Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Aldanmak,aldatmak veya aldatilmak...

fardipli sinha

New member
Insan sadece fiilenmi aldatir veya aldanir?umutlar vaaderekte insan aldatilirmi, karsidakini yüceltip, erisilmez degerler vermekte bir cesit aldatmamidir?insan en cok sevdigine ne kadar güvenebilir, güven vererekte insan aldanirmi...aldatilir mi?yavas yavas uzaklasmak ama hicte elden cikarmiyormus gibi davranmak. hani hic bitmeyecek ve aslinda devam ediyormuscasina sürdürmek... fedakarlik sevgiye verilen emek,bi göz acip kapamada unutulup gidermi?yasanan hersey kisa süreli bi heyecanin eserimidir?hele ki sevglinin heyecani azalmaya baslamissa, geliyor ardindan saysiz hüsranlar...
seven hayaller kurmaya inanmaya devam eder, hala sevildigini düsünerek herseyden habersiz.
O siralar aslinda, baska birinin kalbine yavas yavas akiyordur sevgili sessiz sakin habersiz....seven hala bekler özler...
Geliyormu yalnizlik bekliyorum seni ayrilik....

Nasilda verilir sözler vaatler, birbiri ardina kurulur hayaller.cok mutlususunuzdur, bu dünya ikiniz icin kurulmustur adeta.Hic kimsecikler yoktur ortada, takiverdikmi at gözlüklerimizi kusurlarda kapanmistir.varsa yoksada asktir artik hersey,yollar beklenir,gözlenir sevgili delicesine özlenir.dedigi kelamdir adeta(hasa),sasilmaz tartilmaz.sevilir delicesine sevgili inanilir... Hic bitmeyecekmis gibi baglanir, kapilirsin askin seline ve sürüklenir gidersin götürdügü yere.
ilk aylar güzeldir sevende sevilende eksiksizdir.ask dolu dizgin,ayrilik adi anilmayan tek gercektir.sevgili güzellesir sevenin gözünde, tanidikca taniyasi gelir sevenin ,özene bözene yaratilmistir adeta.zaman gectikce fedakarlik ask, bi tarafta azalmaya baslamissa terazininde dengesi bozulmaya baslar.yine de icindeki o büyük askla kaybetmemek ugruna elinden geleni yapar seven, özveri gösteren.ask azalmaya sevgili yeni heyecan aramaya baslamissa vay haline, seven,bekleyen emek veren...kus coktan ucmustur yuvadan o büyük ask mi sadece önceki aylarda kalmistir artik.cünkü sevgili skilmistir belli etmesede,yeni arayislarin ne sakincasi olabilir degilmi?sevgili yeni bir kalbin ritmini arttirirken,geride biraktigi kalbinde, ritmide tamiride zor bi hale sokar.cirpinir seven kurtarmak icin, medeniyete birakir sevgili ayriliktaki inceligi.seveni kirmadan yavas yavas, artik yürümedigini böyle gitmeyecegini hissettirerek...uzaklasir uzaklasir uzaklasir ve artik gitmistir bitmistir.sizi delicesine seven sevgili ne kadarda büyük bi askla sevmis, evet gündelik degil ama aylik...aldandin aldatildin hem fiilen hem fikren...aldanmamak aldatilmamak ümidiyle

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bunlar hüzün verir insana. Bunlar verdiği hüzün kadar da terbiye eder nefisleri.
Ve tüm bunlar insana, hayatın iinsan tarafından bilinmeyen milyonlarca inceliklerinin bir hediyesidir, yaşayana da, yaşatana da...

fardipli sinha

New member
hüzün ve terbiye yan yana gelince isler degisiyor tabiki.sevgi yerini, hüzüne biraktiktan sonra yasaniyor aslinda bütün yasanmasi gerekenler.nefis kendi yaginda kavrulmaya basliyor artik.yalnizdir. kavrulurken ya Allah tan gelen hayri tanimaya baslayip nefsin terbiyesine gidiyor yada hüsrani seciyor.

güloo

New member
burada analtıldığı gibi aynı şekilde aldatıldım içimdeki yangın sönmek bilmiyo ben bunları ha etmedim onu gerçekten sevdim değer verdim o ise bana sayısızca ümitler vererk aldattı beni merak ettiğim allah bunların hesabını sorarmı ona

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Biz kıyamet günü için doğru teraziler kurarız; hiçbir kimse hiçbir haksızlığa uğratılmaz. Yapılan amel, bir hardal tanesi ağırlığınca da olsa, onu getirir (tartıya koyarız). Hesap görenler olarak da biz kâfiyiz. Embiya 47

fardipli sinha

New member
yaradanin adaletinden süphe olmaz....incinmemek incitmemekk ...hersey fanii yaradan baki olan.

güloo

New member
bunların hepsini biliyorum ama içimde acayip bi acı var sönmek bilmiyo ne yapacam ben nasıl katlanacam içimde onun allah tarafından cezalandırıldığını gçrme isteği var çok canım yandı umudumu geleceğimi gururumu benden aldı oturup hangi dua yı edeyim bende bu acım dinsin uyuyamıyorum yemek yemiyorum içim acıyo allah rızası için bana yardım edecek var mı

fardipli sinha

New member
kardesim herseyde vardir bir hayir,zaman hepsini unutturacaktir emin ol...sana senden sana Allah ta baska yardimci olacak kimseyi aramanada gerek yok.mumu sen yakmissin söndürmeside sana düsüyor.Allah yardimcin olsun...konunun bu sekilde devam etmesini istememistim ama yapacak bisey yok artik.

Üst Alt