Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Amerika Kuran-ı Kerim'e Saldırıyor

ebu_ubeyde

New member
Amerika azgınlığını şeytanın dahi cesaret edemediği yeni bir fitne ile yaymaya çalışmaktadır. Rabbimize hamd olsun ki bize bunu gösterdi Rabbimiz'in sözü olan bu güne kadar değişmeyen ve kıyamete kadar değişmeyecek olan Kuran-ı Kerim'e aynı Kabe'yi yıkmaya gelen Ebrehe ordusu cesareti ile saldırmakta.

Onlarla savaşın ki Allah, sizin ellerinizle onların cezasını versin ve onları rezil ve rüsvay etsin, yardımıyla sizi onlara muzaffer kılsın. Ve mümin bir kavmin yüreklerini ferahlandırsın. (tevbe-14)

Mumin kullarını küfür toplulukları ile imtihan eden Rabbimizden bu fitne karşısında bize yardım etmesini, Ebrehe ordusunu yenmiş ekin yaprağına çeviren Ebabil kuşları misali bizlere Amerkaya karşı
yardım etmesi için dua ediyoruz.​

Kuveytte Amerikalı "Omega" ve "Wine Press" adlı iki sponsor firmanın "The True Furgan" (Doğru Kuran) ve "The 21st Century Quran" (21.Yüzyil Kur'ani) adı altında 366 sayfa ve 77 sureden oluşan, arapça ve ingilizce olarak basılan, surelerin başında Bismillah yerine Hiristiyanlik'ta bilinen 3 ruhu anlatan uzun bir çeviri ile baslamaktadir.

Bu kitap Kuveyt'te bulunan özel İngilizce okullarında çocuklara okutulmaktadir.

Bu sözde Kur'an da İslami inançlari zedeleyen bir çok bölüm bulunmaktadir.

-Bir ayetinde, 1 den fazla kadin ile evlenmenin zina olduğu. (evlilik dişı cinsel ilişki olarak kabul edildiği)
-Boşanmanın kesinlikle kabul edilmediği.
-Vasiyetlerin
(vefat edenin ardında bırakılan vasiyetin dağıtımı hakkında) yeni bir sistem şeklinde dağıtılmaya çalıştığı anlatilmaktadir.
-Cihad'ın Haram olduğu.
-Allah'a karşı düşünülemeycek eksik sıfatlar adledilmekte.

Bizlere Hidayet veren, Müslüman kullarına karşı rahmet sahibi, kafir kullarına karşı Kahhar olan Rabbimiz, bizler senin düşmanlarını düşman eyledik, onları dost edinenleride düşman eyledik, sen her şeye şahitsin ki küfrün her türlüsüne bayraktarlık yapan bu topluluğun yaptığından razı değiliz onlara karşı bize yardım et onlara karşı savaşan Mücahid kardeşlerimize yardım et.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bilmekte fayda var. Allah razı olsun.

Dualara amin.

Kimsenin gücü, O'nun bir harfinin değişmesine yeter ki?

Kim'in Kur'an ını kime karşı koruyacağız ki?

radikal

New member
Beyhude bir uğraş veriyorlar demek ki. Öyle ya, hükümleri ile beraber mügminlerin kalbine kazınmış bir Kur'an'ı kim nasıl çevirebilecek ki ? Kemik ve deri parçalarına yazılmış halini bile bir nebze dahi olsun değiştirmeye gücü yetmeyenlerin, şimdi kalkıp böyle bir uğraşa girmeleri ahmaklık ile açıklanabilir. Ahmakların da vakiti elbette çoktur. Vakti çok olan da elbette kitap da yazar, şiirde, hikaye de. Okuyucu kitlesi olmadan; ne yazarsa yazsın, kaç yazar ?

Bunların bu tür söylemlerinden korkmak için de cahil olmak gerekir. Neden böyle söyledim; aşağıdaki ayetler açıklar:

"Eğer kulumuza indirdiğimiz (Kur'an)’dan şüphedeyseniz, bu durumda, siz de bunun benzeri bir sûre getirin. Ve eğer doğru sözlüyseniz, Allah'tan başka şahitlerinizi (kendilerine güvendiğiniz yardımcılarınızı) çağırın." (Bakara: 23)

"Ama yapamazsanız (ki; kesin olarak yapamayacaksınız) bu durumda kafirler için hazırlanmış ve yakıtı insanlar ile taşlar olan ateşten sakının." (Bakara : 24)

En akıllı olanları amerikada başkan oluyor. son başkanın da QI düzeyi 80 filan diye hatırlıyorum. Yani bu kadar düşük bir zeka sahiblerinin, bırakın Kur'an'ı değiştirmeyi, bir esresi için bile kalem kıvıramaz.

Üst Alt