Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Baba ve Çocuk

*sessizgemi*

New member
Adam yorgun argın eve döndüğünde 5 yaşındaki çocuğunu kapının önünde beklerken buldu. Çocuk babasına, "Baba bir saatte ne kadar para kazanıyorsun" diye sordu... Zaten yorgun gelen adam, "Bu senin işin değil" diye cevap verdi. Bunun üzerine çocuk "Babacım lütfen, bilmek istiyorum" diye üsteledi. Adam "İllâ da bilmek istiyorsan 20 milyon" diye cevap verdi. Bunun üzerine çocuk "Peki bana 10 milyon borç verir misin" diye sordu. Adam iyice sinirlenip, "Benim senin saçma oyuncaklarına veya benzeri şeylerine ayıracak param yok. Hadi, derhal odana git ve kapını kapat" dedi. Çocuk sessizce odasına çıkıp kapıyı kapattı. Adam sinirli sinirli "Bu çocuk nasıl böyle şeylere cesaret eder." diye düşündü. Aradan bir saat geçtikten sonra adam biraz daha sakinleşti ve çocuğa parayı neden istediğini bile sormadığını düşündü, "Belki de gerçekten lazımdı"... Yukarı çocuğunun odasına çıktı ve kapıyı açtı... Yatağında olan çocuğa, "Uyuyor musun" diye sordu. Çocuk "Hayır" diye cevap verdi... "Al bakalım, istediğin 10 milyon. Sana az önce sert davrandığım için üzgünüm. Ama uzun ve yorucu bir gün geçirdim" dedi... Çocuk sevinçle haykırdı, "Teşekkürler babacığım"... Hemen yastığının altından diğer buruşuk paraları çıkardı. Adamın suratına baktı ve yavaşça paraları saydı. Bunu gören adam iyice sinirlenerek, "Paran olduğu halde neden benden para istiyorsun?... Benim, senin saçma çocuk oyunlarına ayıracak vaktim yok" diye kızdı... Çocuk "Param vardı ama yeterince yoktu " dedi ve yüzünde mahcup bir gülücükle paraları babasına uzattı; "İşte 20 milyon... Şimdi bir saatini alabilir miyim babacım?..."

gözcu

New member
s.aleykum .arkadaslar sizden bir ricam olucak. telif hakkı kiminse mumkunse altina not düşürülsun çunku kul hakkına giriliyor diye düşünüyorum.eger ismini bilmiyorsak alinti olduguna dair bir not yazıp sahıbıne dua edıp ödeşme gibi bir güzellık yapalım..bakı selamlar

Azra

New member
bunu bikere daha okumuştum.
Allah razı olsun...

A

a.rabia

Guest
güzel bi yazı Allah razı olsun... bunu daha öncede okumuştum ama şimdi okurkende yine duygulandım

B

beyaz_ýþýk

Guest
işte efendimizin sunnetine uymayan birinin duseceği hal...
halbuki o efendimiz canımın canı cocuklarla oynardı onları dinlerdi onları cok severdi....
hepimizin sunnete uyan efendimiz gibi olabilen insanlar olması duasıyla

gulya

New member
ya cok guzel bi paylasimdi.elinize saglik.cok duygulandim:)

MekSeLina

New member
Anlamlı bir hikaye...

Yalnız bir istiramım olacak nacizane. Yeni konu açarken mümkün olduğunca daha önce sunulmamış olduklarından emin olmadan paylaşım yapmamaya bir nebze olsun dikkat edelim.

istanbluerdem

New member
SAAT (babasına ders veren çocuk)

SAAT (babasına ders veren çocuk)

Adam yorgun argın eve döndüğünde 5 yaşındaki oğlunu kapının önünde beklerken bulmuş.
Çocuk babasına:
-Baba 1 saatte ne kadar para kazanıyorsun diye sormuş.Zaten yorgun gelen adam:
-Bu senin işin değil diye yanıtlamış.
Bunun üzerine çocuk:
-Babacığım lütfen bilmek istiyorum diye yanıt vermiş.
Adam:
-İllaki bilmek istiyorsan 20 YTL diye yanıt vermiş.
Bunun üzerine çocuk:
-Peki bana 10 YTL borç verir misin diye sormuş.
Adam iyice sinirlenip:
-Benim,senin saçma oyuncaklarına veya benzeri şeylerine ayıracak param yok.Hadi derhal odana git be kapını kapat demiş.
Çocuk sessizce odasına çıkıp kapısını kapatmış.Adam sinirli sinirli bu çocuk nasıl böyle şeylere cesaret eder demiş kendi kendine.Aradan bir saat geçtikten sonra adam biraz daha sakinleşmiş ve çocuğa parayı neden istediğini bile sormadığını düşünmüş.Yukarı,çocuğun odasına çıkmış ve kapıyı açmış.
Yatağında olan çocuğa:
-Uyuyor musun diye sormuş.
Çocuk:
-Hayır diye yanıtlamış.
-Al bakalım istediğin 10 YTL;sana az önce sert davrandığım için üzgünüm ama uzun ve yorucu bir gün geçirdim,demiş.
Çocuk sevinçle haykırmış
-Teşekkürler babacığım.Yastığının altından diğer buruşuk paraları çıkarmış,adamın suratına bakmış ve yavaşca paraları saymış.
Bunu gören adam iyice sinirlenerek:
-Paran olduğu halde neden benden para istiyorsun?Benim,senin saçma çocuk oyunlarına ayıracak vaktim yok demiş.
Çocuk:
-Ama yeterince param yoktu,demiş ve paraları babasına uzatarak:
-İşte sana 20 YTL,
1 SAATİNİ BANA AYIRIR MISIN?

Üst Alt