Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah Rızası Için Tefriciye

kanayan gül

New member
Esselamu aleykum verahmatullahü veberakatüh kardeşlerim.sizden bişey rica etcem inş.benim olmasını çok istediğim bir şey var ama gelin görünkü 2 senedir istememe rağmen olmadı.belki dualarım yetersiz kaldı belki bişeyler yapmam gerekti onu Allahü teala bilir.ALLAHTAN herşeyin hayırlısını istiyorum ve bu istediğim de benim için hayırlıysa eğer olmasını çok istiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim kardeşlerim.ben bunun için 4444 dea selatü tefriciyyenin okunması gerektiğini öğrendim eğer bana yardım edecek çıkarsa ALLAH razı olsun diorum ve bana okuyan arkadaşımında ne dileği varsa ALLAH da onunkini kabul etsin diyorum.okuyanda okumayanda saolsun tüm ümmedi muhammede selam olsun diyorum..

asel

New member
50 tefriciye aldım inşaallah

kanayan gül

New member
Almış olduğum 100 adet tefriciye okundu.

100 adet daha okuyucağım inşallah

ALLAH razı olsun kardeşim sizinde çok istediğiniz şey hayırlıysa olur inş.dua edebiliorum ancak size.çok saolun..

geriye 3594 adet kaldı.ALLAHIN izniyle tamamlanır inş.

asel

New member
ne zamana kadar okunması gerekiyor kardeşim belli süresi varmı

joseph105

New member
tefriciyye ne ?
bilsem bende okurdum uzun değilse ama bilmiyom :(
bide okuyunca ne oluyo ? dua mı kabul olunuyo ?

asel

New member
Salat-ı tefriciyye duası şudur:

"Allahumme salli salaten kamileten ve sellim selamen tammen ala seyyidina Muhammedinillezi tanhallu bihi'l-ukadu ve tenfericu bihi'l-kurebu ve tukda bihi'l-havaicu ve tunalu bihirregaibu ve husnu'l-havatimi ve yusteka'l-gamamu bivechi-hi'l-keriymi ve ala alihi ve sahbihi fiy kulli lemhatin ve nefesin biadedi kulli ma'lumin lek."

Manası şudur:

"Kendisiyle düğümlerin çözüldüğü, sıkıntıların açılıp zâil olduğu, ihtiyaçların yerine getirildiği, arzu, istek ve güzel neticelere ulaşıldığı, kerim yüzü suyu hürmetine yağmur istendiği Efendimiz Muhammed'e, Onun âl ve ashabına her göz açıp kapama, her nefes alıp verme, Sana malum her şey sayısınca kâmil salât ve eksiksiz selâm et Allah’ım."

İmamı Kurtubî Hazretleri bu dua hakkında şöyle demiştir:
"Bir kimse, çok önemli bir işinin veya önemli bir dileğinin gerçekleşmesini, ya da üzerinde devam edip duran büyük bir belanın üzerinden çekilip gitmesi (kalkması) için, "Salât-ı Tefriciye"yi 4444 defa okuyup, bu mübârek Salâtü Selâm ile Yüce Peygamberimizi vesile edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Yüce Allah, o kulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir kapı açar, hayırlı bir sebep yaratır ve ona muradını verir ."

Daha birçok ulema kitaplarında bu dua üzerinde önemle durmuşlardır.
Bu dua şöyle okunur:

Başlamadan evvel samimi bir şekilde bir tespih miktarı istiğfar edilmelidir. Abdestli olunması şart değilse de edep için daha uygundur. Ayrıca yüzün kıbleye dönük olması, zihnin meşgul olmaması için gözlerin kapatılması daha doğrudur.
Sonra ne niyetle okunuyor ise, kalben ona niyet edilir. Euzu besleme çekilerek dua okunmaya başlanır.
Belli sayılara riayet ederek duaların okunması kişileri disipline etmek içindir. Ayrıca nasıl bir kapının kilidi, kasanın şifresi varsa bu mükemmel sonuca ulaşabilmek için sözü edilen sayıların kilit, şifre vazifesi göreceği ümit edilmektedir. Unutmayalım ki namazlarda tesbihatımızı belli sayılarla yapmaktayız.

Bu duaların bir defada okunması şart değildir. Gücü yetmeyen bir kimse başka kimselere de okutturabilir.

kanayan gül

New member
ALLAH razı olsun asel kardeşim açıklaman içinde bulunduğun destek içinde.
1000 tefriciyyde sayenizde alındı.hayırlı işlerde hep vesile olursunuz ve herzaman size bi vesile olan çıkar inş.

geriye kalan: 2594

joseph105

New member
bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim ama gerçek mi yani demek istediğim ne tür şeyler kabul olunuyo şimdi 4444 defa okuyup ermenistan yok olsun desem olmaz haliyle neler oluyo bi kesinliği yok sonuçta değil mi

asel

New member
joseph105 kardeşim duanın vakti saati gelmişse rabbim her türlü duayı kabul eder inşaallah sen yeterki kalpten iste okunan tefriciyelerin kesin olmayacağını nerden biliyorsun rabbim dilerse olur inşaallah

bu başlık kanayan gül kardeşimiz temiz niyetinle açmış olduğu başlık duaya ihtiyacı var rabbim inşaallah kabul eder

kanayan gül

New member
inş.kardeşim duaya herkesin ihtiyacı olduğu kadar benimde ihtiyacım var ve tefriciyye okumak isteyen kardeşlerimdende allah razı olsun diorum.
eğer bana yardım etmek isteyen arkdaşlar çıkarsa sevinirim inş.

joseph105

New member
joseph105 kardeşim duanın vakti saati gelmişse rabbim her türlü duayı kabul eder inşaallah sen yeterki kalpten iste okunan tefriciyelerin kesin olmayacağını nerden biliyorsun rabbim dilerse olur inşaallah

bu başlık kanayan gül kardeşimiz temiz niyetinle açmış olduğu başlık duaya ihtiyacı var rabbim inşaallah kabul eder
hayır hayır sen beni yanlış anladın ben kesinlikle kabul olmuyor demedim kesinlikle kabul oluyor mu dedim:)
aslını söylemek gerekirse ramazn ayı boyunca iftarda hep dua ettim bişey için, olmadı, o günden beri de duaya olan inancım kalmadı ama inşallah kanayan gül isteğine en hayırlı vakitde ulaşır

bekir

sadece bir kul
Yönetici
hayır hayır sen beni yanlış anladın ben kesinlikle kabul olmuyor demedim kesinlikle kabul oluyor mu dedim:)
aslını söylemek gerekirse ramazn ayı boyunca iftarda hep dua ettim bişey için, olmadı, o günden beri de duaya olan inancım kalmadı ama inşallah kanayan gül isteğine en hayırlı vakitde ulaşır

İsra 11
İnsan hayrı istediği kadar şerri de ister. İnsan pek
acelecidir!

Embiya 37
İnsan,
aceleci yaratılmıştır. Size âyetlerimi göstereceğim; benden acele istemeyin.

joseph105

New member
İsra 11
İnsan hayrı istediği kadar şerri de ister. İnsan pek
acelecidir!

Embiya 37
İnsan,
aceleci yaratılmıştır. Size âyetlerimi göstereceğim; benden acele istemeyin.
mutlaka öyledir şüphem yok ama kabul olan dularımdanda hakkımda kötü olanları oldu, o zaman onlar neden kabul oldu

Z

zemahseri

Guest
mutlaka öyledir şüphem yok ama kabul olan dularımdanda hakkımda kötü olanları oldu, o zaman onlar neden kabul oldu
siz olmasını rahmandan temenni ettiğiniz için oldu halbuki hayr olanı niyaz etmek gerek Saygıdeğer Bekir isra 11 de ifade etmiş sorunuzun cevabı açıktır muhakkak bizim için hayr olanı Allah cc bilir ...Israrla niyazda bulunmak yerine hayr olanı murad etmek en hasen olandır itikatta hayr ve şer konusunda ki kaderle kısmen bağlantılı şöyle denilir kul bir şeyi istediğinde yahut olmasını murat ettiğinde o murat edilen, niyaz edilen şey hayr ise rahmanda tabiri caizse mutlulukla o duaya o murada icabet eder lakin şer ise rahman o işi arzu etmesede kulun cüzi iradesinin temennisi sonucu o murada şer dahi olsa icabet eder asl imtehan burada başlar... Bakara 216 (Sizin hayr zannettiklerinizde şer sizin şer zannettiklerinizde nice hayırlar vardır ) denilir konuyu özetlemek için son derece aleni bir ayet umuyorum anlaşılır olmuştur ..hayr ile...

kanayan gül

New member
s.a kardeşler ben bir sayfa açmıştım ama konu çok değişmiş.
salatı tefriciyye okuyabilecek arkadaşlar varsa aranızda yardım ederseniz sevinirim

geriye 2494 kaldı...

kanayan gül

New member
s.a kardeşlerim tefriciyye okuyabilecek varsa allah rizası için sayımı tamamlamama yardım edermisinz

Üst Alt