Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Anneler Gününü kutlamak doğru MU?

sumisali

New member
Malum yarın anneler günü..
Bizim yaşantımızı, batıl o kadar çok yönlendirir oldu ki, yaşadıklarımız sanki bizim kültürümüzde varmış gibi oldu..

Yılbaşı..
Sevgililer günü..
Anneler günü..
Babalar günü..
Öğretmenler günü..vs..
Anneler bizleri bin bir güçlükle dünyaya getiren Kur’an’da onlara üf bile demeyin buyrulduğu mukaddes insanlar..
Bu mukaddes varlıkların yani Annelerimizin gününü kutlamak doğrumu?…

P

Peris

Guest
Bu mukaddes varlıkların yani Annelerimizin gününü kutlamak doğrumu?…

" Anneler günü" Annler için özel oldukları duygularını yaşadıkları gün. Ama gerçi bunu yaşatmak için illa da takvimde o günün gelmesini beklemek ne kadar doğru onu bilemem.Elimizden geldiğince her gün yaşatmaya çalışmalıyız. Kutlanmasında da ben bir sakınca görmüyorum. Yine de bu benim fikrim tabi.

Mücahid

New member
Bu tür günlerin kapitalizmin bir numarası olduğundan hiç bir şüphem yok bu tür günleri alt alta sıralar ve o günlerde yapılan harcamalara bakarsanız çok çarpıcı rakamlar göreceksiniz..Çiceği satan dünyanın bir numaralı çiçekçisi hollanda değilmi....Ama medyanın yönlendirmesi tüm anneleri o gün bi hediye bekleme en azından bir çiçekle hatırlanmalı değilmiydim moduna sokuyor.En doğrusu sevgimizle o günleri gözler hale getirmemek annelerimizi ve eşlerimizi,Dua ile

mhmt

New member
Pek sevmezdim ama lisedeki Din Kültürü dersi hocamız bugünler için şöyle derdi: "Anne ve Babaya verilecek en güzel hediye, çocuğunun namaz kıldığı görmesi, iyi ahlak sahibi olduğu bilmesidir." Bu sayede hergün hediye verilmiş oluyor.

Hayırlısı..

selametle..

Üst Alt