Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bacilarima Selam Olsun

saadete özlem

New member
Selamün Aleyküm Kardeşlerim...

Başka Konu Mu Yok Demenizden çekinerek...

Kimini Tenkit Kimini Tebrik Ile...

Bir Grup Işçi Kadinin Fabrikada çikan Yanginda Hayatlarini Kaybetmelerinden Sonra Tarihin Sayfalarina "8 Mart Dünya Kadinlar Günü" Yazisininin Yazilmasinin Ardindan şu Günleri Yaşayanlar Olarak Sade Ve Sadece çeşitli Yerlerde çeşitli şekillerle Gururlari Incitilmeye çalişilan Mazlum Bacilarimin Gününü Kutlamak Istiyorum... Bacilarim! Her Gün Sizlerin Günü. çünkü: Sizler Fatihlerin Annesiydiniz Bir Zamanlar, Belki Yarinlarin Kanunileri Sizin Ellerinizde Büyüyecek. Her Birinizin Ayaklari Altinda Olan Cennete Ilk Girenlerin Siz Bacilarim Olmasi Duasiyla, Tekrar Ve Tekrar Gününüz, Yarininiz Kutlu Ve Inşallah Mutlu Olsun...

Bir Haberci Olarak Ben De Bu Gün Bir çok Sivil Toplum Kuruluşunun Kutlama Etkinliklerine Katilmiş Bulunuyorum. Içimde Bir Burukluk Var Sanki çilenizi Duyar Gibiydim Bu Gün....

Ve Bu Gün Dünya Kadinlar Günü...

Belki Görmüşsünüzdür Haberleri Takip Ettiyseniz;

Kadinlar Günü Kutlamasi Etkinliklerinden Birinde, Bacim Başörtülü Olduğu Için Bu Gün De Bir Kaç Kendini Bilmez Kadin Tarafindan Hakaretlere Maruz Kaldi.

Tekrar Tekrar Bu Hadiseleri, Bu Densizlikleri Kiniyorum....

Allah'in Nurunu Tamamladiği O Günü Sabirla Bekliyorum, O Günde Buluşmak ümidiyle...

Allaha Emanet Olun...

Selam Ve Dua Ile....

ilham

New member
sağol kardeş. Allah razı olsun..
evet hep zülme uğradık. evet mazlumuz ama şükredelim ki zalim değiliz..
Allah bizleri zalim olmaktan ve zalimlerden korusun

mhmt

New member
ben bu kadınlar gününü anlamış değilim aslında.. kadın eziliyor vs vs diye bağıranlar ne hikmetse hoşnutlar bugünden..akılları sıra kadınmı koruyolar.. değil.. şimdi kadının 1 günü olması zaten başlı başına kadının aşağılanması bence.. hergün kadınlar günü..hergün erkekler günüdür..hergün insanın günüdür.. burda kadına yapılan zulümlerin hatırlatılması vs amaçlanıyor olabilir bugünle... ancak bakalım değişen varmı? yok.. neden?? ÇÜNKÜ HİÇBİR SİSTEM, HİÇBİR KANUN, HİÇBİR İDEOLOJİ, HİÇBİR BİLMEM NE VS VS... kadına İSLAMın verdiği değeri vermez.. diğerlerinin hepsinde kadının cinselliği ön plana daha çok çıkar...olmaz kardeşim..ben hiç katılmıom bugüne..sevgililer günü gibi bi saçmalık bu..kadına hergün değer verilir..insandır o..anneler günü yada babalar günü gibişey bu..çok basit geliyor bana..
selametle..

hannane

New member
Allah razı olsun abim sağolasın ya..Tek güne indirgenmesi insanı kızdırsada bu günün...Bildiğiniz gibi bayanların zulme uğratılması inanç özgürlüklerinin kısıtlanması sadece bayanları ilgilendiren bi durum değil ..Mümin olan bay bayan herkezin sorunu... güzel temennileriniz, dualarınız, düşünceleriniz için Bütün Annelerim, ablalarım, kardeşlerim ve İman sahibi herkez adına teşekkür ediyorum..

Allah'in Nurunu Tamamladiği O Günü Sabirla Bekliyorum, O Günde Buluşmak ümidiyle...

Hayırlı geceler dua ile..

yolcu

New member
KARDESİM ALLAH RAZI OLSUN
Kardesler benim zoruma giden malum medya bu gunde avazı çıktığı kadar seslenir yok kadın hakları, şuydu.... buydu.... derken bu gunde konuşurlar,
ama başörtülü kardeslerimize gelince, o konuşanlarlar sussarlar, sesleri kesilir,dut yemiş bülbüle dönerler. madem kkadın haklarından baş örtülü kardeslerimiz yararlanamıyo . banane o zaman onların kadın haklarından. selam ve dua ile

EMÝRA

New member
Rahmanın Kuralları Başımın Tacıdır.bu dünyanın bide ötesi var.ALLAH razı olsun

saadete özlem

New member
Entellektüel çizgilerin Tamamen Dişindan Bir Sesle Söylemiştim Bunlari... Elbette Bir Gün Değildir Ne Kadinin Ne Erkeğin Ne Ananin Ne Babanin Günü.. Her Gün Insanliğin Günüdür Muhakkak...

Ama Eğer, Kimi Insanlarin Basbas Bağirdiği Bir Gün Varsa -ki Var Diye Bir Sürü Kutlama Oluyor-... Ben Kendi Insanimin Gününü Kutluyorum Ablalarimin, Abilerimin, Kardeşlerimin... Bu Gün De Sizin Gününüz ... Günüzün Hayir Dolu Olmasi Dileğiyle... Cumaniz (bayraminiz) Hayirli Olsun...

Selametle Kardeşlerim

mhmt

New member
Entellektüel çizgilerin Tamamen Dişindan Bir Sesle Söylemiştim Bunlari... Elbette Bir Gün Değildir Ne Kadinin Ne Erkeğin Ne Ananin Ne Babanin Günü.. Her Gün Insanliğin Günüdür Muhakkak...

Ama Eğer, Kimi Insanlarin Basbas Bağirdiği Bir Gün Varsa -ki Var Diye Bir Sürü Kutlama Oluyor-... Ben Kendi Insanimin Gününü Kutluyorum Ablalarimin, Abilerimin, Kardeşlerimin... Bu Gün De Sizin Gününüz ... Günüzün Hayir Dolu Olmasi Dileğiyle... Cumaniz (bayraminiz) Hayirli Olsun...

Selametle Kardeşlerim

kardeşim.. yanlış anlama..farklı düşünmediğiizi biliorum..ben seni kastederek yazmadım..inşallah okuyanlarda yanlış anlamazlar..niyetini biliyorum Allahın izniyle..farklı düşünmediğimizide..aynı yoldayız inşallah..senide ve diğer kardeşleriminde cumaları hayırlı olsun..
selametle..

saadete özlem

New member
kardeşim.. yanlış anlama..farklı düşünmediğiizi biliorum..ben seni kastederek yazmadım..inşallah okuyanlarda yanlış anlamazlar..niyetini biliyorum Allahın izniyle..farklı düşünmediğimizide..aynı yoldayız inşallah..senide ve diğer kardeşleriminde cumaları hayırlı olsun..
selametle..

BUNU BİLİYORUM ZATEN SEVGİLİ KARDEŞİM AYNI ŞEYLERİ DÜŞÜNÜYOR AYNI KAYGILARI DUYUYORUZ...

SELAMETLE

asikkulun

New member
Allah hepinizden razı olsun...

kadınlar günüymüş.kadınların değeriii sadece 1gün mü anılıyor.bayanlar ve baylar çok değerlidirler. ve bu değer sadece 1 gün içni mi hatırlanıyor...güzell bişey kadınlar gününü olası.ama kadınların değerinin sadece o gün içinde hatırlanması ..işte o kötü....bayanların çektiği çileyi bir Allah birde çile çekenler bilir...Allah biizelerin daima yanında olsun...yar ve yardımcımız olsunnnn!!!!

aminnnnnnnnnnnnnnnnn

Üst Alt