Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Akşam kendini yatağa atıp, ertesi gece kabirde uyananlar!!!

0707ugur

New member
aman Allahim Ben Akşam Işten Gelip Yorgun Yatmıştım Buraya Nerden Girdim
aman Allah Im Ben Ne Yaparım şimdi Daha Yapmadığım Ibadetler Ve Hayırlar Vardı
aman Allahim Nasil Girdim Buraya Akşam Güzelce Yatmış Yorganı üstüme örtmüştüm
hatırlıyorum Nasıl Oldu Nasıl Girdim Buraya
aman Allahim Nasil Oldu Bu
nasil çikacam Burdan şimdi
ah Kafam Ah Neden Namaza Başlamadim
neden Ahreti Haşri Unuttum
aman Allahim Dün Evde idim şimdi Kabirde Ne Kadar Yakinmiş Ahret
ne Kadar Yakinmiş Haşir Hesap,
ah Dünyada Uyudum Kabirde Uyandim Ne Yaparim şimdi
yokmu Geri Dönüş
ah Nefsim Beni Hep Uyuttu Kabri Hesabi Unutturdu
beni Sarhoş Etti ,
kabirde Ayildim
ben Ne Yaparim şimdi
geri Dönüş Yokmu, Ne Olcak şimdi
ah Kafam Ah Nefis Köpeği Ve şeytan Beni Uyuttu Sarhoşetti
ahiret Sermayem Olan ömrüm Heba Oldu Boşa Gitti
ne Yaparim şimdi Ben
imtihan Bitti Keşke Dünyadaki Mallarimi
ve ömrümü Ahretim için Harcasa idim
ömrüm Ve Malim Boşa Gitti Ah
ah Akilsiz Kafam Ah

a l p e r

New member
بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم​
esselamun aleyküm ve rahmetullah

Başımdan geçen güzel bir olayı anlatmak istiyorum müsaadenizle:

Bir gece uykum dağıldı ve uyanmak istedim. Ancak vücudumu hissetmiyordum. Yerçekimi gibi bir şey de sözkonusu değildi. Öylece karanlıkta kalakaldım. Düşüncelerim ve ben... (sonradan bu durumun uyku halinde iken bilinçlenme olduğunu öğrendim. Bilim böyle açıklamış ama hikmetini Allah(celle celaluhu) bilir ;) )

Kendi kendime ilk dediğim "öldüm galiba" demek oldu. O an derin bir eyvah! çektim. Gerçekten tarifi mümkün olmayan bir hüzün ve endişe sardı beni. o kısacık 1-2 dakikaya o kadar çok şey sığdı ki.

Artık hayatın bitmiş ve geri dönüp düzeltmenin imkansız olduğu bilinci gerçekten insanın canını yakıyor. En başta annem ve babamla çok kavga ettiğime ve en son onlarla helalleşmediğime pişman oldum. Oysa islama girmem onların çok canını sıkmıştı ve bu uğurda çok kavga etmiştim. Doğru sandığım bu hareketlerden bu kadar pişmanlık duyduğuma şaşırmıştım. (daha sonraları Demek ki dedim onların kullukları Allah'ı(celle celaluhu) ilgilendirir, bana düşen anneye ve babaya saygı duyup merhamet etmek ve dua etmek) Keşke yatmadan önce gönüllerini alsaydım:( ...

Sonra ufak gördüğüm günahlarımın çokluğu beni endişelendirdi, öyle ya Allah(celle celaluhu) bilir, bilerek veya bilmeyerek yaptığım irili ufaklı ne kadar günahım vardı... Keşke dedim yatmadan önce güzel bir abdest alıp, güzel bir tövbe edip yatsaydım:( tüh!...

Bunlar kurgu değil, aynen bunları düşündüm

Bir de hatırladığım, uğraştığım şeylerin artık ulaşılamaz olduğu bilinciydi. Dünya hırsım olmadığı halde bıraktığım şeyler için verdiğim uğraşlar oldukça canımı sıkmıştı. Boşunaymış, hepsi kaldı:( .

Ama en önemlisi de tövbe etmeden ve kaza namazlarını-oruçlarını kılmaya-tutmaya niyet etmeden göçmüş olmam idi. O aralar içimden geçmişti ama bir türlü başlamamıştım. Niyet etseydim:

"şanı yüce Allahım, niyet ettim bundan sonra Ne kadar namaz ve oruç borcum varsa ödemeye. İnşaallah ömrüm elverdiğince ve elimden geldiğince kaza namazlarımı kılacağım ve tutmadığım oruçlarımı tutacağım. Sen kabul eyle (amin)"

Keşke her vakit en azından bir vaktin kazasını kılsaydım ve en azından her pazartesi ve perşembe kaza orucu tutsaydım:( . Belki Allahu Teala tüm borcumu ödemişim gibi sayacaktı...

Çok çok şükür ki önce yatakta yattığımı hissettim, sonra vücudumu ve kollarımı... derken gözümü açtım.

Ben yaşadım ve ara sıra unutsak da:rolleyes: türlü güzel alışkanlıklar edindim(elhamdülillah). Her gece ölecekmiş gibi yatmanın ne demek olduğunu güzelce hissettim. Sizinle paylaştım hayırlara vesile olur inşaallah (amin)

İnsan ölünce Rabbisinin huzurunda af dilenmeye yüzü olsun isitiyor.

esselamun aleyküm ve rahmetullah

Üst Alt