Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Anneme Dua

berfut

New member
Yüce Allahim,Artik genc degilim ve arkadaslarimin anneleri tek tek ölmeye basladi. Arkadaslarim annelerinin degerini anladiklarinda, bunu onlara söylemeyecek kadar gec kaldiklarini dile getiriyorlar. Benim hala hayatta olan kusursuz bir annem var. Onun degerini her gecen gün daha iyi anliyorum.
Annem degil, ben degisiyorum.
Yasim ilerledikce, onun ne kadar olaganüstü bir insan oldugunu daha iyi anliyorum. Bu sözleri annemin kendisine söyleyemiyorum ne yazik, oysa duygularimi kaleme almak ne kolay. Bir evlat kendisine yasam veren annesine nasil tesekkür edebilir? Bir cocuk büyütürken gösterdigi sevgiye, sabira ve onca cabaya? Bebekken arkasindan koptugu, asabi bir ergeni anladigi, her seyi bildigine inanan üniversite ögrencisini hosgördügü icin sükranlarini nasil dile getirebilir? Kizinin annesinin ne kadar akilli bir insan oldugunu anladigi günü sabirla bekledigi icin nasil minnet duyabilir?
Anne olmus bir evlat hala kendisine annelik yapan bir insana nasil tesekkür edebilir? Her zaman ögü size vermeye hazir oldugu halde, istendiginde, ya da gerektiginde sessiz kalmayi basardigi icin. Binlerce kez söyleyebilecegi durumlarla karsilasmasina karsin, ben sana dememismiydim? demedigi icin.
Sevgi dolu, düsünceli, sabirli ve bagislamayi bilen kendisi oldugu icin, nasil tesekkür edebilir?
Allahimsenden onu hakettigince korumani istemekten baska bir sey gelmiyor elimden ve onun bana örnek olmasinda, bana yardimci olmana sükretmekten baska.
Kendi cocuklarimin gözünde, annemin benim gözümde oldugu kadar iyi bir anne olabilmek icin sana dua ediyorum..

BIR EVLAT

A

abdirabbih

Guest
Rabbim razı olsun ya çok hoş........
ana başa tac imiş..........

berfut

New member
varmıdır acep dünyada anne sevgisiden öte bir sey.....

A

abdirabbih

Guest
Anne;
daraldığın bi anda güvenli bi sığınaktır....
gözyaşlarını özgürce salıverdiğin bir anda yaslandığın omuzdur...
Rabbim bizleri anne ve babamızla birlikte Cennette EFEndiMiZ (ASM)'e komşu eylesin inş....

zeynep34

New member
ağzınıza elinize sağlık...ağlattınız beni...kocaman bi kadın olmama rağmen halen anacığımın süt kokan sinesini öperim koklarım....aziz allahım ömrümden ömür versin canım anama...

Üst Alt