Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Aşiklarin Gönlündeki Kan

• Konbuyu başlatan beyaz_ýþýk
  • Başlangıç tarihi
B

beyaz_ýþýk

Guest
AŞIKLARIN GÖNLÜNDEKİ KAN
ALLAH (c.c.), Cebrail'e,
- "Ey Cibril! Hiç dert ve elem çektiğin, sıkıntı duyduğun bir an oldu mu?" diye sordu. Cebrail (a.s.):

- "Dört yerde kanadım sızlar gibi oldu: Birincisi, İbrahim(a.s.) ateşe atılacağı zaman; ikincisi, İsmail (a.s.) kesileceği zaman; üçüncüsü, Yusuf (a.s.) kuyuya atıldığı zaman; dördüncüsü, Hz. Fahr-i Kainat'ın ( s.a.v.) Uhud savaşında, mübarek dişleri şehid edildiği zaman.

Kainatın, yüzü suyu hürmetine yaratılan, Hz. Fahr-i Kainat (s.a.v.), mübarek yüzleri yaralanmıştı. Kan, sakallarına kadar geldi. Tam yere düşeceği zaman, ALLAH ( c.c.), "Ey Cibril! Kulum Muhammed'ime Yetiş!" buyurdu.

İşte bu anda ben kanadım sızlıyor oldum halde geldim ve yetiştim. O kan mübarek sakallarından tam yere düşeceği zaman ta sidre-i müntehadan yetiştim de O kanı yere düşürmedim. Artık O kan, Hz. Fahr-i Kainat'ın ( s.a.v.) aşıklarının gönlüne yerleştirilmiştir. Onun için aşk ve muhabbetle yanarlar. ALLAH, bizleri bu nur ile yaşatıp, bu nur ile öldürsün

Amin Amin

the okuz

New member
Ben kainatın Hz. Muhammed(asm)'in yüzü suyu hürmetine yaratıldığına inanmıyorum, o kısım hariç Allah razı olsun...

miniksercen

New member
Allah razi olsun beyaz_ísík abi : ) o kadar güzel bir paylasimki : )

Mücahid

New member
AŞIKLARIN GÖNLÜNDEKİ KAN
ALLAH (c.c.), Cebrail'e,
- "Ey Cibril! Hiç dert ve elem çektiğin, sıkıntı duyduğun bir an oldu mu?" diye sordu. Cebrail (a.s.):

- "Dört yerde kanadım sızlar gibi oldu: Birincisi, İbrahim(a.s.) ateşe atılacağı zaman; ikincisi, İsmail (a.s.) kesileceği zaman; üçüncüsü, Yusuf (a.s.) kuyuya atıldığı zaman; dördüncüsü, Hz. Fahr-i Kainat'ın ( s.a.v.) Uhud savaşında, mübarek dişleri şehid edildiği zaman.

Kainatın, yüzü suyu hürmetine yaratılan, Hz. Fahr-i Kainat (s.a.v.), mübarek yüzleri yaralanmıştı. Kan, sakallarına kadar geldi. Tam yere düşeceği zaman, ALLAH ( c.c.), "Ey Cibril! Kulum Muhammed'ime Yetiş!" buyurdu.

İşte bu anda ben kanadım sızlıyor oldum halde geldim ve yetiştim. O kan mübarek sakallarından tam yere düşeceği zaman ta sidre-i müntehadan yetiştim de O kanı yere düşürmedim. Artık O kan, Hz. Fahr-i Kainat'ın ( s.a.v.) aşıklarının gönlüne yerleştirilmiştir. Onun için aşk ve muhabbetle yanarlar. ALLAH, bizleri bu nur ile yaşatıp, bu nur ile öldürsün

Amin Amin

Altı çizili yerlere dikkat ettimde adeta Cibrili emin ALLAH tealanın dlemesinden bağımsız hareket edermiş gibi yansıtılmış.!Bu yazının nerden alındığını merak ettim verebilirmisin kardeşim.Dua ile

B

beyaz_ýþýk

Guest
neresi oldugunu anlayamadım....(altı cizili bir yer göremedim)

Mücahid

New member
Alıntı yaptığım yazının son paragrafına bakarsan."İŞTE BU SIRADA" diye başlıyan satırlar.Dua ile

B

beyaz_ýþýk

Guest
Altı çizili yerlere dikkat ettimde adeta Cibrili emin ALLAH tealanın dlemesinden bağımsız hareket edermiş gibi yansıtılmış.!Bu yazının nerden alındığını merak ettim verebilirmisin kardeşim.Dua ile

bana gelen bir mail di abi....gonderen kişi kaynagınıda yazmamış..Lakin bende ilk okudugumda sizin ki gibi bir izlenime dusmedim acıkcası...

cunku bana oyle değilde....meleklerin hissini , bizim anlamamız acısından oyle dendiği kanaatine varmıştım...ALLAH tealanın dlemesinden bağımsız olarak hareket etmiş gibi gelmedi cunku ondan önceki cumlede Tam yere düşeceği zaman, ALLAH ( c.c.), "Ey Cibril! Kulum Muhammed'ime Yetiş!" buyurdu. cumlesi geldiği icin...boyle bir dusunce uyandırmadı...kanadının sızlamasınıda o an duydugu hani insanın içinde olur ya, şoyle bir yanma hissi,birisinin acısını duydugunda, onun gibi anladım..

B

beyaz_ýþýk

Guest
gönderen kişiye mail attım....kaynagını gönderirse size bildiricem....

Üst Alt