Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

alem-i ervah

New member
Selamun aleyküm ve rahmetullah
aslında bu konuda dini hüküm varmıdır
bilemiyorum
ama heralde yoktur
çünkü benim bahsettiğim yani bahsetmek istediğim
avatar ve ihlas arasında ki ilişki

yani benim kastım kimsenin inancını küçümsemicek hakaret içermicek vs. değil ondan bahsetmiyorum

ifade etmeye çalıştığım hususu şöyle ifade edeyim

arkadaşlar öncelikle müslüman olarak İslam anlamına bişeyler paylaşıyorsak elbette amacımız Allah(cc) rızasıdır.Onun için amcaımızda o yöndedir paylaşımlarımızı yaparken bu zihniyette yaparız.
Ancak şu varki Elbette islam adına çok şeyler suna biliriz Allah nasip etsin inşallah
ancak olurda yazılarından faydalandığımız ve beğendiğimiz bir arakadaşın avatarına gözümüz kayar ve hoş bir fotoğrafını görüp Allah korusun etkilene biliriz peki ya resmi kendi resmi değilse
bence hiç bir şey fark etmez çünkü şeytanın vesvesesiyle zihniyete karşı cins objesi yerleşir.hatta bence bu nick içinde geçerli.

Mesela 'x' kardeşim
yazısından etkilensem ve karizma resimlerini görsem dikkatimi çeker şeytan bana vesvese vermeye başlar
asıl önemli olan bu konuda yazılanın din konusu olması

daha sonra şeytanın vesvesesiyle 'x' e cici gözükecek sempati katarak falan iletiler yazsam
yazdığım
ve içinde belkide Allah ve resulüne olan aşkdan bahsetsede benim içimde hep yazımla etkileme niyeti olsa
yazdığım ihlasdan Allah(cc) rızasından çıkar ve belkide her yazdığımızla iki yüzlülükden dolayı günah kazanırız.

tabi resmi koyanda bütün bunlara vesile olmuş oluyor yani büyük bir cürmün altında oluyor bence çok dikkat edilmesi gereken bir konu
Belki böyle bir şey kimsenin başına gelmez ama ihtimaldir bizimde amacımız her zaman şeytanın uzağında olmak olduğu için dikkat edilmesi gertektiğini düşünüyorum

yanlız dediğim gibi bu benim fikrimdir bu dediğimden zarar görenleri gördümde ondan çok önem veriyorum

şunu söyliyeyim belkide avatar konusu küçük minicik bir konuymuş gibi gelicektir
Ancak ben bütün samimiyetimle inanıyorumki büyük çok büyük bir önem taşıyor
çünkü ben bir müslüman kardeşimin parmakları ALLAH derken yüreği nefsani mülahazalara kayma tehlikesi içinde olması beni çok üzer

belkide topa tutarlar yazdığım hususu
ama
açıkçası şöyle söyliyeyim beni hiç alkadar etmiyecek ben sorumluluk duygusuyla yazıyıyorum.

benim bahsettiğim dini konularda ihlas ve buna çok önem veriyorum yani bana bir çok şeyden önemli geliyor
çünkü dediğim şeylerin olması bence iki yüzlülük münafıklığın dolaylısı

bu yazıyı buraya yazmamın nedeni böyle bir durum olduğundan değil sadece İHTİMAL

parmaklarımız Allah derken yüreğimizde ihlaslı olsun inşallah

dipnot: ahirzaman adlı bir üyeden alıntıdır...

T

teslimolan

Guest
Tespih ile olan avatar in kaldirilmasini rica ediyorum. Bizim dinimizde budistlerden gelen bir gelenegin olmasi kabul edilemez.

alem-i ervah

New member
kardeşim benim yazımın amacı başka , senin mesajın amacı başka...

tespihle ilgili yazına katılmıyorum bunu söyleyeyim...tespih bir kolaylıktır...niyetimiz budistlere benzemekte degil...
amellerde niyetlere göre olduguna göre ne sakıncası var...Biz onu çekerken Allah-ın ismini anıyoruz..Onlar tespih!!! çekerken ne diyor bilmiyorum...

V'esSelam

unzurna

New member
Kardeşim gerçekten haklısın. Sonuna kadar haklısın. Dikkatli avatarlar seçmeliyiz. Bende kendim avatarımı dikkatle inceleyeceğim, gereği ne ise yapacağım.
Sağol uyardığın için.
Saygılar:)

alem-i ervah

New member
Eyvallah unzurna...
Birilerinin dikkate alması güzel ;)
Ben tşk ederim..

V'esSelam

mhmt

New member
güzel noktaya temas etmişiniz..
benim avatarda bi sıkıntı varmı??
@unzurna
yeni avatarda hayırlı olsun..çok güzelmiş:)

alem-i ervah

New member
kimseninkini eleştirmek niyetinde degilim..
yalnızca bu konuya temas etmek istedim o kadar...
yinede herkes kendi bilir tabiki...bizden söylemesi ...

sizin avatar ise üzücü bir anı temsil ediyor :(

mhmt

New member
kimseninkini eleştirmek niyetinde degilim..
yalnızca bu konuya temas etmek istedim o kadar...
yinede herkes kendi bilir tabiki...bizden söylemesi ...

sizin avatar ise üzücü bir anı temsil ediyor :(

filistin başka benim için..
oraların unutulmaması için..aklımızdan çıkmaması için..ayrıca kendime ders almak için..o babanın yaptıklarını ve o çocuğa yapılanları görüpte hala rahatça oturmamak için..bunu koydum..gerçekten üzücü..acı veriyor..allah yardım etsin zulüm görenlere...bizede cihad ruhu versin..(amin)

Üst Alt