Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Altı günde gökleri ve yerleri yarattı...ayeti ile

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Üstadın ise;” .... insan dünyası ve hayvan alemi altı günde yaşayacağına işaret ...” demesi nasıl anlaşılıyor?
Söz konusu Ayet-i Kerime bu dünyanın hikmet alemi oluğunu, mahlukatın birden değil tedricen, yani kademeli olarak, safha safha yaratıldığını ders vermekte ve göklerle yerin de altı devrede yaratıldığını ifade etmektedir. Şu anda altıncı devrenin içinde bulunuyoruz.

Bu devrenin tamamlanmasıyla kıyamet kopacak, bütün kainatın gibi insanlar ve hayvanlar alemi de dünya hayatlarını tamamlamış olacaklar. 6 gün tabiri hayvan ve insan alemine göre farklıdır. İnsan için bin yıl, hayvan için 50.000 yıl olduğu burada ifade edilmektedir. Buna göre insan ömrünün 6000 yıl, hayvan ömrünün 300.000 yıl olduğu anlaşılabilir.

tevhid davetcisi

New member
ne anlama geliyor.yani insanligin omru 6000 senemi hayvanlarinda 300 000 sene.senin bilimden haberin yok herhalde.ustadin radyometri dersi almismi acaba.

yýldýz

New member
H.z. Muhammed(s.a.v.) efendimizin ümmeti, diğer ümmetlerin 1000 senede yaptığı ibadetden fazla ibadet yapmış oluyor.

Bu manada bakarsak belki anlaşılabilir. Bizim bir anda aldığımız yolu bir karınca 5-10 dakikada alıyor.

Kıyamet günü kimine, binlerce sene kimine bir farz namaz kılmak kadar kısa gelir. Kıyamet gününün 50 000 sene olduğu söyleniyor.

Doğrusunu Allah Teala bilir.

radikal

New member
ne anlama geliyor.yani insanligin omru 6000 senemi hayvanlarinda 300 000 sene.senin bilimden haberin yok herhalde.ustadin radyometri dersi almismi acaba.

o saatin zamanini yalnizca allah bilir.

Bana bak edepsiz hayadan yoksun garabet!
Bu forumda olmak zorunda, bu bilgileri de yorumlamak zorunda değilsin. Mercimek kadar beyninde sana bu hakkı tanıyor sanma. Git! muvahhid (??? ne demekse ? ) dininin sahiplerine sor bakalım onların beyni basıyormu bu konulara.

tevhid davetcisi

New member
Niye Senin Ilahlarinami Sovdun Tasavvufcu.

Vallahi Sizin Hurafelerinizi Kabul Etmeyecegim.

Bir Tek Allaha Gelinceye Kadar Sizinle Ugrasacagim.

radikal

New member
Niye Senin Ilahlarinami Sovdun Tasavvufcu.

Vallahi Sizin Hurafelerinizi Kabul Etmeyecegim.

Bir Tek Allaha Gelinceye Kadar Sizinle Ugrasacagim.

Sen kimsin ki benim ilah'ıma (cc) haşa! sövebilesin. Bu kadar insanın karşısında sadece zavallıları oynayan figürandan başkası değilsinki. Bütün burada bulunan insanlar senin arif-i billah için yaptığın sövgülere şahit oluyor ve zavallı diyor.

Ha! beni kızdırdığınımı sanıyorsun. Vallahi kızmıyorum. Sana bu konularda cevaplar yazdığım için, bir yerde seni; verdiğim cevaplar neticesinde bir nevi aragazı vererek cehenneme sürüklenmene sebep oluyorum diyerek özümde pişmanlık duyuyorum ki; sen ısrarla devam ediyorsun sövmeye. Ne diyelim; kendi düşen ağlamaz!

Senin ne Said-i Nursi (k.s.) nede Geylani (k.s.) nede diğer alimlere dil uzatmaya gücün yetmez. O'nların Allah'tan (cc) alarak bizlere verdiği ışıklar hüzme hüzme inmeye devam ediyor. Gün geçtikçede çoğalıyor. Ne gam!

tevhid davetcisi

New member
ONLAR DIN BILGINLERINI ALLAHTAN BASKA RAB EDINDILER.

, Hallaç Mansur, Şemsi Tebrizi, Muhiddin İbn Arabi, ve bunların yolunda giden şakşakçılar. Bırakın onlarda sizin gibi birer kuldur KUL.. Rahmana kul olarak gelirler. Herkez. Bu zevat ÖLMÜŞ gitmiş. Zahiren ki küfürlerine bakarsınız, ona göre kafir dersiniz. Zahiren Müslüman tevhid ehl-i olup hiç bir şirkleri olmasaydı "Müslüman" derdik ama Müslüman değiller. DEĞİLLER.

Şimdi hadi onlar ölmüş gitmiş bi kavim, ya hata yapmışlarsa dediğimiz zaman, olsun biz genede onlara uyarız. Hatta onlar cehennemin dibine kadar gitse biz de onları orada bekleriz, diyorsunuz. Demekki siz "din dairenizi" Allah'a ve Rasulünün bize bildirdiğine arz etmiyorsunuz, gidip o müşrik fırkaya kendinizi arz ediyorsunuz. Siz dininizi neden Allah'a arzedip O'na döndüreceğiniz yere; dininizi bu kullara dönderiyorsunuz. Yarın kıyamette boğazına pırangalar geçirilip kalbine ateş tırmanırsa o zaman bas bas bağırısın orda bu kafirlerde yanında biz dünyada size tabi idik hatta bakın ben sizin hatırınıza dünyada iktibas forumda yemin bile ettim. noldu şimdi bizi kurtarabilicekmisiniz? Dediğin de onlar zaten bizim bir gücümüz yok yanımızda sizi kurtaracak bir kuvvetimizde yok çünki bizde burdayız, biz sizi sadece davet ettik siz de icabet ettiniz.....

Diye demeden önce, bu sahneleri bu dünyadayken gözünün önünde canlandır ve bir an evvel tevbe et Allah'a. Yoksa daha önce uyarılmışlar olarak aşağıdaki ayetin içindeki müşrikler olmayasınız;

"Onlar bir kötülük yaptıkları zaman: "Babalarımızı bu yolda bulduk. Allah da bize bunu emretti" derler. De ki: Allah kötülüğü emretmez. Allah'a karşı bilmediğiniz şeyleri mi söylüyorsunuz? [Araf: 28]

"Dediler ki: Ey Sâlih! Sen bundan önce içimizde ümit beslenen birisiydin. (Şimdi) babalarımızın taptıklarına tapmaktan bizi engelliyor musun? Doğrusu biz, bizi kendisine (kulluğa) çağırdığın şeyden ciddi bir şüphe içindeyiz." [HUD: 62]

İşte bunları size açıklayalım ki daha sonra bizim bundan haberimiz yoktu, DEMEYESİNİZ

radikal

New member
Yahu; gidiyorsun, geliyorsun, bir yerlerden bir şeyler kapıp geliyorsun, yazıyorsun, tekrar gidiyorsun. Sen yerinde durmazmısın arkadaş. Bir soru sorduk hala cevap vereceksin, yoruldum valla. Şaşkın tavuk gibi nereye yumurtlayacağın belli olmuyor:rolleyes: Çağır mürşitlerini alimlerini gelsinler sen gide gele telef oldun vallahi. Ne söyleyeceklerse gelsinler burada söylesinler seni yormasınlar. Ha! gelirkende iki çay söyle, demli olsun!

(düzeltme yaptım mecbur) Gerçi senin elinden çayda içilmez şimdi; kesin zulmet bulaşır bana da aman neme lazım kalsın!

mhmt

New member
@tevhid davetçisi
1) kafir dediklerinin kafir olduğunu nerden biliyorsun...
2) şöyle uçtu böyle kaçtı diyebilirler sonradan gelenler..bu o zatı kötü, kafir edermi? yada bu hakkı sana verir mi?
3) ayrıca uyarıyorum diyorsun..öncelikle şunu bilki, bu yöntemle bi halt olmaz..yanlış gördüğün kişileri o yanlışın içinde daha da boğulamalarına sebep olrsun..
4) ve uyardığın kişilere gelince..verdiğin ayetleri nasıl onlara ithaf edersin..
doğrudan yada dolaylı bu kişilere de kafir demiş oluyorsun..
yöntemine gelince...peygamber efendimizin böyle bi yöntemini hiç okudunmu??

zaten sıkıntı genelde sonradan gelenlerdedir..değerli kişileri uçura uçura millete düşman ederler..mileetin gözündeki değerlerinin düşmesine de seep olurlar...
en iyisini sonunda şöyle demek:: allahüaglem..
selametle..

Üst Alt