Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

allah diyen horoz

S

seha

Guest
Sayın Mistik Cadı; tahmin ediyorum alay ediyorsun. Ama; yinede cevap veriyorum.
Bu ses montaj dahi olsa aşağıdaki ayetler, bunun o horoz ve tüm horozlar, hatta mahlukat için doğru olduğunun işareti ve delilidir.
Eğer gerçekten merak edici isen sana yer ve gökte her şeyin Allah'ı zikrettiğini ıspatlayabilirim.
işte o zikirlere işaret eden ayetlerden bazıları;

Göklerde ne varsa ve yerde ne varsa Allah için tesbihte bulunmuştur. ve o üstündür,hikmet sahibidir.(Saf Suresi:1)

Göklerde ne varsa ve yerde ne varsa Allah için tesbihte bulunmaktadır. ve o hakkı ile galiptir,hikmet sahibidir. (Haşr Suresi :1)

Göklerde ne varsa ve yerde ne varsa Allah için tesbih etmektedir. (Hadid Suresi:1)

Enver Ýstek

metin mete

mistik_cadi

New member
buraya yazmamın sebebi alay yada inanmak için sebep değil, bu konuda sizlerin görüşlerinizi almak ilk iletimde de belirttiğim gibi. lütfen, kişisel eleştiriler yerine konuyu eleştirin.
saygılarımla...

Z

zeynep_hearty

Guest
mıstık cadı arkadaşımın niyeti gayyet masumhanedir bu şekilde ifadeler kullanarak insanları temsil ettiğiniz dinden uzaklaştırır ve o dinin hakkına tecavüz etmiş oluruz sizden ricam metin ve seha yaklaşımlarınızda önyargıyı kaldırıp güşünmeniz belki söylediğim gibi değildir fakat benimki sadece bi temenniden ibaret mistik cadı sizde teş.. ediyorum bizimle paylaştığınız için çünkü bazen göz görmek ister olaki biri için kurtuluş vesilesi olur inşallah sevgiler selam ve dua ile...

isimsiz

New member
metin mete' Alıntı:
Inanmadigin bir sey hakkinda bu kadar israr etmeyin sebebi ne?Acaba inanmak icin bir sebebmi ariyorsun.
inanmak için neyin sebeb olacağını bilemeyiz kardeş...
elimizden geldiğince izah edebiliyorsak ederiz yoksa susarız....
arkadaşımız bir araştırma içinde ben biliyorum.....
eleştirmek için değil izah aradığı için araştıryor...

yanılıyormuyum mıstıkcadı..

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
mistik_cadi' Alıntı:
buraya yazmamın sebebi alay yada inanmak için sebep değil, bu konuda sizlerin görüşlerinizi almak ilk iletimde de belirttiğim gibi. lütfen, kişisel eleştiriler yerine konuyu eleştirin.
saygılarımla...
bu konuda mistik cadını samimiyet içinde yazdığını düşünüyorum mesajı çünkü mesaj art niyet içermeyen bir yazı ve sade bir mesaj olduğu için ilk önce mistik cadıya teşekkür ediyorum , madem merak etmiş bizlerde cevaben Rabbimizin bize bildirdiğini söyliyebiliriz,

Saf Suresi:1.ayet;
Göklerde ne varsa ve yerde ne varsa Allah için tesbihte bulunmuştur. ve o üstündür,hikmet sahibidir.

mahluklar programlanmış bir şekilde Allah ı tespih eder, bu olayda bunlardan biridir, internette bir çok olay sabit tir, mesela Allah diyen aslan, gibi bir çok olay meydana gelmiş..nette bulunabilir hepsi..

imran268

New member
mistik_cadi' Alıntı:
http://www.siyahnur.com/index.php?option=com_content&task=view&id=534&Itemid=115

nette dolaşırken karşıma çıktı, merak ettim müslüman arkadaşların yorumu ne bu konuda...

evet bunu daha öncede dinlemiştim. eğer inanmaya niyetliysen.iş te sana sebep. biraz daha düşün. gerçi umut yok ama....
mevlananın dediği gibi. ne olursan ol gel...hem ben bunun daha önce bi yerde gördüm. sadece ses var. internet ve biligisayarda kolaylıkla hapılabilir. ama türkiye ve kırgız diyarında önemli gazete ve sitelerde yayyınlandığına göre muhakka olmuş bişey. dediğim gibi ben bir çok olağan dışı şeye inanırım. bunada inanıyorum. çünü kaynak sağlam. neyse

kalın sağlıcakla 268

Wallken

New member
anneannemin bir lafı var;

"Tavuk bile su içip allahına bakıyor"

cüneyt

New member
Wallken' Alıntı:
anneannemin bir lafı var;

"Tavuk bile su içip allahına bakıyor"

Kardeşim bu laf çok hoşuma gitti daha önce duymamıştım allah razı olsun.

Üst Alt