Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah aşkına yardım edin.

Ozarslan

New member
Sevgili dostlarım gece yattığımda Allah (cc='ün varlığını kabul ediyorum ama sürekli nefsim beni dürtüyor Allah (cc) bir yanlış yapmaktan dinden çıkmaktan çok korkuyorum ama nefsim beni bi türlü rahat bırakmıyor sürekli aklımı çeliyor sürekli evrimi aklıma sokuyor ne olur ne olur yardım edin Allah aşkına çok korkuyorum bana yardım edin bişeyler önerin bişeyler yazın ama ne olur yardım edin çok korkuyorum.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Sevgili dostlarım gece yattığımda Allah (cc='ün varlığını kabul ediyorum ama sürekli nefsim beni dürtüyor Allah (cc) bir yanlış yapmaktan dinden çıkmaktan çok korkuyorum ama nefsim beni bi türlü rahat bırakmıyor sürekli aklımı çeliyor sürekli evrimi aklıma sokuyor ne olur ne olur yardım edin Allah aşkına çok korkuyorum bana yardım edin bişeyler önerin bişeyler yazın ama ne olur yardım edin çok korkuyorum.

Bize "evrim"i anlatabilirmisiniz acaba, anlayalım bizde, neymiş o ve neden sizi rahatsız ediyor...

Ozarslan

New member
Hocam biliyorum tamamen bir saçmalık ama yinede nefsim beni şirke sürüklüyor ben sizden bana yardım etmenizi istiyorum.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Değerli dostum, biliyorsanız İhlas, Felak ve Nas surelerini kendinize çokca okuyun, bilmiyorsanız ezber edin, kısa surelerdir.

Evrim Teorisinin safsata olduğunu artık yedi düvel öğrendi, siz de olmayan, olamayacak olan bu konu hakkında vesvese etmeyin.

Allah'ı (cc) çokca tefekkür edin. O'nun (cc) yarattıklarını düşünerek O'nu tefekkür edin.

Kur'an okuyun. Kur'an meali okuyarak O'nun (cc) sözlerinin anlamı ile muhatap olun.

Kurtulursunuz inşaallah bu vehim ve vesveselerden.

Selim

New member
Evrimle ilgili hiçbir yazıyı okumayın ve bu saçmalığı destekleyen kimseyle görüşmeyin. Bu şekilde yapmanız karışan kafanızın daha çok karışmasına, vesvese gelen kabinize daha çok vesvese gelmesine sebep olur.

Hz.Ömer (r.a.) buyurdu ki; Ya Rasulullah şu Tevrat'ta ne acayip bilgiler var. Rasulullah (s.a.v.)'da o kadar çok sinirlendi ki iki kaşının arasındaki damar şişti kabardı da, Allah'ın kitabı Kur'an sana yeter Ya Ömer! demişti.
İşte aynı mesele sizin içinde geçerli, Allah (c.c.)'ın kitabı Hazreti Kur'an yeter. Lakin Kuran-ı Kerim'i sadece mealini değil Ehli sünnet hocalarımızın tefsirleriyle beraber okuyun, tavsiye edebileceğim Ruhul Furkan tefsiri var.

sumisali

New member
Vesvese şeytanın telkinleri sonucunda kişinin zihninde oluşan boş şüphe ve kuruntulardır. Vesvese kişinin doğru karar almasını engeller. Onu şüpheye düşürüp oyalar, kararsızlığa sürükler, içini sıkar, anlamsız korkulara sebep olur, aklını ve düşünebilme yeteneğini bozar, kendine olan güvenini kaybettirir. Kişi endişeli, kararsız, ürkek, ümitsiz, karamsar bir ruh haline bürünür. Vesvese ve beraberinde gelen psikolojik sorunlar doğurur Şeytanın amacı insanlara boş kuruntular fısıldayarak onları Kuran ahlakından uzaklaştırmak, Allah’ın kudretinden habersiz, Allah’ı gereği gibi takdir edemeyen insanlar haline getirmektir.
Vesvese, şeytanın insanı boşşeylerle uğraştırmak, asıl düşünmesi gereken önemli konulardan uzaklaştırmak için fısıldadığı sözler, yanıltmalar, kalbe verdiği kuşkular, boşkuruntular ve huzursuzluk verici düşüncelerdir. Şeytanın bu yönü Kuran'da şöyle bildirilir:
De ki: İnsanların Rabbine sığınırım. İnsanların malikine, İnsanların (gerçek) İlahına; 'Sinsice, kalplere vesvese ve şüphe düşürüp duran' vesvesecinin şerrinden. Ki o, insanların göğüslerine vesvese verir (içlerine kuşku, kuruntu fısıldar). (Nas Suresi, 1-5)
Allah'ın Kuran'da bildirdiği gibi şeytanın hileli düzeni çok zayıftır. (Nisa Suresi, 76) İman edenler ve Rabbimiz'e tevekkül edenler üzerinde bir etkisi yoktur. Allah müminlere kendilerine bir vesvese geldiği zaman ne yapmaları ve bu vesveseden nasıl kurtulmaları gerektiğini Kuran'da bildirmiştir. Kuran'a tabi olan müminler kendilerine bir vesvese geldiği zaman hemen şeytandan Allah'a sığınırlar. Kısa süre içinde akıllarından geçen düşüncenin şeytana ait bir vesvese olduğunu anlarlar. Hiçbir kuruntuya, ya da sıkıntıya kapılmadan, Allah'ı zikreder ve şeytanın bu pisliğinden kurtulurlar
Eğer sana şeytandan yana bir kışkırtma (vesvese ) gelirse, hemen Allah'a sığın. Çünkü O, işitendir, bilendir. (Allah'tan) Sakınanlara şeytandan bir vesvese eriştiğinde (önce) iyice düşünürler (Allah'ı zikredip-anarlar), sonra hemen bakarsın ki görüp bilmişlerdir... (Araf Suresi, 200-201)
Size Allah'tan bir nur ve apaçık bir Kitap geldi. Allah, rızasına uyanları bununla kurtuluşyollarına ulaştırır ve onları kendi izniyle karanlıklardan nura çıkarır. Onları dosdoğru yola yöneltip-iletir. (Maide Suresi, 15-16)

sýyah_

New member
avrupalıların sömürge politikalırının kaynağı kabul edilen çok geniş evrim konusunu açıp, şeytan beni dürtüyor gibi basit bir şekilde konuya giriş yapılması top sizde hadi bakalım ne diyeceksiniz anlamına geliyor. Evrim konusu ile ile ilgili bir sürü yayın var. Bu konuda kitap okuyunuz, Hem fen kitaplarını (evrim teorisini desteklerler) hem dini kitapları (evrim teorisine karşıdır) okuyunuz. Okullarda eskiden benim fen bilgisi öğretmenim bu konu hakkında "benim dersimde böyle, din dersi dersinde öyle demişti. Ama artık bu kadar değil, bu konu hakkında Harun Yahya yayınlarını takip edin. Hepsini boşverin ne var ne yoksa, ben yine size en garanti olan şu tavsiyeyi yapayım; kuranı kerimi en azından mealinden bir kere tamamen okuyunuz. Hayatınızda hiç kitap okumadınızmı sayın Ozarslan Bey, bu kitap ALLAH'ın kitabıdır, ALLAH'ın sözleridir, başka kimsenin sözü yoktur, asla kimse bir değişiklik yapmamıştır, yapamaz, ALLAH tarafından korunduğu bildirilmiştir. Kuranı okuyan ALLAH ile konuşmuş sayılır. Bu nedenlerle kuran-ı kerimi bir kere okuyunuz severek ve isteyerek sonra bir daha şeytanla yan yana geldiğinizde siz onu rahatsız edersiniz. ALLAH'a emanet olunuz.

sýyah_

New member
avrupalıların sömürge politikalırının kaynağı kabul edilen çok geniş evrim konusunu açıp, şeytan beni dürtüyor gibi basit bir şekilde konuya giriş yapılması top sizde hadi bakalım ne diyeceksiniz anlamına geliyor. Evrim konusu ile ile ilgili bir sürü yayın var. Bu konuda kitap okuyunuz, Hem fen kitaplarını (evrim teorisini desteklerler) hem dini kitapları (evrim teorisine karşıdır) okuyunuz. Okullarda eskiden benim fen bilgisi öğretmenim bu konu hakkında "benim dersimde böyle, din dersi dersinde öyle demişti. Ama artık bu kadar değil, bu konu hakkında Harun Yahya yayınlarını takip edin. Hepsini boşverin ne var ne yoksa, ben yine size en garanti olan şu tavsiyeyi yapayım; kuranı kerimi en azından mealinden bir kere tamamen okuyunuz. Hayatınızda hiç kitap okumadınızmı sayın Ozarslan Bey, bu kitap ALLAH'ın kitabıdır, ALLAH'ın sözleridir, başka kimsenin sözü yoktur, asla kimse bir değişiklik yapmamıştır, yapamaz, ALLAH tarafından korunduğu bildirilmiştir. Kuranı okuyan ALLAH ile konuşmuş sayılır. Bu nedenlerle kuran-ı kerimi bir kere okuyunuz severek ve isteyerek sonra bir daha şeytanla yan yana geldiğinizde siz onu rahatsız edersiniz. ALLAH'a emanet olunuz.

Üst Alt