Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah'tan istemek

ogrenci007

New member
Merhabalar, Allah'tan bir şeyi çok ama çok istersek ve samimi bir şekilde istiyorsak isteğimiz kabul olur mu? Teşekkürler.

sýyah_

New member
ALLAH istediğini istediğine verir istediğinden de istediğini geri alır, ALLAH'ın kime ne vereceğini onun nasıl davranacağını kimse belirtemez. Ancak, ALLAH "Benden isteyiniz" diyerek biz kullarına aciz olduğumuzu hatırlamamızı, ALLAH'ın yardımına her an mutlak ihtiyacımız olduğunu bilmemizi istiyor. ALLAH eğer bizi uzayın bir boşluğuna bırakıverse hiçbir şey olmadan yaşamaya kalksak sonsuz ömür bile verilse ne kadar zor bir durumda kalırız. ALLAH'tan istenecekse hem rahat ve huzurlu zamanlarda da ALLAH'tan istenmelidir hemde sıkıntılı zamanlarda ALLAH'tan istenmelidir. Şimdi bu forumda biz size desek evet ne estersen iste ALLAH sana verecek sonra siz ALLAH'tan herhangi bir şey isteseniz ve hatta bu müslümanların yararına birşey bile olsa ve isteğiniz üzere ALLAH size isteğinizi (duanızı) kabul etmediği zaman o zaman bizim bu yazdıklarımızın bir anlamı olmaz. Konu itibariyle herkezin içini düşüncesini kişinin kendisinden bile daha fazlasını ALLAH bilir. ALLAH kuran-ı kerimde "ALLAH yarattığını bilmezmi" diye belirtmektedir. Bu dünya imtihan dünyasıdır, ALLAH bazı kullarına sağlık bile vermez, ama vermediğinden de sorumlu tutmaz. Ben kendimden örnek veriyorum. Ben ALLAH'tan isterken kendimin aciz ve ALLAH'a muhtaç bir kul olduğumu belirtip istiyorum, aynı sahabe Hasan'a verdiğin gibi banada ver diye istiyorum (Sahabe Hasan’a Peygamberimiz sormuştur, “gözün kör gözünümü iyiyeştireceyim veya diğer ikinci bir şık sormuş”, “Sahabe Hasan ALLAH’ın gücü herşeye yeter ALLAH hem gözümü iyi etsin hem diğerini istemiş ve hem gözü iyleşmiştir hemde diğer peygümberimizin ne vermeyi vaad ettiyse onada kavuşmuştur. Salati tefriciye duasını 4444 kere eşimle paylaşıp okuyup dumazın arkasından ALLAH'tan istiyoruz, ALLAH'a zikir yapıp sonunda ağlaya ağlaya yalvararak ALLAH'tan istiyorum. Müminin mümine olan duası kabul olur diye arkadaşlarımın devamlı gönlünü alıp "ALLAH razı olsun" denilince tarafıma hemen kalbimden ALLAH'a yönelip bak sen şahitsin, ALLAH'ım sende bana yardım et diyorum. İnsanlarla iyi geçinip her zaman helalleşiyorum. ALLAH'tan hayırlısıysa ver deme, ALLAH büyüktür herşeye gücü yeter o zaman sende isteklerinde sınır tanıma ALLAH'tan en güzel olanı ve en zor olanı iste. Sende ALLAH'a en güzel kul olmak yolundan çıkma. Eğer yediğin ekmekte haram varsa duan büyük bir ihtimal kabul olmaz. Benim aklıma bu kadar geldi şimdilik, bu yukarıda belirttiğimi hususlar çevçevesinde ALLAH'tan ben istiyorum. Elhamdülillah bereket ve bolluk içerisindeyim ALLAH'a çok şükür. ALLAH'a verdiklerinden bütün bağışladıklarından aldığım nefes sayısınca, kalbimin atış sayısınca, gözümü kırpış sayısınca, vücudumdaki tüm canlı hücre sayısınca şükürler olsun Elhamdülillah.

Üst Alt