Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah icin is yapana gucumuz yetmez

gulya

New member
beni_israilde bi abid yasiyormus.ona :"filan yerde agactan yapilmis bi büt var, bazi insanlar ona Allah diye ibadet ediyorlar" demisler.abid sinirlendi ve ayaga kalkti.baltani omuzuna alib o bütü kirmaya gitti.seytan yasli adam kiligina girib onun karsisina gecti ve dedi:
nereye gidiyorsun?
abid boyle cvp verdi:
o bütü kirarak insanlarin Allaha ibadet etmesini saglamaya gidiyorum
seytan dedi:
git ibadetini yap.bu senin icin daha iyi olur
abid dedi:
hayir butu kirmak daha onemli benim icin
seytan dedi:
buna izn vermem
abid ve seytan kavga etmeye basladilar.abid seytani yere dogru itti ve goğsunde oturdu.seytan konusmak icin izn istedi ve abid izn verdi.seytan dedi:
ey abid Allahin peygamberleri vardir.eger Allah butleri kirmayi dilerse peygamberlere emir verirdi.sen bu islerle vazifelendirilmedin.bunu yapma!
abid: hayir mutlaka yapmaliyim dedi
seytanla abid yeniden kavga etmeye basladilar.abid tekrar seytani yere itti.seytan: izn ver birsey daha soleyim
abid izn verdi ve seytan soze basladi:
sen yoksul bi bendesin.senin kendi gecim ihtiyaclarini zaten baskalari oduyor.senin kendine ait bir isinin olmasi o butu kirmaktan daha iyidir.gel vaz gec o butu kirmaktan ve ben her gun senin yastiginin altina 2 tane altin koyarim.abid dusunur ve boyle der:
dogru soluyorsun.altinin birini sadaka olarak veririm, digeriylede kendi isimi kurarim.butu kirmaktan daha iyidir.ben butu kirmakla gorevlendirilmedim.bunu yapacak peygamberler var.
boylece abid yolundan geri doner.ertesi gun abid yastiginin altinda iki tane altin gorur ve alir.ertesi gun yine ayni sey olur.kendi kendine der"iyiki o butu kirmamisim"ucuncu gun yastiginin altinda hic bir sey gormez.bu sefer cok kizar ve baltasini alir ve yola cikar. bu seferde seytanla karsilasir.seytan sorar nereye gidiyorsun diye.o butu kirmaya gidiyorum der abid.seytan der: yalan konusuyorsun.sana yemin ederimki o butu kiramazsin.tekrar kavga etmeye baslarlar.bu sefer seytan abidi yener.abid seytanin elinde titriyordu.seytan abide dedi: geri don abid.yoksa kafani keserim.abid isin ciddiyetini gorur ve varesiz halde soler: tamam geri doneceyim, fakat birinci ve ikinci kez ben seni yenmistim.simdi ise sen beni yeniyorsun.bunun sebebi nedir? seytan cevap verir:
o zaman sen Allah icin kizmistin.bense sana yenilmistim.cunki Allah icin is yapanlara gucumuz yetmez bizim.simdi ise kendin ve dunya mali icin kizginsin.kendi dusleri ve nefsine yenilen bizide yenemez

yolcu

New member
Allah razı olsun gulya kardeşim,
Kovulmuş ve taşlanmış şeytanın şerrinden Allah'a sığınırım. duası ile

Rahmet4

New member
Allah razi olsun kardes güzel paylasimdi

Mücahid

New member
Yapılan Allah için yapıldığı zaman hiç kimsenin dahli mümkün değildir inşallah bizlerde bunu idrak edenlerden oluruz.Allah razı olsun kardeşim

gulya

New member
amin kardeslerim cumlemizden razi olsun insallah

Üst Alt