Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Askerde ISLAM ve SEHITLIK!!!

New member
Selamunaleykum IslamForumcu kardeslerim,

Benim aklima takilan bazi sorular var...

Su sorular uzerine tartismayi isterim, cunku insan taritsipta, konusupta birseyler ogrenebilir!

Benim aklima takilan konular:
1-
Askerden gelen akraba yada tanidiklarimdan duydugum kadariyla ASKERDE DIN ile UGRASMAK yasakmis!!!
Bana anlattiklarina bakarsam ASKERDE namazi bile gizli kilmak zorunda kaliyormussun ve Kuran I Kerim tasiman bile seni zor durumlara sokabilirmis!!
SIMDI benim aklima takilan su: MADEM biz Muslumaniz (Elhamdulillah), ozaman neden Kendi DINIMIZI yaskaliyoruz ....hemde Askerlik gibi biyerde ( Peygamber ocagi derler Askerlige:) )!!!
Yoksa Askerlerimizi insanliktanmi cikarmak istiyolar? Pisikopat mi yapmak istiyolar...amac ne?!?!?!

2-
Aklima takilan ikinci konuu ise SEHITLIK konusu!
Olen her asker SEHITMI???? ONCE bana su sehitlik konusunu ISLAMA gore sehitlik konusunu acabilirmisiniz?!?!?
( örnek: Tam pisikopat bi asker var....Allah nedir bilmiyo (tovbe tovbe), Oldurmekten, catismadan adam haz aliyo... EEE BU ADAM CATISMADA OLURSE SEHITMI SIMDI?!? )

Insallah beni biligilendirmeye calisirsiniz... Hakaret yada kufur yemek icin bu konuyu acmadim cunku! DUSUNMEKTEN KIME ZARAR GELMIS???

Selam ve Dua ile...

New member
Arkadaslar aydinlanmayi bekliyorum... Bana bu konular hakkinda bilgi ve fikir ve dusunce aktaricak hicmi kimse yok ?!?!?!?

slm...

T

teslimolan

Guest
Kardesim kendi kafanla düsün cevabini veremiyorsan Allah a havale et olay budur. Birinin cennete cehenneme girmesi bize ne bir sey kazandirir nede kaybettirir herkez kendini kurtarmaya bakmali. Sehiti de Allah bilir sahiti de Allah bilir.

berfut

New member
Kardeşim önemlimidir Mekan Veya Durum Arkadaşim Askerligi Ahlaki Olarak En Kötü Bir Yerde Yapti Ve öyle şeylere Ras Geldimki Diyor Insan Yeterki Istesin Hiç Kimseler Engel Olmyor Sadece Istemek Yeter Rabbim Yardim Ediyor Kendine Baş Vuran Kuluna Aklinda Hiç şüpeler Kalmasin

Üst Alt