını üzerinde barındıran, kula kul değil, Allah’a kul olduğunun işareti örtüm..!! Eğer seni çıkartırsam Hz. Fatıma’nın gözyaşları ayaklar altına dökülmez mi?

Eğer seni çıkartırsam, saf ve beyaz bir kağıt parçası misali, alnına sürülen leke, ahiret günü bütün yaptıklarımı Allah’ı aldatmaya çalıştığımın, sen çekil önümden Allah’ım geleceğimi feda etmektense seni feda etmeyi yeğlerim dedirten, şeytana uyduğumun işareti olmaz mı?

O gün utanıyorum Allah’ım diye feryat etmektense, Hz. Muhammed(sav) ile el ele cennet kapılarından girmek için dünyamı feda etmişim çok mu? Allah (c.c.) kitabında “Benim ayetlerimi az bir hasislik pahasına satmayın,asla zalimlere rıza gösterip boyun eğmeyin” emrini vermemiş midir?

Ey nefsim.!! Sana köle olamam, cennette beni bekleyenler var. Ebedi kalmak üzere…Rableri için tekrar tekrar can vermeye hazır olanların mekanı mı,yoksa keşke toprak olsaydım diye feryat edenlerin mekanı mı daha hoş geliyor sana?

Dayan yüreğim dayan, sabret.! Şahsiyet ve onurunu ayaklar altına aldırmamak için başındaki örtünle dayan, sabret! Ki başarı ancak inançlı insanlarındır.

Düşün, düşün ve dayan! Dayanmadığın sürece başında bekleyen melekleri aldattığını, Rasulü darılttığını unutma. Susma söyle yüreğim buna hakkın var mı? İslamın kıyamete kadar devam etmesi için, senin ve diğer insanların özgürlüğünün, huzurun doruklara ulaşması, rahmet yağmurlarıyla yeşeren merhamet ve adaletin bütün dünyaya yayılması için mücadele veren ve çile çeken Rasulün, ensarın, şehitlerin, Filizlerin, Havvaların ahirette yakana yapışmayacağının garantisini verebilir misin?

Bir yanda şeytan ve askerleri, bir yanda Allah ve yarenleri…
Bu iki yoldan birini seç artık.

Bak yüreğim, bekle ve dinle: Haydin felaha diyerek ezan okuyan Bilal’ in sesini duyuyor musun...?

ZULMEDENLER NE HALE DÜŞECEKLERİNİ PEK YAKINDA GÖRECEKLER…!!!(şuara 227)

arzuhal

New member
tek kelimeyle süper bi paylaşım ALLAH RAZI OLSUN.....;) Başörtüm nazlım::::

Esaret senden gelecekse varsın gelsin.Senin için cahil olcaksam razıyım cehalete.
Okul önlerinde,gizli kapaklı,küçücük barakalar yapmışlar.Oralara girip"cehalet örtüsünden"kurtulup,"çağdaş"oluyoruz...
Ben istemiyorum öyle çağdaşlaşmayı.Benim kültürüm böyle değil.
Benim kültürümün ana esası sensin.
Seni başıma örtmemi,bana:beni Yaradan emretmiş.
O,Mübarek Kuran-ı Kerim'de tarif etmiş,seni nasıl örtmem gerktiğini.
Bugün seninle uğraşanlar,benim başımdan çekip almak için can atanlar,yarın anneleri,eşleri ölünce,tabutlarının üstüne seni örtüyorlar.
Örtmesinler,istemiyorum,sen sadece benimsin.
Senin yerin Benim başımın üstüdür....
Ne olursa olsun,senden asla vazgeçmeyeceğim....
Varsın okula almasınlar.
Varsın küçük görsünler.
Sen benim namusumsun,onurumsun...
Başörtüm nazlımsın...
Bana en çok yakışansın...
Yaradanımın emrisin...
Günahla aramda perdemsin.... ----TESETTÜRLÜYÜM ÇÜNKÜ..------

Allah’ı hatırlamak ve hatırlatmak için…

Yaratılış gayemin gereği…

Özel olduğum için …

Özel hissettiğim için …

İnsanların gözünde değil,

Rabbimin nazarında özel olduğum için...

Kulluğumun gereği…

Rabbimin rızasını kazanmak için…

Tesettürlüyüm diyorum.

Örtü, yükseklerden bir emir ve yüksek bir eylemdir!

Allah’tan kuluna mahsus bir hediye, Mü’mine mahsus bir ahlaktır!

Göklerden gelen hediyeyi kabul ettiğim için Tesettürlüyüm...

Tesettürlüyken daha rahat olduğum için,
Dışarıda kendimi en rahat hissedebileceğim giyim şekli olduğu için,
Allah rızası için,
Birtakım kötü gözlerden koruduğu için,
Tesettürlü bir insan dış görünüşüyle değil de kişiliği ve ahlakıyla davranışlarıyla, düşünceleriyle ön planda olduğu için…

Tesettürlüyüm çünkü hürüm ben…

Tesettürüm sayesinde namahremim saygı duruşuna geçmek zorunda…

(öyle bir temsil etmeliyim ki bu olmak zorunda)

Tesettürlüyüm çünkü Hak böyle istiyor…

Hak istedi mi, şek yok şüphe yok koşul yok şart yok…

Tesettürlüyüm çünkü; hürüm ben…

Budur sebebi örtümü başımda taşırken gözlerimin ışıması…

Gurur addetmeyiniz…

Tesettürlüyüm çünkü;

Ben çiçek gibi taşımıyorum başımda örtümü
ben örtümü kurşun gibi yüreğimde saklıyorum.

Tesettürlüyüm çünkü;

değerliyim!

Tesettürlüyüm Çünkü…

Kem gözler-çirkef bakışlar bana göre değil…

Tesettürlüyüm Çünkü…

Allah’a İtaat Ediyorum…

Tesettürlüyüm...Çünkü

Allah’a Teslim oldum…

Tesettürlüsün Çünkü

güzelsin ve güzel olduğun için gizlisin(saklısın).Gizli olman emredilmiş…

Göz önünde olanın, kolay ulaşılanın ne değeri vardır ki?…

Tesettürlüyüm Çünkü;

Yüce Rabbim emretmiş.
o, bu dedi diye vazgeçecek kadar basit olsaydı başımda taşımaya utanırdım.
elhamdülillah gururla taşıyorum...

Tesettürlüyüm Çünkü;

“O” öyle emretti.

Tesettürlüyüm Çünkü;

AHLAK ANLAYIŞIMDIR

Tesettürlüsün Çünkü;

Büyük bir Allah ağrısı çekmeyeceksin …

Tesettürlüyüm Çünkü;

o benim kimliğim !

Tesettürlüyüm Çünkü;

Rabbim in verdiği bedenle dünyaya cihat için gönderildim.

onu koruyacak en güzel zırhtır tesettür …

Ve silahımdır başörtüm …

zalime ve zulme karşı direnmek ben Rabbimin emriyim diye haykırmak için.. .

Tesettürlüyüm Çünkü;

başımda bulunan ufak bir bez parçasıyla sevap kazanıyorum,
Tesettürlüyüm Çünkü;

İslam’dan rahatsız olanlarla kavgasız, gürültüsüz, kansız-cansız ancak böyle savaşabiliyorum,
Tesettürlüyüm Çünkü;

Öbür tarafta tesettürsüzden tek ayrıcalığım bu olacak,

Tesettürlüyüm Çünkü; zevk alıyorum,

Tesettürlüyüm Çünkü;

kendimi seviyorum,rahat yaşıyorum çünkü;TESETTÜRLÜYÜM…

Daha ötesi var mı

Üst Alt