Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Avrupa bir İslâm devletine hâmiledir...

m_orelyo

New member
Web sitesi
www.fenerbahce.org
Bediüzzaman hazretleri demişki:

"Avrupa bir İslâm devletine, Osmanlı Devleti de bir Avrupa devletine hâmiledir. Birgün gelip doğuracaklardır"

Avrupa Birliği girişimimiz inşallah bu öngörünün göstergesidir.:confused:

78388.jpg

T

Tanyeri

Guest
Nasıl yani? Resimle bir alaka kuramadım, bende mi sorun acaba? :)

T

Tanyeri

Guest
Osmanlı doğum yapmıştır, 84 yaşında bir çocuğu var. Avrupa doğum yapmadı daha. Avrupa birliğine girecek olmamızla bu doğumun gerçekleşmesini temenni etmiş orelyo kardeş. Ama resim Osmanlı'nın doğurduğu çocuğa mı, yoksa Avrupa'nın doğuracağı çocuğa mı örnek bilemedim. :confused: Resim işi bozuyor.

yelken06500

New member
84 yaşındaki acaba osmanlının yoksa avrupanın mı çocuğu belli değil ben istanbulda yaşadığım için buna karar vermekte zorlanıyorum...ayrıca savaştan sonraki müslüman tecritini de göz önüne koyarsak daha da karışık ve vahim!
selam ve dua

T

Tanyeri

Guest
84 yaşında ki Osmanlı'nın doğurduğu Avrupa memleketi.

yelken06500

New member
evet kardeşlerim hepsi birer iyi niyet dilkleriniz herhalde tanımıyorum ama sizin iyi olmanızdan kaynaklanıyor ne güzel iyi olupta iyiliği tavsiye ve telkin edene...

m_orelyo

New member
Web sitesi
www.fenerbahce.org
:confused: Biraz daha izah lazım.

Bakın arkadaşlar Avrupa'da müslüman nüfusu hızla artarken hristiyan nüfusu ise her yıl azalıyor
Türk nüfusu ise şu anda Avrupa'da 5 milyon civarında.
Diğer müslümanları da eklersek halihazırda Avrupa'da 20-30 milyon civarında müslüman yaşıyor...

Bu durum bize yakın gelcekte Avrupa'da bir çok ülkenin sadece nüfus problemi nedeniyle haritadan sileneceği ve otomatik olarak müslümanlaşacağını gösteriyor...
Bir de buna 2014 yılında 100 milyon nüfusuna dayanmış ve Avrupa birliğine girmiş bir Türkiye'yi eklersek Avrupa'nın geleceği konusunda bir hayli iyimser olmamız gerekiyor...

Türkiye son yıllarda Avrupa ile entegrasyon adına ciddi adımlar attı.
Hatta Türkiye Amerika ile ilişkilerin limoni olması pahasına Avrupa'yı enerji yoluyla kendisine bağlamayı becerdi...

Bu arada Avrupa futbol şampiyonasına katıldığımızı da unutmayalım...
Bu nimetler karşısında şükür secdesi etmeyelimde n'apalım:rolleyes:
78388.jpg

sinang

New member
Avrupada bir şerri hürriyet olabileceği zaten ingiltere gibi ülkelerin ciddi olarak bu konularda rahat olduğu görülmektedir.Yalnız siyasal İslamın avrupada gelişmesi zordur.Bu yüzden avrupanın belki içtimai hayatta inanç özgürlüğüne müsade etmesi doğru isede siyasal alanda bu zordur.Bir İslam ülkesinin oluşması durumu ise gerçekten uzak durmaktadır.

Ebu Zerr

New member
Evet, Avrupa osmanlıya gebedir...
İslam devletine gebe mi?
bu tartışılır...
şehsen isabetli bulmuyorum...
henüz avrupa'nı avrupa'da İslam'a savaşı başlamadı...
halen bizim sahamızda çarpışıyorlar...

rusen_alp

New member
Siyasal islam'ın Avrupa'da işi ne Sinan kardeşim. Hatta İslam'ın içinde işi ne?

Muhabbetle

Tebrikler Duha Hocam, işte olayın püf noktası, seni can-ı gönülden kucaklıyorum, gerçekten siyasetle islamın ne ilişkisi olur??? İslamla siyaset arasında ne ilişkisi olur....

sinang

New member
Evet.İslamın şu yalancılık ve dolandırıcılık mekanı olmuş siyaset ile bir ilişkisi yoktur.Lakin bu şerri azim olan siyasetin insaniyet ve islamiyetin neşri önündeki büyük engebelerini aşmasıda sıdk ve adalet temelli islami siyasetten geçer. Yoksa fakir ve cahil tebalar,sivil halklar bunu tek başına aşamazlar.

enginnnnn

New member
konunun açılışına ben biraz daha eklemek istiyorum, müslüman Osmalı'dan sonra kurulan vatanımızın yanlış rejimle yönetilmesi sonucunda bugünkü gibi avrupadan farksız yaşayan bir toplum ortaya çıkacaktır. Ve Avrupa'da İslam'a yönelecektir Avrupa birliğine girişimiz değil ama Avrupa'ya Türk göçü bunun bir göstergesidir yakınm bir zamandada Avrupa müslüman olacaktır mehdi şu an dünyadadır ve İslam ahlakı bütün dünyaya hakim kılınacaktır. Avrupa'da kiliseler cemaatini kaybettiği için müslüman cemaatlere cami olaark satılmakta yakşaık 50 kilise 1 yılda bu şekilde devredildir. Bediüzzaman Said-i Nursi Efendimizin önceden yaptığı tespit bu yöndedir.

Üst Alt