Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Aramızda Münafık Üye Olabilir.Kardeşler Dikkat Edelim.!

flok

New member
Kardeşler öncelikle kimse üstüne alınmasın.

Lakin henüz ilim almaya yeni başlamış kardeşler için büyük tehlike oluşturacak saptırılmış bilgilere dikkat edelim.Aramızda "satılık beyinler" olabilir.Gerek misyonerler,gerekse antiislamcılar müslüman gibi görünüp Sinsice Ümmetin arasına fitne sokmaktadırlar..Buna Çok Dikkat Etmek Gerek.!Çünkü bu Saptırılmış bilgilerin taze beyindelerde yapacağı tahribatın yeri çok büyük olacaktır.Bu çarpık bilgiler belkide bir ömür boyu yanlış itikata sebep olacaktır.

İnternet ortamında "profosörlük" çok revaçta bir ünvandır..Talibi çoktur.Ama bilgisi olsun ama olmasın..Google'den arattırıp konunun kaynağını tam olarak öğrenmeden, araştırmadan buraya aktarılan konular çok fazladır.

Herkes Safını İyi Seçsin..

Sonuçta bu siteye "bilgi paylaşım platformu" yakıştırması çok güzel ..
Lakin Bu Amaçtan saptığı Çok Belirgindir.
Bunda site yöneticilerinin biraz fazla"merhametli" olmasından başka bir zaafları yoktur.

Ama üyeler Almış Başını Gidiyor..
İslam Gençliğinin Zihinlerine Büyük Darbeler Vuruluyor..
İlk Başta Genç Kardeşler "Ben Etkilenmem"Deseler'de sonrasında Kendi İradeleri Dışında Beyinlerine Şeytan Binbir Vesveseyle Gelip Allah'a Giden "Hakiki ilmi Yoldan" alıkoyacaktır..

Allah Rızası İçin Tehlikeli Üyelerin Yazılarını Okumayınız..

Her Bilgi"doğru"değildir..
Her Bilgi "faydalı"değildir..
Her bilgi"eğitici"değildir..
Her bilgi "İlmi" değildir..

Her Yorumda"rahmani" değildir...!!!

Şeytanlaşmış Zihinlerin Şer'rinden Sana Sığınırız Ey Celal Sahibi Rahman...

vulgata QURAN

New member
aynen ama aynen katılıyorum.
Allah bizi yolundan olmayanlardan korusun

vulgata QURAN

New member
Söylediklerine katılıyorum kardeşim. Yanlız şunu unutma bizim dinimiz netliği emreder. Yuvarlak laflar caiz olması mümkün değil.

Eğerki şüphelendiğin biri varsa ap açık müdahale eder, onun bilgisizliğni gösteririsin yada münafıklığını ilan edersin, eğer sen onunla mücadele etmeye gözün yoksa, bilgine güvenmiyorsan onun münafıklığına şüphe ile yaklaşıyorsun demektir ki o da ayetin emri ile sabittir, şüpheli şeyleri gerçekmiş gibi göstermek yasaktır.

Ben şahsen forumda kimseyi ukala, profösör ünvanını kendinetakmış olarak görmedim. Fikirlerin çarpışması bir tarafa Metin Mete abi, çapanoğlu, vulgata quran, mhmt, abdulkayyum hepsi samimi müslüman.Şehadet ederim. Bunlar tartıştığım kişiler olduğu için yazdım.
Diğer kardeşler zaten müdahale etmiyorlar ki münafık olsun. Münafık faal olur. Sinsi durur.
Geriye ben kaldım. Kendim söylenmiş diye şüphe ettim. Bana bunu izah etmek zorundasın. Yada yazını geri almak durumundasın.

Münafıkın bilgileri hurafe ve hüküm doludur. Eğer bensem bana, bana ait tek bir hükmü göstermen gerekir.

Elbete bu tür forumlarda münafık olabilir. Din düşmanı çoktur.. Bilineni ilan etmen abestir. Fitnedir.

açık sözlülüğünü tebrik ederim.

flok

New member
DUHA kardeşim neden herşeyi üstüne alıyorsun.?

Subhanalallah..

Bizde kimseye açık açık münafık demedik..

Sadece "münafıklar var" dedik..

Sen genç ve heyecanlı olduğun için herkesi kendin gibi görüyor olabilirsin.Gerektiği zaman seni öven kişiler yeri geldiği zaman sana"müşrik" diyebiliyorlar..

Ayrıca bu sitede sadece bizler yokuz..Kayıtlı üyeden çok "misafir üye" var..

Onlar forumlarda geziyorlar..Ve binbir çelişkiyi görüyorlar..

Şuna unutma güzel kardeşim..

İslamda "kırmızı çizgilerle sınırlar belirtilmiştir"...!

Nefislerimizden Allah'a Sığırım..

flok

New member
İnternet ortamında "profosörlük" çok revaçta bir ünvandır..Talibi çoktur.Ama bilgisi olsun ama olmasın..Google'den arattırıp konunun kaynağını tam olarak öğrenmeden, araştırmadan buraya aktarılan konular çok fazladır.

Bu şu demektir. Misafir değil faal bir yada bazı üyeler münafık olabilir. Yani, aramızdan biri için söyledin.
Ben çok kızdığım mezhebi olmayan kardeşlerime bu münafıklığı vermedim, vermem ve verenin karşısındayım.

Hatta çok yerde onları savunan yazı yazdım. Dileyen linkini istiyebilir. Hem o forumlarda gerçek kimliğim var gören görür. Evet oralarda onları münafıklıkla suçaldılar, savundum, bu forumdada savunurum. Bir insanı yanlış fikre sahip diye münafıklıkla suçlamak, şüphelenmek yanlıştır.
Ancak burası makam itibari ile onlarla tartışmaya müsait. Hem kendimi sınıyorum, hem geliştiriyorum hem,ayetle farz olan iyiliği emredip kötülükten sakındırıyorum.

Bir kere bir yazı etkili olacaksa o kişi kendine güveni hissettirmeli. Ya ben böyle duymuştum, filan yerde şunu okumuştum, şu hoca bunu söyledi,bu hoca bunu söyledi ifadeleri edebiyatça caiz değidir. Etkiyi bozar. Bu taktiğim hüküm vermek gibi değildir.
Evet kardeşim bu yazından alındım.

O forumlardan birinde yazdığım yazıyı monte edip hem kimliğimi hem ne maksadımı yazmak isterim.

http://www.saidnursi.de/forum/viewtopic.php?t=4673&postdays=0&postorder=asc&&start=15

Kendilerine bir çeşit Kur'an Mezhebi diyen kardeşlerimiz, samimi müslümanlardır. Onları itab ederken biraz düşünmek gerektir. Zira; bu adamlar ifratkar bazı ehl-i sünnete tepki olarak tefrite girmiş, istemeden gaflet ve hatta dalalet derelerinde yuvarlanmaktalar. Onlara Risale-i Nur'da ispatlanmış hakikatleri içirmek, kalbi iyice tarafgirlikle katılaşmamış kısmına yetebilmektedir.İyi gelmektedir. Lakin, Risale-i Nur'u nazara vermeden anlatmak gerekiyor. Zira bizim amacımız Risale-i Nur taraftarı toplamak değil imana hizmet etmektir. Risale-i Nur dairesine girmeden, hatta kendi hak olan mesleklerini terk etmeden, Risale-i Nur'daki manaları içseler necat ihtimali var.
Zaten, 73. fırkanın özelliği şudur:kimseyi kafir ve merdut ilan etmeden, mesleklerinde olan ifrat ve tefriti görmelerini sağlayarak, o fırkaları hakka yaklaştırıp İslam birliğini oluşturmak.Yoksa 73. fırka Nurculardır, diyerek; onlara necat vaad ederek,onları Nurcu olmaya davet; tarafgirliğe sebeb olmakla beraber hak olan mesleğimizi herkesi 72 fırka içinde gören ve cehennemlik ilan eden fırkalarla aynı katagoriye sokmaktır. Bu da Risalelerin hiddetini celp eder.

İşte isterdim ki, ifrat ve tefriti çok iyi analiz edelim ve bu çukura düşmüş ehl-i İslam'a yardım elimizi uzatalım.

Şuanda yazdıkların kendi fikirlerin kardeşim.
Haksızmıyım?
Saygı duyarım.Sen Arkadaşlarını Görmek istediğin gibi görebilirsin..Bunda Özgürsün.Kimse yargı makamında değildir.Lakin yanlış gördüğünü usuluyle uyarır.
Herkes Senin Gözünde İstediğin Gibi Olabilir.
Aramızda Münafıklar Var Sözümün Halen Arkasındayım.
Ayrıca benden "o münafığın ismini söyle" diye istekte bulunmuşsun.
İsim vermek kargaşa çıkarmaktan başka birşeye yaramaz..
Sadece Dikkat edelim yeter inş.

Senin bildiğin gibi resulullah manevi oğlunun eline içlerinde "sahabe olarak gözüken" 10 Münafığın ismini vermişti..

Bu sünnettir...!

Müslümanların kendi arasında münafıkları tanımaya çalışması..

Uyarıları nefsimizi bir kenara bırakak Daha derin düşünürsek ve yorumları baştan sonra biraz incelersek,Diliyorumki Yüce mevla Bize Hak'kı Şerri Gösterecek..
Daha çok bilgi sahibi olacağız inş.

yýldýz

New member
Selamün aleyküm.
Hiçbir şey söylemeye gerek yoktur. Zaten ALLAH TEALA herkese karşılığını veriyor sanırım. Yanlış veya doğru, Kuran-ı Kerim açılır öğrenilir. Ayrıca zaten başımıza gelecekler yazıyormuş. O zaman gereksiz yere günaha girmeye gerek yok sanırım.

22- Yeryüzünde olan ve sizin nefislerinizde meydana gelen herhangi bir musibet yoktur ki, Biz onu yaratmadan önce, bir kitapta (yazılı) olmasın. Şüphesiz bu, Allah'a göre pek kolaydır.

23- Öyle ki, elinizden çıkana karşı üzüntü duymayasınız ve size (Allah'ın) verdikleri dolayısıyla sevinip-şımarmayasınız. Allah, büyüklük taslayıp böbürleneni sevmez.

:eek:

yýldýz

New member
VAKIA SURESİ

Rahman ve Rahim Allah'ın adıyla

24- Yaptıklarına bir karşılık olmak üzere (onlara sunulur);

25- Orada, ne 'saçma ve boş bir söz' işitirler, ne günaha sokma.

26- Yalnızca bir söz (işitirler:) "Selam, selam."

27- "Ashab-ı Yemin", ne (kutludur o) "Ashab-ı Yemin."

En güzel yer Cennet' dir, gerisi boş.
:eek:

hasan demir

New member
Münafıklık suçlaması!

Münafıklık suçlaması!

İnsanları münafıklık ile suçlamak ciddi bir meseledir.Aramızda kafir var demekten daha beter bir durumdur.İnsanların bildikleri bir şey varsa açıklamaları gerekir.Ortaya bir taş atıp sonra geri çekilmek olmaz.Biz çok güzide insanlara ajan ve benzeri suçlamalarda bulunan insanları gördük.Dolayısıyla suçlamayı ortaya atan suçluyu ve delillerini ortaya koymalı ya da özür dilemelidir.

yýldýz

New member
İnsanların ne olduğu ancak ölürken şehadet getirip, getirmemesiyle belli olur. ALLAH(c.c.) insanların kalplerine bakar. Son ana kadar insanın ne olduğu belli değildir. Fakat işin içine ALLAH TEALA' ya hakaret gibi durumlar girerse o zaman o kişinin geleceği tehlikelidir. Ayrıca Kuran-ı Kerim' de affedilmeyecek günahın şirk olduğu yazılıdır. Açık ve gizli olarak şirk yani ALLAH' ın zatını inkar etmek. Gerisine ben karışmam. Ayrıca böyle bir durum varsa, o ALLAH TEALA ile kendisi arasında bir durumdur. Ahiret' de karşılığını görür. Bizi ilgilendirmez. Bizim işimiz doğruyu bulmak, eğriyi değil. Madem işin içinden çıkamıyorsunuz, Kuran-ı Kerim' den ispat getirin her konuya. Yanlış, doğru ortaya çıksın. :)

yýldýz

New member
MÜNAFİKUN SURESİ

Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla

1- Münafıklar sana geldikleri zaman: "Biz gerçekten şehadet ederiz ki, sen kesin olarak Allah'ın elçisisin" dediler. Allah da bilir ki sen elbette O'nun elçisisin. Allah, şüphesiz münafıkların yalan söylediklerine şahidlik eder.

2- Onlar, yeminlerini bir siper edinip Allah'ın yolundan alıkoydular. Doğrusu ne kötü şey yapıyorlar.

3- Bu, onların iman etmeleri sonra inkar etmeleri dolayısıyla böyledir. Böylece kalplerinin üzerini mühürlemiştir, artık onlar kavrayamazlar.

4- Sen onları gördüğün zaman cüsseli yapıları beğenini kazanmaktadır. Konuştukları zaman da onları dinlersin. (Oysa) Sanki onlar (sütun gibi) dayandırılmış ahşap-kütük gibidirler. (Bu dayanıksızlıklarından dolayı da) Her çağrıyı kendileri aleyhinde sanırlar. Onlar düşmandırlar, bu yüzden onlardan kaçınıp-sakının. Allah onları kahretsin; nasıl da çevriliyorlar.

5- Onlara: "Gelin Allah'ın Resûlü sizin için mağfiret (bağışlanma) dilesin," denildiği zaman başlarını yana çevirdiler. Sen, onların büyüklük taslamışlar olarak yüz çevirmekte olduklarını görürsün.

6- Senin onlar adına mağfiret dilemen ile mağfiret dilememen onlar için birdir. Allah, onlara kesin olarak mağfiret etmeyecektir. Şüphesiz Allah, fasık bir kavme hidayet vermez.

7- Onlar ki: "Allah'ın Resûlü yanında bulunanlara hiçbir infak (harcama)da bulunmayın, sonunda dağılıp gitsinler," derler. Oysa göklerin ve yerin hazineleri Allah'ındır. Ancak münafıklar kavramıyorlar.

8- Derler ki, "Andolsun, Medine'ye bir dönecek olursak, gücü ve onuru çok olan, düşkün ve zayıf olanı elbette oradan sürüp-çıkaracaktır." Oysa izzet (güç, onur ve üstünlük) Allah'ın, O'nun Resûlü’nün ve mü'minlerindir. Ancak münafıklar bilmiyorlar.

9- Ey iman edenler, ne mallarınız, ne çocuklarınız sizi Allah'ı zikretmekten 'tutkuya kaptırarak-alıkoymasın'; kim böyle yaparsa, artık onlar hüsrana uğrayanların ta kendileridir.

10- Sizden birinize ölüm gelip de: "Rabbim, beni yakın bir süreye (ecele) kadar geciktirsen ben de böylece sadaka versem ve salihlerden olsam" demezden önce, size rızık olarak verdiklerimizden infak edin.

11- Oysa Allah, kendi eceli gelmiş bulunan hiçbir kimseyi kesinlikle ertelemez. Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.

Bunlara uyan tövbe etsin. Gerisi bizi ilgilendirmez.

yýldýz

New member
Rahman ve Rahim ALLAH' IN adiyla olacaktı. Düzelteyim.

Enver Ýstek

metin mete
Kardeşler öncelikle kimse üstüne alınmasın.

Lakin henüz ilim almaya yeni başlamış kardeşler için büyük tehlike oluşturacak saptırılmış bilgilere dikkat edelim.Aramızda "satılık beyinler" olabilir.Gerek misyonerler,gerekse antiislamcılar müslüman gibi görünüp Sinsice Ümmetin arasına fitne sokmaktadırlar..Buna Çok Dikkat Etmek Gerek.!Çünkü bu Saptırılmış bilgilerin taze beyindelerde yapacağı tahribatın yeri çok büyük olacaktır.Bu çarpık bilgiler belkide bir ömür boyu yanlış itikata sebep olacaktır.

Herkes Safını İyi Seçsin..

Sonuçta bu siteye "bilgi paylaşım platformu" yakıştırması çok güzel ..
Lakin Bu Amaçtan saptığı Çok Belirgindir.
Bunda site yöneticilerinin biraz fazla"merhametli" olmasından başka bir zaafları yoktur.

Ama üyeler Almış Başını Gidiyor..
İslam Gençliğinin Zihinlerine Büyük Darbeler Vuruluyor..
İlk Başta Genç Kardeşler "Ben Etkilenmem"Deseler'de sonrasında Kendi İradeleri Dışında Beyinlerine Şeytan Binbir Vesveseyle Gelip Allah'a Giden "Hakiki ilmi Yoldan" alıkoyacaktır..

Allah Rızası İçin Tehlikeli Üyelerin Yazılarını Okumayınız..

Her Bilgi"doğru"değildir..
Her Bilgi "faydalı"değildir..
Her bilgi"eğitici"değildir..
Her bilgi "İlmi" değildir..

Her Yorumda"rahmani" değildir...!!!

Şeytanlaşmış Zihinlerin Şer'rinden Sana Sığınırız Ey Celal Sahibi Rahman...

Cok büyük bir gelisme Insallahu Teala bunu buraya yazanda okuyanda hatta bunlari baska forumlara aktaranlarda bu yazinin icerigine göre hareket ederler 1300 yillik hurafeler biterde din sadece Allaha has kilinir umuduyla Tesekkürler Flok.

flok

New member
Ne nefismiş yarabii..

İlmi deliller koyarsın..Kabul edilmez..

Evliyalardan yazarsın,ulemalardan,alimlerden yazarsın "küfür "denir..

Ümmeti uyarırsın ,Nefisler kabul etmez..

Allah İndinde En Kötüler ! Sağırlar, Dilsizler ve Körlerdir... Onlar Hiç DÜŞÜNMEZLER !

İnşallah aramızda bu ayet'e hedef olan arkadaşlarımız yoktur..

flok

New member
31oj2.jpg

Üst Alt