Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

akıttıkları kanla türk bayrağı yaptılar.

samanyolu

New member
Kırşehir'de bazı öğrenciler, toplu iğneyle parmaklarından akıttıkları kanla yaptıkları Türk bayrağınını, terörle mücadele eden askerlerimize destek amacıyla Genelkurmay'a gönderdiler.

Bayrak projesini ilk kez ortaya atan Mürsel Burak Akyürek (17), Dağlıca'da askerlerin şehit edilmesi nedeniyle büyük üzündü yaşadıklarını söyledi. Öğrenci oldukları için protesto mitinglerine katılamadıklarını anlatan Mürsel Burak Akyürek, 20 kişilik arkadaş grubu olarak askerlere destek amacıyla böyle bir proje geliştirdiklerini ifade etti.
Bayrağı nasıl oluşturduklarını da anlatan Akyürek, "Dağlıcada şehit edilen askerlerimize çok üzüldük. Bu bizi çok etkiledi. Arkadaşlarımızla oturup neler yapabiliriz diye düşündük. Böyle bir proje ortaya çıktı. Hepimiz parmaklarımıza toplu iğne batırdık. Kanlarımızı çizdiğimiz Türk bayrağına sürdük. O güne kadar elimiz kalem tutan insanlardı. Askerlerimiz dağda çarpışırken bize uyumak yakışmaz diye düşündük. Bu bayrağı oluştururken sadece kanlarımızı değil göz yaşlarımızı da akıttık" dedi.

Kız ve erkek öğrenciler, oluşturdukları bayrağın yanında yazdıkları dilekçeyle de askere gitmek istediklerini belirttiler. Genelkurmay Başkanlığı'na dilekçe yazarak erkek arkadaşları gibi asker olmak isteyen 17 yaşındaki Latife Cihan isimli kız öğrenci, gerekirse askere gitmeye hazır olduğunu söyledi.

Bir zamanlar bu ülkenin kurtarılmasına kadınların büyük emeğinin geçtiğini vurgulayan Latife Cihan, "Bu ülkede sadece erkekler yaşamıyor.Bir bayan olarak elimden geleni yapmaya hazırım. Nasıl ki bir zamanlar Nene Hatun bir zamanlar gerekeni yaptıysa, elinden geleni yaptıysa, nasıl kadınlar analar nasıl cepheye mermi taşıdıysa benim kanımı vermem çok mu diye düşündüm" şeklinde konuştu.

Kan gördüğü zaman baygınlık geçiren, ancak arkadaşlarının bayrak için kan akıtılması fikrine destek veren Kemal Buğra Avşar da şunları söyledi: "Kan gördüğüm zaman bayılıyorum. Ancak arkadaşım bu fikri söyleyince herşeyi göze alarak kan verdim. Şehitler canını verirken benim de kan vermem gerektiğini düşündüm."

Kırşehir Anadolu Lisesi'nden 18 öğrencinin ortaya koyduğu fikre, Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi'nde okuyan 2 öğrenci de destek verdi. Oluşturulan bayrağın yanı sıra askere gitmek için yazdıkları dilekçelerine harçlıklarından biriktirdikleri 86.5 YTL tutarındaki parayı da ekleyerek Genel Kurmay Başkanlığı'na gönderen öğrenciler, her Türk gencinin vatan için seve seve ölmeye hazır olduğunu vurguluyor.

Öğrenciler, Diyarbakır'da geçtiğimiz hafta patlatılan bomba nedeniyle yaralanan ve hayatını kaybeden öğrenci arkadaşlarının ailelerine de taziyelerini ifade etmeyi ihmal etmediler.

yelken06500

New member
ya rab ne günlere kaldık cehalet hattı zorlar olmuş sen bize akıl ver ...müslümanlar nelere kanar olmuş...düşünüyorumda yarın savaş çıksa ama gerçek bi savaş, yani üç beş çapulcuya yahudinin bombasını yine yahudinin uçaklarıyla fırlatmayı kastetmiyorum,acaba kaçtane vatan evladı çıkar ALLAH yolunda...boşuna dememişler cahil cesur olur diye.

Bu yük senden Allahım,çekeceğim,naçarım.Senden sana sığınır,senden sana kaçarım,.....

samanyolu

New member
yelken kardeşim sen niye bu kadar türk kelimesinden ve vatan sevgisinden korkuyorsun bunu anlayamadım .bu vatan her zaman dini ve bayrağı için can vermeye hazır insanları bulmıştur. bunun örneklerini bizim tarihimizde yeteri kadar vardır. mehmet akifin mısralarıyla sana cevap vereyim.GİRMEDEN BİR MİLLETE TEFRİKA ONA DÜŞMAN GİREMEZ: TOPLU VURDUKÇA YÜREKLER ONU TOP SİNDİREMEZ.

Mücahid

New member
yelken kardeşim sen niye bu kadar türk kelimesinden ve vatan sevgisinden korkuyorsun bunu anlayamadım .bu vatan her zaman dini ve bayrağı için can vermeye hazır insanları bulmıştur. bunun örneklerini bizim tarihimizde yeteri kadar vardır. mehmet akifin mısralarıyla sana cevap vereyim.GİRMEDEN BİR MİLLETE TEFRİKA ONA DÜŞMAN GİREMEZ: TOPLU VURDUKÇA YÜREKLER ONU TOP SİNDİREMEZ.

Samanyolu kardeşim anladığım kadarı ile karşı çıkılan,türk yada türklük değil.Medyanın showman leştirdiği mantık ve zihniyyetlerdir.Malzeme sağlama adına medya tüm türk halkını ve gençliğini oyucağı haline getiriyor lütfen bunun farkına varalım.Ortaya konulan ve gençlerin proje olarak adlandırdıkları çocukça bir hamasatten başka nedir.Genel kurmaya bir kızın dilekçe yazmasındaki samimiyeti dürüstçe sorgulamamız gerekmiyormu?Altında yatan kaygı nedir.Elbette vazife düşerse çoluk çocuk ana bacı herkes bu vatan savunmasında yer alır.Oysa şu an ordumuz dünyanın en güçlü ordularından birisidir.Bu dilekçe başkasına göre nasıl yorumlanır bilmem ama ben orduya hakaret olarak algılarım.Ve bunu (Amiyane tabirle)Medya halkımıza ve gençliğimize verdiği gazla elde ediyor.Halkımın medya maymunu olmasına üzülmekten başka elden bi şey gelmiyor.Dua ile

rusen_alp

New member
Kırşehir'de bazı öğrenciler, toplu iğneyle parmaklarından akıttıkları kanla yaptıkları Türk bayrağınını, terörle mücadele eden askerlerimize destek amacıyla Genelkurmay'a gönderdiler.

Bayrak projesini ilk kez ortaya atan Mürsel Burak Akyürek (17), Dağlıca'da askerlerin şehit edilmesi nedeniyle büyük üzündü yaşadıklarını söyledi. Öğrenci oldukları için protesto mitinglerine katılamadıklarını anlatan Mürsel Burak Akyürek, 20 kişilik arkadaş grubu olarak askerlere destek amacıyla böyle bir proje geliştirdiklerini ifade etti.
Bayrağı nasıl oluşturduklarını da anlatan Akyürek, "Dağlıcada şehit edilen askerlerimize çok üzüldük. Bu bizi çok etkiledi. Arkadaşlarımızla oturup neler yapabiliriz diye düşündük. Böyle bir proje ortaya çıktı. Hepimiz parmaklarımıza toplu iğne batırdık. Kanlarımızı çizdiğimiz Türk bayrağına sürdük. O güne kadar elimiz kalem tutan insanlardı. Askerlerimiz dağda çarpışırken bize uyumak yakışmaz diye düşündük. Bu bayrağı oluştururken sadece kanlarımızı değil göz yaşlarımızı da akıttık" dedi.

Kız ve erkek öğrenciler, oluşturdukları bayrağın yanında yazdıkları dilekçeyle de askere gitmek istediklerini belirttiler. Genelkurmay Başkanlığı'na dilekçe yazarak erkek arkadaşları gibi asker olmak isteyen 17 yaşındaki Latife Cihan isimli kız öğrenci, gerekirse askere gitmeye hazır olduğunu söyledi.

Bir zamanlar bu ülkenin kurtarılmasına kadınların büyük emeğinin geçtiğini vurgulayan Latife Cihan, "Bu ülkede sadece erkekler yaşamıyor.Bir bayan olarak elimden geleni yapmaya hazırım. Nasıl ki bir zamanlar Nene Hatun bir zamanlar gerekeni yaptıysa, elinden geleni yaptıysa, nasıl kadınlar analar nasıl cepheye mermi taşıdıysa benim kanımı vermem çok mu diye düşündüm" şeklinde konuştu.

Kan gördüğü zaman baygınlık geçiren, ancak arkadaşlarının bayrak için kan akıtılması fikrine destek veren Kemal Buğra Avşar da şunları söyledi: "Kan gördüğüm zaman bayılıyorum. Ancak arkadaşım bu fikri söyleyince herşeyi göze alarak kan verdim. Şehitler canını verirken benim de kan vermem gerektiğini düşündüm."

Kırşehir Anadolu Lisesi'nden 18 öğrencinin ortaya koyduğu fikre, Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi'nde okuyan 2 öğrenci de destek verdi. Oluşturulan bayrağın yanı sıra askere gitmek için yazdıkları dilekçelerine harçlıklarından biriktirdikleri 86.5 YTL tutarındaki parayı da ekleyerek Genel Kurmay Başkanlığı'na gönderen öğrenciler, her Türk gencinin vatan için seve seve ölmeye hazır olduğunu vurguluyor.

Öğrenciler, Diyarbakır'da geçtiğimiz hafta patlatılan bomba nedeniyle yaralanan ve hayatını kaybeden öğrenci arkadaşlarının ailelerine de taziyelerini ifade etmeyi ihmal etmediler.

Kır şehirde bazı öğrencilerin yapmış olduğu bu eylem , dünyaya verilen sivil bir mesajdır. Hala bu vatan evlatlarının , içlerindeki vatan sevgisini göstermesi açısından çok önemlidir. Bu ülkede yaşayan vatan evlatları , bölücü terör örgütünün terörist eylemlerine elbette tepkisiz kalmamalı, bu eylem küçük ama aslında genele yayılan bir örnektir.Yapılan eylemin medyatik kaygılar nedeniyle yapıldığını kesinlikle düşünmüyorum, zira öğrencilerin ne reklama ne de haber malzemesi olmaya ihtiyaçları vardır.Bu yürekten gelen bir tepkidir.

" Vatan, uğrunda ölen varsa vatandır "

yelken06500

New member
bak samanyolu ,ne türklerle ne de bir başka ırkın mensuplarıyla kişisel hiç bir problemim olmadı olamaz ve de inş. olmayacaktır...eğer bir problemim olursa o da müslüman bir kardeşimin gereksez ve yersiz ırk övünücülüğü ırk propagandasına karşı olur...ki bu konuyla ilgili de türklükle ilgili hiçbir şey aklımdan geçmedi...üç beş çocuğun ergenlik yaşlarının verdiği cahilce hareketlerini, yine bu ülkenin ve de müslümanların başına bela olmaya çalışan üç çapulcu medya akbabasının fişeklemesi ,bunun üzerine balinalama (artık balıklama diyemeyeceğim o kadar büyümüş bir yemi balık yutamaz) atlayan din kardeşlerimizi görünce nutkum tutuluyor...nasıl her seferinde aynı art niyetli insanlara kanılıyor kabullenmek gerçekten zor...hani bir söz vardır''dünyada o kadar çok yanlış varken insanlar neden hep aynı yanlışta ısrar ederler'' diye.

neyse maksat bağcıyı dövmek değil o yüzden bu konuyu uzatmak istemiyorum...kırdıysam affedin...selam ve dua ile

New member
Artik bu Kurt sorunu cozulsede PKK da ortadan kalksa..... Hilal Tv de Altan Tan i dinlemistim! Bir Musluman Kurt gozuyle olayi cok guzel acikladi..Allah razi olsun! Herkes oyle dusunse daha bilincli adim atariz, ama malesef bazi gucler iki kardes Musluman halki birbirine vurduruyor :(:(:( Allah im sen bizi bu Islam dusmani guclerin elinden kurtar.

Genclerin yaptigi guzel, ama gonul isterki bu tepkiler hergun basimizin ucunda olen Musluman kardeslerimiz icinde yapilsa! Keske sadece Milliyetcilikle baglasmasa bu tur eylemler...

Üst Alt