Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah'ım! İçime yerleştirdiğin nefsimi bana düşman olarak musallat ettin

• Konbuyu başlatan beyaz_ýþýk
  • Başlangıç tarihi
B

beyaz_ýþýk

Guest
ÖMER BİN ABDÜLAZİZ'İN DUALARI
"Allah'ım! Beni yarattın, bana emrettin, beni yasakladıklarından nehyettin ve bana emrettiklerinin sevabına teşvik ettin, nehyettiklerinin de azabıyla beni korkuttun.
Allah'ım! İçime yerleştirdiğin nefsimi bana düşman olarak musallat ettin. Bu düşmanım kan damarlarıma girdi. Bir kötülük yapmak istersem bana cesaret verir, sana itaat etmeye kalktığımda beni vazgeçirmeye çalışır. Ben uykuya dalsam bile o asla uyumaz. Ben unutsam bile o unutmadan beni şehvetlere sürükler, beni haramlara teşvik eder. Beni bundan kurtarmazsan, olur ki bir gün ayağımı kaydırır.
Allah'ım! Gücün ve kuvvetinle onun benim üzerimdeki, hükümdarlığını söndür ve onu kahret. Ta ki, seni açıkça anabileyim de, onu mağlup edeyim. Senin gücün ve kudretinden başka güç ve kuvvet yoktur.
Allah'ım! Bana ahirette senin rahmetinden uzaklaştıracak bir dünya nimeti verme.
Allah'ım! Beni affet. Bana, sana itaat etmek için yöneldiğim hedefleri, beni senden uzaklaştıracak arzulardan daha tatlı göster.
Allah'ım hakkındaki zannımı güzelleştirdim, bana sevabını güzelleştir ve benden esirgeme.
Allah'ım! Bana, beni dünya fitnelerinden koruyacak ve başkalarına muhtaç bırakmayacak dünyevi imkânlar ver. Bunu da bana dünyadaki hayırlara ulaştıracak bir vasıfta kıl. Senin gücün ve kudretinden başka güç ve kuvvet yoktur.
Allah'ım! Bana, senin verdiğin kaza ve kadere tahammül gücü ver. Senin benim için takdir ettiklerinin hayırlı olmasını nasip et. Ta ki senin geciktirdiklerinin vukuu bulmasını şiddetle isteyen ve meydana getirdiklerinde gecikmesini temenni eden olmayayım.
Allah'ım! Rahat yaşayabilmek için bana sıhhat ve afiyet ver ve günahlar bana zarar vermeden dünya hayatımı sona erdir.
Ey Rahman ve Rahim olan Rabbim! Cennet hariç, karşılaşacağım her hususu bana daha evvel rahmetinle bildir."

lotus

New member
Allah razı olsun kardeşim.

Üst Alt