Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Aşk Denen Şey...

Azra

New member
İnsan nefsi güzel şeylere bakmaya düşkündür.
Göz kalbin elçisidir.Onun tarafından görevlendirilir. Güzel ve manzaralı birşey bulmuşsa memnuniyet duyar.Fakat göz çoğu defa, kalbin başını belaya sokar.Zira öyle güzelleri haber verir ki . ne hepsini elde etmeye,ne de ayrılıklarına tahammüle kalbin gücü yeter...

Bakışlarını Allah'ın izni haricinde salıverenlerin hasretleri devamlı olur. Çünkü bakmak, sevgiyi doğurur ve kalp bir alakaya sahip olur.Sonra bu alaka kuvvetlenir;vurgunluk derecesine varır. Ve kalbi kaplar.Göz bakmaaya devam ettikçe, vurgunluk hali, kalpten ayrılmayacak bir sevgi halini alır. sonra bu aşırı sevgi,aşka döner ve çılgınlık halini alır.Artık kalp köle olmuştur.Ve layık olmayana kulluk etmeye başlar.Bütün bunlar bakmanın cinayetidir.
Bir kral iken, şimdi bir esirdir o...

Kalp düştüğü haller için gözden dert yanar.

Göz ise:"Ben senin memurundum.Bana görev veren sendin." der.

Bütün bunlar, Allah'ın sevgi ve bağlılığından boş kalan kalplerin belasıdır. Kalp, Allah'ı sevmek için yaratılmıştır.Bu yüzden, sevgilisi"O" değilse kulluğu başkasınadır.

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
''İnsan gözdür, öte yanı deriden, etten başka bir şey değil. Gözü neyi görürse, değeri o kadardır insanın''...(hz.mevlana)

FabioPaim_23

New member
ask nie koca bir yalan? hüsn-ü aşkla kalbimizi doldurduk diyelim. ki bunu basarabilmiş kaç insan vardır acaba. peki hanımımıza ya da kadınlar kocalarına karşı ne hissedecek. hicbirşey mi? böyle bi evlilik ne kadar uzun ömürlü olabilir?

Azra

New member
aşk gerçektir yok diye bişi yokkk.yinede fikirlerini sunan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum...

Üst Alt