Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Askerin Isteği

Adembaba

New member

ASKERİ İSTEĞİ

çanakkale harbi sırasında saf ve temiz bir asker,emir eri olarak ayrılır komutanı tarafından.fakat askerin gönlü emir eri olmaya razı degildir ama askeri kurallara riayet etmek zorundadır.harp kızştığı bir sırada asker dayanamaz komutanına çıkarak;

''komutanım,bizim köyde imamdan duymuştum.düşmana karşı şehit olanlara allah huri kızı veriyormuş.izin verin verinde
bende savaşıp vatanım için,allah için şehit olup huri kızı kazanayım'' diye ricada bulundu...

komutan askere bakıp söylediği sözlere gülerek ''hadi git işine bak'' diyerek başından savar.asker birkaç gün sonra,
yine komutana çıkar ve yine aynı sözleri tekrarlar,cephede düşmanla savaşmak istediğini söyler.
komutan askere acır,çünkü giden geri gelmiyor.''oğlum başka işin yokmu senin'' diye söylenir.
asker; '' komutanım; ben fakir bir köylüyüm.köyde bana kız vermezler.fakirim diye hor görüyorlar.ne olur izin verin.
komutanın canı iyice sıkılmıştır.'' hadi git huri kızı ile evlen bakalım'' diyerek onu cephenin ön saflarına gönderir.
aynı gün ön safta çarpışan mehmetçik alnına yediği tek kurşunla şehit olur.

iki taraf için yaralı ve ölüleri taşımak için verilen arada,komutan cesetler arasında kendi askerini,yani emir erini görür.
üzülür,canı sıkılarak''bu kadar ısrar etmesi bunun için miydi'' diye düşünür.sonra mehmetçiğin cesedine yönelerek.
sinirli bir şekilde seslenir.''aldınmı huri kızını ha aldınmı?'' der. bu sırada bir mucize gerçekleşir.yerde yatan cansız
mehmetçik sağ elini havaya kaldırarak iki parmağını gösterir komutanına ve '' HEMDE İKİ TANE ''der ve kalkan eli
hemen düşer.............

seren

New member
Web sitesi
www.fotokritik.com
DEGERLİ ARKADAŞIM ADEM GÜZEL BİR ÇANAKKALE HATIRATI BUNU BİR RESİMLE PEKİŞTİRMEK İSTEDİM DUA İLE
17wl0.jpg

32ch7.jpg

Üst Alt