Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ataistler bize hakaret ediyorsa

Kartalbibaktý

New member
Benimde onlara hakaret etmem günahmı etsemde bişe olmicak küfürle biyere varamıyosun anlamsız gelmiyo içimden küfür yazmak felan Dinimize hakaret eden kişilere ne yapılmalı bişe yapmak istiyorum çünkü acayip sinirliyim

bekir

sadece bir kul
Yönetici
O insanlarla muhatap olmayın, ortamlarında bulunmayın, onların şerlerinden Allah'a sığının. Doğrusu budur.

ikilem

New member
Bence de inadına inadına gülümseyin. İslamın hoşgörü ve sevgi dini olduğunu anlamaları adına güzel olan budur. Bugün en beter günahları işlemiş olan bir kimse yarın imanı sizden daha güzel yaşayabilir. Allah bilir biz bilemeyiz. Her durumda Allah'a sığının. Allah'ın yarattığını eleştirmek bize düşmez. Dediğim gibi kimse yarın ne olacağını bilemez.

tion

New member
Size hakaret eden ateistin mantiksal bir saskinliga dusup ateistlikten uzaklasmasini Allah'tan dileyebilirsiniz. Bu duaniz eger kabul edilirse zaten kendisi sizden ozur dileyecektir veya ozur kapsamina giren davranislarda bulunacaktir. Ayrica eger tekrar zorlanirsaniz bilin ki Allah'in yokluguna inanmak da bir 'inanc'tir: Kimse Allah'in olmadigini ispat edemez. Varligin nereden geldigi hakkinda da elimizde bilimsel bir veri yok. Tanrisizlar bilimi istedikleri kadar kendi lehlerine cekmeye calissinlar, bilim bir Tanri'nin varligi hakkinda ahkam kesebilecek seviyede degil 21. yuzyilda. Dolayisiyla bilimi tek inanci haline getirmis insanlar sadece "supheci" olarak adlandirilan zumreden olabilirler. Umarim yardimci olabildim.

sýyah_

New member
"birisine küfür eden aslında kendine küfür edileceğini bildiğinden kendisine küfür etmiştir." ancak burada Rabbimize veya dinimize küfür edliyorsa iki seçenek var. sonuçta bu bir imtihan dünyasıdır. Cenabı ALLAH "bana küfür edildiğini duyduğun halde niye tepki vermedin" diye sorabilir. Hz. Süleymandaki karınca gibi tarafımızı belli edip birinci seçenek dinimize ve ALLAH'a küfür edeni öldürmektir. diğer seçenek ise aynı kabeye saldıranların akibeti gibi isminin sahibine ve dinin asıl sahibine küfürü yapan hakkında onun akibetine ve takdirini ALLAH'a bırakmaktır. benim düşüncem budur.

sinem52

New member
islami konuda bile farklı görüşleri olan kimselere hakaret eder oldu müslüman lar, ateistlere karşı nasıl sabır gösterebilir ?

çakır

Member
Sen kartalsın. Hakaret etmene gerek yok. Başına onlara doğru çevir ve bir bak yeter :)

Ebu_Ahmet_Musab

New member
Yapman gereken bence şu: O tip sitelere hiç girme ve hiçbir ateistle bu konularda tartışma. Çünkü herkes bunu yaparsa bu ahmaklar kimseyle cedelleşmeye imkan bulamaz. Kimseyi saptıramaz ve Allah a küfretmektende vazgeçer çünkü etrafındaki herkes zaten kendi gibi olanlar olur.

çakır

Member
kartalbibaktı şaka bir yana ateist budur. eğer onların sitelerine giriyorsan sana hakaret ediyorlarsa
senin onlara hakaret etmen elbet günah değil ama benim tercihim değildir. Olayı şöyle düşün.
Sokakta hiç tamımadığın bir insan sana hakaret ediyor. Eğer sen ben de ona hakaret edip cevabını
böyle veririm diyorsan ateistlere hakaret edip etmeyeceğine buna göre karar ver.

Ateist Allah yok der. Sen ispatlarsın. Mesela sen varsan Allah ta vardır dersin. O, Allah'ı inkar etmek
için ben yokum ki Allah olsun der.

Seni sinirlendirmişler. Onlar bilerek pskoloji bozmak için ateistlik yapıyorlar. Sana yaramıyorsa yani
ateist siteler sana zararlıysa hiç girme o sitelere. Aslında kimselre tavsiye etmem. Adamların amacı
sadece psikoloji bozmak bir de fazla bilgili olmayan inasnlaırn kafasını karıştırmak.

أخي

New member
Boşver.
Ne Diyor Üstad;
"Ya İslâm'la Yükselir Ya İnkarla Çürürsün,Bu Yol Mezarda Bitmiyor,Gittiğinde Görürsün." NFK

Kartalbibaktý

New member
Bi türlü anlamıyorum neden inanmıyorlar acaba:confused: ulen çok kızgınım hergez müslüman olsun istiyorum Yeeeeeeteeeeeeeer :mad::mad::mad:

أخي

New member
Bi türlü anlamıyorum neden inanmıyorlar acaba:confused: ulen çok kızgınım hergez müslüman olsun istiyorum Yeeeeeeteeeeeeeer :mad::mad::mad:
İnatlarından inanmıyorlar neden olacak ? Ebu Lehep Gibi inatlarından işte.
Derler ya hani ; " Uçak düşerken bir tane ateist kalmazmış diye "

işte aynen öyle. :)

SincanLy

New member
Web sitesi
www.sincanly.blogspot.com
Salla. Psikolojini bozmak isteyen insanlardan uzak dur. Onlar direk beyni ele geçirirler. Yani seni HAK DİN İSLAM'dan soğutmak isterler. Küfür etmeni istedikleri için küfrederler. Ne yapmalısın?
Bismillahirrahmanirrahim.
Kul e'ûzü bi-rabbin nâsi melik'in-nâsi ilâh'in-nasi min şerril ves'vas'il hannasi ellezi yüvesvisü fi sudûr'in-nâsi minel cinneti ven-nâs.

(Nas suresini) ya da anlamını söylemen yeterlidir.
«
De ki: Gerek cinden ve gerekse insanlardan olsun, insanların kalplerine vesvese veren o sinsi vesvesecinin şerrinden insanların Rabbi, yegâne halikı, mâliki ve mâ'budu olan Allah (celle celal)'a sığınırım. »

Üst Alt